Browsing posts tagged: Venezuela'da
Venezuela’da gayriresmi referandum: En az bir kişi vurularak öldürüldü

Başkent Caracas’ta muhalefetin düzenlediği gayriresmi referandumda oy vermek için kuyrukta bekleyen bir kadın, motorsikletli şüphelilerin ateş açması sonucu hayatını kaybetti. Maduro, referandumun “meşru olmadığını” söylüyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Venezuela’da gayri resmi referandum

Venezuela’da muhalifler, Sosyalist Devlet Başkanı Maduro’nun yeni kurucu meclis oluşturma kararı için hükümetin onay vermemesine rağmen gayri resmi referandum düzenliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da Yüksek Mahkeme’ye helikopter saldırısı

Venezuela’nın başkenti Caracas’ta, Yüksek Mahkeme binasına bir helikeopterden el bombaları atıldı. Helikopteri kaçırarak saldırıyı düzenleyen polis, hükümete karşı mücadele çağrısı yaparken Cumhurbaşkanı Maduro, olayı gerçekleştirenlerin yakalanıp detaylar...

Venezuela’da bir kişi üzerine benzin dökülerek yakıldı

Eylemlerin 50’nci gününde üzerine benzin dökülen bir Venezuelalının vücudu yüzde 80 oranında yandı. Ülkenin batısında da bir gösterici vücuduna mermi isabet etmesi sonucu öldü. Can kaybı 48’e çıktı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da yüzbinler sokaklarda

Başkent Caracas’ta bir tarafta Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun istifası için yüzbinlerce kişi yürürken, diğer tarafta Maduro’nun destekçileri gösteri yapıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Petrol devi Venezuela’da günde 4 saat elektrik kesintisi

Dünyanın bilinen en büyük petrol rezervlerine sahip ülkesi olan Venezuela’da büyüyen enerji kriziyle baş edebilmek için gelecek haftadan itibaren günde dört saat elektrik kesintisine gidilecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da seçimleri karşı devrim kazandı
Venezuela’da seçimleri karşı devrim kazandı

Venezuela parlamento seçimlerinde sağ muhalefet 99 sandalye kazanarak parlamentoda çoğunluğu ele geçirdi.
detaylar...

Venezuela’da seçimleri muhalefet kazandı

Venezuela’da dün yapılan seçimlerle, Meclis’te Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun liderliğindeki Sosyalistler’in 17 yıldır süren hâkimiyeti sona erdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da gıda alan parmak izi verecek

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro gıda darlığı ve kaçakçılıkla mücadele için süpermarketlerde zorunlu parmak izi alma uygulaması başlatılacağını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da 3 muhalif politikacı ‘aranıyor’

Son aylarda şiddetli protesto gösterilerinin meydana geldiği Venezuela’da başsavcılık, 3 muhalif politikacı hakkında yakalama emri çıkardı. Politikacılar, Devlet Başkanı Maduro’ya yönelik suikast planına destek olmakla suçlanıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Venezuela’da insan hakları ihlallerine yaptırım

ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Venezuela’da insan hakları ihlallerine karışmış yetkililere yaptırım uygulanmasına ilişkin tasarıyı onayladı. Beyaz Saray ise yaptırımların krize siyasi çözüm girişimlerine sekte vuracağını söyleyerek karşı çıkıyor. detaylar...

Venezuela’da kriz görüşmeleri

Haftalardır devam eden kitlesel protesto gösterileri ardından Devlet Başkanı Maduro ile Capriles liderliğindeki muhalefet heyeti arasındaki ilk görüşme altı saat sürdü. Maduro, “anlaşma değil, barış içinde birarada yaşama formülü arıyoruz” dedi.

Orijinal detaylar...

Kaddafi: Trablus’tayım, Venezuela’da değil

Libya Devlet Televizyonu’nda görülen Cumhurbaşkanı Muammer Kaddafi, isyancılara meydan okuduğunun sinyalini verdi. Kaddafi, bazı iddiaların aksine Trablus’ta olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da kırmızı uğruna savaş

Venezuela’da kırmızı Chavistalar, yani Chavez destekçilerinin rengi. Ama bir grup sanatçı bu rengi geri almaya’ kararlı. Yaklaşık üç yıllık görevin ardından Venezuela’ya veda eden BBC Muhabiri Will Grant yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da da öğrenciler ayağa kalktı

Venezuela’da binlerce öğrenci, meclisten geçen ve hükümetin üniversiteler üzerindeki yetkilerini artıran kanunu protesto etti. Gösterilerde 4 kişi yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da sıtma salgını: 17 ölü
Venezuela’da sıtma salgını: 17 ölü

Venezuela'da sıtma salgını: 17 ölüGüney Amerika ülkelerinden Venezuela’daki sıtma salgınında 17 kişinin öldüğü bildirildi.detaylar...

Venezuela’da Seçimleri Chavez’in Partisi Kazandı

Venezuela’daki parlamento seçimlerini beklendiği gibi Devlet Başkanı Hugo Chavez’in Sosyalist Parti’si kazandı. Ancak parti üçte iki çoğunluğu elde edemedi.

Chavez, oyların büyük çoğunluğu sayıldıktan sonra yaptığı açıklamada partisinin 165 sandalyeli detaylar...