Herkese merhabalar.
Durumu kısaca izah etmeye çalışayım. 15 Ekim 2010 tarihinde ev sahibi ve emlakçısıyla 1 yıllık kira kontratı düzenledik. 2011 yılı içerisinde herhangi bir artış yapılmadan kira düzenli olarak ödenmeye devam edildi. 23 eylül günü daha önceden ev sahibi ve emlakçısına haber vererek evden taşındım. Elektrik ve su borçlarını yatırdım. Evin teslimi ve depozito alımı için 3 sefer emlakçıya giderek işlemin sonuçlandırılmasını bekledim. Sonuç itibariyle 27 eylül 2012 perşembe akşamı bana 2011 artışını yapmadığım hemde boya konusunda borç çıkartıldı. Sonuç itibariyle depozitom ödenmedi. Bende sinirlenerek bürodan ayrıldım. Şimdi; şu an itibariyle bu durumun hukuki yorumu nedir? Depozito olayını sizce nasıl çözümleyebilirim?
Bir bilgi daha vermem gerekirse kira kontratında ev sahibinin adresi yazılı degildir. Bu durum bile zaten karşı tarafın iyi niyetli olmadığını göstermektedir bence. Nedeni ise kendisine karşı resmi bir başvuru yapılmasını önlemeye yöneliktir diye düşünmekteyim. Ayrıca kontrata damga pulu yapıştırılmamıştır.
Tecrübe ve bilgisini paylaşacak dostlara şimdiden teşekkürler ediyorum...