Browsing posts tagged: üniversiteye
Üniversiteye giriş sınavında neler değişti, eğitimciler ne diyor?

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversiteye giriş sınavının yeni isminin “Yükseköğretim Kurumları Sınavı” olacağını ve sistemin değiştiğini duyurdu. Peki yeni sistemdeki değişiklikler neler? Öğrenciler nasıl etkilenecek? BBC Türkçe’den Fundanur Öztürk detaylar...

Oregon’da üniversiteye silahlı saldırı: 10 ölü

Polis, ABD’nin Oregon eyaletindeki Umpqua adlı yükseköğretim kurumunda düzenlenen silahlı saldırıda 10 kişinin öldüğünü ve 7 kişinin yaralandığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’de üniversiteye silahlı saldırı: En az 13 ölü

ABD’nin Oregon eyaletinde bulunan Umpqua Üniversitesi’ne düzenlenen silahlı saldırıda en az 13 kişi öldü, 20’den fazla kişi de yaralandı. Yetkililer, saldırganın yakalanıp gözaltına alındığını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’de üniversiteye silahlı saldırı: 1 profesör öldü

ABD’nin Mississippi eyaletindeki Delta State Üniversitesi’nde bir profesör, ofisinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Okan Pirinç üniversiteye kayıt yaptıramadan teröre yenik düştü
Okan Pirinç üniversiteye kayıt yaptıramadan teröre yenik düştü

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesindeki patlamada hayatını kaybedenler arasında 18 yaşındaki Okan Pirinç olduğu belirlendi. Samandağ İlçesi’nde oturan Okan Pirinç’in detaylar...

Üniversiteye giriş sistemi değişiyor
Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

Üniversiteye giriş sınavları kaldırılıyor. Öğrenci, lise sınavlarında aldığı not ve ilgi alanına göre TEOG benzeri bır sistemle üniversiteye başvuracak.

Orijinal haber detaylar...

13 yaşında üniversiteye gidecek
13 yaşında üniversiteye gidecek

Hollanda, henüz 13 yaşında olmasına rağmen liseyi başarıyla bitirerek üniversiteye gitmeye hak kazanan öğrenciyi konuşuyor.

Rotterdam yakınlarındaki detaylar...

İran’da özel üniversiteye devlet müdahalesi

Iran’in ruhani lideri Ayetullah Hamaney, ülkenin en büyük özel üniversitesi olan Azad Üniversitesi’ni dini açıdan ‘gayrimeşru’ ilan etti. Kararın ardından bir buçuk milyon öğrencisi olan üniversite hükümetin idaresi altına girecek.

Orijinal haber detaylar...