Browsing posts tagged: varlığını
Rus ordusu propaganda ekibinin varlığını kabul etti

Rusya ordusu ilk defa bilgi savaşları için bir ekibinin olduğunu kabul etti. Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu, söz konusu ekibin propaganda yaptığını açıkladı, ancak hangi ülke ya da kuruluşların hedef alındığı hakkında bilgi vermedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, Suriye’deki askeri varlığını azaltıyor

Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov, Suriye’deki askeri birliklerini azaltmaya başlayacaklarını açıkladı. Rusya’nın Akdeniz’deki, tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov geri dönecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Doğu’yla Batı’nın Temas Noktaları İçinde Hâlâ Varlığını, Gücünü, Sürdürebilen Tek Coğrafya Anadolu’dur”

2015 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletlerin geçmişleriyle olan bağlarını sürdürmede ve tarihî sürekliliği sağlamada, kültür ve sanatın hayati role sahip olduğunu vurgulayarak, “Ödül detaylar...

NATO Doğu Avrupa’daki varlığını artırmaya hazırlanıyor

NATO, son haftalarda Ukrayna’da çatışmaların yeniden alevlenmesinin ardından, Doğu Avrupa’daki askeri varlığını artırmaya hazırlanıyor. Ukrayna’ya silah desteğini değerlendiren ABD’nin Dışişleri Bakanı John Kerry de Kiev’de.

Orijinal haber detaylar...

Ukrayna krizi:: NATO Doğu Avrupa’daki varlığını güçlendiriyor

Genel Sekreter Anders Fogh Rasmussen, Ukrayna’daki kriz sonrası bölgeye takviye birlik göndereceklerini açıkladı. İttifak ayrıca tüm savunma planlarını gözden geçiriyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İzmir Milletvekili Aksünger, kapatılan İl Özel İdarelerinin mal varlığını sordu

İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, İçişleri Balanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’in 6360 sayılı kanuna göre kapatılan İl Özel İdarelerin Mallarının devri ile detaylar...

ABD, Asya’daki askeri varlığını artıracak

ABD savunma bakanı Robert Gates, Pasifik okyanusu kıyısındaki ülkelerde askeri varlığın artırılacağını açıkladı. İlişkilerin geliştirileceği ülkeler arasında Avustralya ve Singapur da var.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çin Ordu İçindeki Özel ‘Siber Savaş’ Biriminin Varlığını Doğruladı

İlk kez People’s Daily Online haber sitesinde yer alan bir habere göre Çin’de Halk Kurtuluş Ordusu’na bağlı olarak çalışan özel siber savaş birimine “Online Mavi Ordu” adı veriliyor. Çin Ulusal Savunma Bakanlığı sözcüsü Kıdemli Albay Geng Yansheng bu detaylar...

ABD Asya’daki askeri varlığını genişletmek istiyor

ABD güvenlik sekreteri Robert Gates, yaptığı açıklamada Avustralya ile olan sıkı bağlarının daha da kuvvetlenmesinin, ülkenin Güney Doğu Asya’daki rolünün artmasını sağlayacağını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...