Browsing posts tagged: uçak
Çin’den “Hayalet uçak”
Çin’den “Hayalet uçak”


Çin askeri teknolojide dev bir hamle yaptı. Radara yakalanmayan detaylar...

Trabzon da Pistten Çıkan Uçak 1.5 Metre Daha Denize …

KAYMAKAM HATİPOĞLU: UÇAK PERŞEMBE GÜNÜ KURTARILACAKTrabzon Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu beraberindeki Trabzon Havalimanı Baş Müdürü Ahmet Aydın ile birlikte, iniş sırasında pistten çıkıp çamura saplanan yolcu uçağının detaylar...

Erdoğan-Putin görüşmeleri: Uçak krizinden sıkı işbirliğine evrilen süreçte ne kazanıldı?

Türkiye ve Rusya liderleri dün 17 ayda 10’uncu yüz yüze görüştü. İki lider bu sürede 18 kez de telefonda konuştu. Ekonomi ve enerji alanlarında kayda değer adımlar atılırken, Suriye krizinin çözümüyle ilgili de somut gelişmeler görüldü.

Orijinal haber detaylar...

Mısır’daki Büyük Giza Piramidi’nde keşfedilen ‘uçak büyüklüğündeki boşluk’ yapım sırrını çözebilir

Mısır’da bulunan Büyük Giza Piramitleri’nin en büyüğü ve en eski olanı Büyük Piramit olarak bilinen Keops Piramidi’nin ortasında yolcu uçağı büyüklüğünde bir boşluk keşfedildi. Henüz bu boşluğun gizemi çözülmemiş olsa da Cambridge detaylar...

Resmi işlerinde özel uçak kullandığı ortaya çıkan ABD Sağlık Bakanı istifa etti

ABD Sağlık Bakanı Tom Price, Mayıs ayından bu yana resmi işleri için 26 kez özel uçak kullandığını ve vergi gelirlerinden 400 bin doları bu uçuşlara harcadığını itiraf ederek özür dilemişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İran’dan Katar’a ‘beş uçak dolusu gıda’

İran, diplomatik kriz nedeniyle beş Arap ülkesinin ablukaya aldığı Katar’a her biri 90 tonluk yükleri yaşıyan beş uçak dolusu gıda gönderildiğini söyledi. Katar Ulusal İnsan Hakları Komitesi ise, ablukanın mağdur ettiği vatandaşlar için tazminat davası açmaya detaylar...

Myanmar’da 100’den fazla kişiyi taşıyan askeri uçak düştü

Myanmar’da Yangon’dan güney şehri Myeik’e giden askeri uçağın enkazı Andaman Denizi’nde bulundu. Yetkililer, uçakta 11 mürettebat, 105 yolcu olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Türkiye’nin Suriye sınırı yakınlarına uçak düştü

Hatay’ın Suriye sınırı yakınlarında bir uçak düştü. Hatay Valiliği uçağın enkazına ulaşıldığını ve kokpitin boş olduğunu kaydediyor. Uçağın Suriye rejimine ait bir savaş uçağı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avustralya’da uçak AVM’ye düştü: 5 ölü

Avustralya’da beş kişiyi taşıyan bir küçük uçak Melbourne kentindeki bir alışveriş merkezine düştü, uçaktaki beş kişi yaşamını yitirdi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Karadeniz’deki uçak kazası sonrası Rusya’da ulusal yas

Aralarında dünyaca ünlü Kızıl Ordu Korosu’nun üyelerinin de bulunduğu 92 kişi taşıyan askeri bir uçağın dün Karadeniz’e düşmesinin ardından Rusya bugün yasta. Kazadan kurtulan olmamıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Futbol tarihinin en büyük uçak kazaları

Yolcuları arasında Brezilya’nın Chapecoense takımının da bulunduğu uçak Kolombiya’da düştü. İki futbolcu hariç tüm kafile yaşamını yitirdi. Ancak Chapecoense uçak kazalarında büyük kayıp veren ilk ve tek futbol kulübü değil.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü: 76 ölü

Brezilya 1. ligi takımlarından Chapecoense’nin oyuncularının aralarında olduğu 81 kişiyi taşıyan uçak Kolombiya’da düştü. 76 kişi hayatını kaybetti. 5 kişi ise sağ kurtuldu. Brezilya’da 3 gün yas ilan edildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü: 75 kişi öldü, 6 kişi kurtuldu

Brezilya 1. ligi takımlarından Chapecoense’nin oyuncularının da aralarında bulunduğu 81 kişiyi taşıyan yolcu uçağı Kolombiya’da düştü. Kazada, 75 kişi hayatını kaybetti. 3’ü futbolcu 6 kişi ise sağ kurtuldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü

Kolombiya’nın Medellin havalimanına doğru Bolivya’dan yola çıkan 72 kişilik uçağın kaza yaptığı kaydedildi. Yerel medyanın haberlerine göre uçak, Brezilya’nın Chapecoense futbol takımının oyuncularını taşıyordu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Hisarcıklıoğlu, Uşak için uçak seferlerinin artırılmasını istedi, KOBİ’lere ‘nefes kredisi’ müjdesi verdi

Hisarcıklıoğlu, Uşak’ta kentin ticaretini artırabilmek için hükümetten uçak seferlerinin artırılmasını isterken, finansa ulaşmakta zorluk çeken iş dünyasına da ‘nefes kredisi’ müjdesi verdi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent detaylar...

Rusya uçak gemisi Amiral Kuznetsov’u Suriye’de ilk kez kullandı

Akdeniz’e gönderilen uçak gemisi Amirkal Kuznetsov’dan kalkan uçaklar İdlib ve Humus’ta hava saldırıları düzenledi. Birleşmiş Milletler ise Suriye’de gıda üretiminin tüm zamanların en düşük düzeyine gerilediğini açıkladı.

Orijinal haber detaylar...