Browsing posts tagged: Venezuela'da
Venezuela’da asgari ücrete yüzde 40 zam yapılacak

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, TV ekranlarından yayımlanan yıl sonu konuşmasında, hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Venezuela’da üç muhalefet partisine seçimlere katılım yasağı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki üç büyük muhalefet partisinin, Pazar günü yapılan belediye seçimlerini boykot etmeleri nedeniyle 2018’deki başkanlık seçimlerinin katılımının yasaklandığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da muhalif liderler ‘vatana ihanetten’ yargılanabilir

Venezuela’da yeni anayasayı yazmak için Temmuz ayındaki seçimle oluşturulan Kurucu Meclis, muhalefet liderlerinin ‘vatana ihanetten’ yargılanmasına karar verdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da Chavez’ci taban krize ne diyor?

Venezuela’da Hugo Chavez’in selefi Nicolas Maduro, aylardır sokaklarda protesto ediliyor. Halkın bir bölümü ise Maduro’nun yanında. Peki, hükümeti destekleyenler yaşananlar kim ve nasıl değerlendiriyor?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da Kurucu Meclis üyeleri Ulusal Meclis’i ‘bastı’

Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya karşı muhalif gösterilerin sürdüğü Venezuela’da, tartışmalı Kurucu Meclis’in üyelerinin, muhalefetin çoğunlukta olduğu Ulusal Meclis salonuna askerler eşliğinde zorla girdiği iddia edildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da üniformalı bir grup ‘isyan’ gerekçesiyle tutuklandı

Nisan ayından bu yana protestoların devam ettiği ülkenin 3. büyük kentideki bir kışlaya, “Devlet Başkanı Maduro’ya karşı isyan” açıklaması yapıldığı gerekçesiyle baskın düzenlendi. İktidardaki Sosyalist Parti’nin genel başkan yardımcısı olan detaylar...

Venezuela’da Kurucu Meclis muhalif başsavcıyı görevden aldı

Venezuela’da Maduro’nun önde gelen muhaliflerinden başsavcı Ortega, Kurucu Meclis tarafından görevinden alındı. Daha önceki saatlerde Ortega’nın ofisinin etrafı askerler tarafından çevrilmişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da askerler muhalif başsavcının ofisini ‘kuşattı’

Venezuela’da Maduro’nun önde gelen muhaliflerinden olan başsavcı Ortega’nın ofisinin etrafı askerler tarafından çevrildi. Ortega, Twitter’dan yaptığı açıklamada askerlerin bu davranışını ‘kuşatma’ olarak tanımladı.

Orijinal haber detaylar...

Venezuela’da tartışmalı kurucu meclis açıldı

Venezuela’da yeni bir anayasa yapması amacıyla geçen hafta seçilen Kurucu Meclis, tartışmalara ve protestolara rağmen açıldı. Kurucu Meclis, üyelerinin yemin etmesi için toplanırken bir yanda başkent Caracas’ta muhalifler Meclis’e doğru yürümeye çalıştı. detaylar...

Venezuela’da seçimde usulsüzlük iddialarına soruşturma

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Pazar günü yapılan seçimlerde katılım oranının yüksek gösterildiği iddialarını reddetti. Maduro’nun önde gelen muhaliflerinden biri olan başsavcı Luisa Ortega ise iddiaların araştırılması için soruşturma başlattı.

Orijinal detaylar...

Venezuela’da gayriresmi referandum: En az bir kişi vurularak öldürüldü

Başkent Caracas’ta muhalefetin düzenlediği gayriresmi referandumda oy vermek için kuyrukta bekleyen bir kadın, motorsikletli şüphelilerin ateş açması sonucu hayatını kaybetti. Maduro, referandumun “meşru olmadığını” söylüyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Venezuela’da gayri resmi referandum

Venezuela’da muhalifler, Sosyalist Devlet Başkanı Maduro’nun yeni kurucu meclis oluşturma kararı için hükümetin onay vermemesine rağmen gayri resmi referandum düzenliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da Yüksek Mahkeme’ye helikopter saldırısı

Venezuela’nın başkenti Caracas’ta, Yüksek Mahkeme binasına bir helikeopterden el bombaları atıldı. Helikopteri kaçırarak saldırıyı düzenleyen polis, hükümete karşı mücadele çağrısı yaparken Cumhurbaşkanı Maduro, olayı gerçekleştirenlerin yakalanıp detaylar...

Venezuela’da bir kişi üzerine benzin dökülerek yakıldı

Eylemlerin 50’nci gününde üzerine benzin dökülen bir Venezuelalının vücudu yüzde 80 oranında yandı. Ülkenin batısında da bir gösterici vücuduna mermi isabet etmesi sonucu öldü. Can kaybı 48’e çıktı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da yüzbinler sokaklarda

Başkent Caracas’ta bir tarafta Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun istifası için yüzbinlerce kişi yürürken, diğer tarafta Maduro’nun destekçileri gösteri yapıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Petrol devi Venezuela’da günde 4 saat elektrik kesintisi

Dünyanın bilinen en büyük petrol rezervlerine sahip ülkesi olan Venezuela’da büyüyen enerji kriziyle baş edebilmek için gelecek haftadan itibaren günde dört saat elektrik kesintisine gidilecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Venezuela’da seçimleri karşı devrim kazandı
Venezuela’da seçimleri karşı devrim kazandı

Venezuela parlamento seçimlerinde sağ muhalefet 99 sandalye kazanarak parlamentoda çoğunluğu ele geçirdi.
detaylar...