Browsing posts tagged: uçağı
Suriye’de muhalifler savaş uçağı düşürdü, pilot öldü

Suriye ordusu, Hama kentinin kuzeyinde bir savaş uçağının “isyancılar” tarafından düşürüldüğünü ve pilotun öldüğünü duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Suriye’de Rus savaş uçağı düştü, pilotlar öldü

Rusya’nın Suriye’deki askeri üssü Hmeymim’den havalanan bir savaş uçağı kalkış sırasında düştü. Kazada iki pilot da öldü.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Çin’de üç Boeing 747 tipi yolcu uçağı internette açık artırmayla satılıyor

İflas eden bir firmaya ait üç Boeing 747 tipi yolcu uçağı internetteki bir açık artırma sitesinde alıcısını arıyor. İlk kez internet üzerinden açık artırmayla satışa sunulduğu belirtilen uçaklardan birine sahip olmak için en az 18 milyon dolar ödemek detaylar...

Koalisyon güçleri Rakka’da Suriye ordusuna ait uçağı düşürdü

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye’de IŞİD kontrolündeki Rakka yakınlarında Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürdüklerini açıkladı. Şam yönetimi uçağın IŞİD hedeflerine yönelik uçuş yaparken düşürüldüğünü duyurdu.

Orijinal detaylar...

Çin’in ticari yolcu uçağı C919 ilk kez havalandı

Çin’in yerli üretimi olan yolcu uçağı C919, Cuma günü Şanghay’dan ilk test uçuşu için havalandı. 10 yıllık bir yapım süreci sonrası gerçekleşen kalkış, devlet televizyonu tarafından canlı yayınlandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TSK: Rus uçağı kazaen Türk askerlerini vurdu, 3 şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri, Rusya’ya ait bir savaş uçağının “Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde kazaen Türk askerlerini vurduğunu” açıkladı. 3 asker hayatını kaybetti, biri ağır 11 asker yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayan Rusya Devlet Başkanı detaylar...

TSK: Rus uçağı El Bab’da kazaen Türk askerlerini vurdu, 3 şehit

Türk Silahlı Kuvetleri, Rusya’ya ait bir savaş uçağının Suriye’nin El Bab kasabası yakınlarındaki IŞİD’e yönelik operasyonlar sırasında ‘kazaen Türk askerlerini vurduğunu’, 3 askerin hayatını kaybettiğini, 11 askerin yaralandığını açıkladı. detaylar...

Nijerya savaş uçağı ‘yanlışlıkla’ sivilleri vurdu: En az 52 ölü

Boko Haram örgütünün ‘merkez üssü’ olarak bilinen Nijerya’nın Borno eyaletinde, orduya ait savaş uçağının ‘yanlışlıkla’ göçmen kampını vurarak en az 52 kişinin ölümüne neden olduğu bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Türk kargo uçağı Kırgızistan’da düştü, en az 32 kişi yaşamını yitirdi

THY’nin kargolarını taşıyan İstanbul merkezli ACT Havayolları’na ait bir uçak Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarında düştü. Uçak bir yerleşim biriminin üzerine düşerken, en az 32 kişi yaşamını yitirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kırgızistan’da Türk kargo uçağı düştü

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarında bir Türk şirkete ait kargo uçağı yerleşim yerlerine düştü. Dört mürettebatın yaşamını yitirdiğini açıklanırken Kırgız yetkililer kaza yerinde en az 15 cansız bedene ulaşıldığını duyurdu.

Orijinal haber detaylar...

Karadeniz’e Rus askeri uçağı düştü, 92 kişi yaşamını yitirdi

Aralarında Kızıl Ordu korosunun üyelerinin de bulunduğu 92 kişiyi taşıyan Rus askeri uçağı, Karadeniz’e düştü. Moskova’dan kalkıp Soçi’de yakıt alan uçak, Suriye’nin Lazkiye kentine gidiyordu. Uçaktan kurtulan yok.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

92 kişiyi taşıyan Rus askeri uçağı Karadeniz’e düştü

Aralarında Kızıl Ordu korosunun üyelerinin de bulunduğu 92 kişiyi taşıyan Rus askeri uçağı, Karadeniz’e düştü. Moskova’dan kalkıp Soçi’de yakıt alan uçak, Suriye’nin Lazkiye kentine gidiyordu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Diyarbakır’da F-16 savaş uçağı düştü

Eğitim uçuşu yapan bir F-16, inişe geçtiği sırada düştü. TSK pilotun yara almadan kurtulduğunu, kazanın nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Trump’ın başkan yardımcısı adayının uçağı pistten çıktı

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Yardımcısı adayı Mike Pence’i taşıyan uçak, New York’un La Guardia Havaalanı’na inişi sırasında pistten çıktı. Olayda yaralanan olmadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suriye ‘İsrail uçağı vurduk’ dedi, İsrail yalanladı

Suriye devlet medyası, bir İsrail savaş uçağı ile insansız hava aracının Suriye ordusunca düşürüldüğünü duyurdu. İsrail ordusu ise haberi yalanladı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Geç kaldığı uçağı aprona atlayarak yakaladı

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Barajas Havaalanı’nda, bir yolcu geç kaldığı uçağı yakalamak için körükten aprona atladı ve koşmaya başladı…

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...