Merhaba , öncelikle ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.

Renault 2. den takas yoluyla araç almaya gittim, beğendim , kendi aracımı verip megane marka aracı alacağımı ancak Aracı 1 ay sonra üzerime alacağımı söyleyip oradan ayrıldım.Daha öncedende ticari alışverişlerimiz olmuştu birbirimize güvenimiz vardı , 2. el sorumlusu ismail er '' tamam , sorun değil ben idare ederim'' dedi.Aradan 40-45 gün kadar geçtikten sonra renault 2. el ismail'i arayıp aracı üzerime alacağımı söylemek istedim, renault'u arayıp kendisini istediğimde işten ayrıldığını öğrendim , bir arkadaşıma ayrıntıyı sordugumda ise atıldığını öğrendim.Meğersem Renault 2. elde gayrimeşur işler yapıyormuş. Kendisini cep telefonundan aradığım , aracı üzerime vermesini istedim , kendisi bunu red etti.10 gün boyunca bu devam etti , baskı yaptım sonra şikayetçi olmakla tehtit ettim o da kabul etti ve şehir dışında oldugu için benden 1 ay süre istedi. 1 ay sonra araç kapımın önünden çalındı , şikayetçi oldum araç ismail'in evinin bahçesinde bulundu.Hırsızlık mahkemesinde arabayı çaldığı ortaya çıktı ve ceza aldı. Ama aracı bana vermediler. Bunun sebebi ; araç çalaBen aracın parasını tazminat davası açarak alabilir miyim? lütfen beni aydınlatın.