Browsing posts tagged: Tutuklamalar
Gözaltılar, tutuklamalar, dayak ve işkence iddiaları: Boğaziçi Üniversitesi’nde neler oluyor?

Üniversitede 19 Mart’ta yaşanan “Afrin lokumu” gerginliğinin ardından, öğrenciler tedirgin. Gözaltına alınıp serbest bırakılan öğrencilerden bazıları polis aracında dayak yediklerini söylüyor. BBC Türkçe’den Özge Özdemir kampüste öğrencilerle ve detaylar...

İtalya Meclis Başkanı: Türkiye’deki tutuklamalar demokraside olmaz

Laura Boldrini; Türkiye’de bazı milletvekilleri, gazeteciler ve hukukçuların tutuklanmasıyla ilgili olarak “Bir demokraside böyle bir şey olamaz” dedi. Boldrini, Türkiye’deki gelişmelerle ilgili olarak daha önce yaptığı “sivil darbe” benzetmesini detaylar...

OHAL KAPSAMINDA YÜRÜYEN SORUŞTURMALAR VE TUTUKLAMALAR “CADI AVI”NA DÖNÜŞMESİN

Türkiye Barolar Birliği olarak, Birliğimizi oluşturan barolarımız ve baro başkanlarımızla beraber yıllardır hukukun üstünlüğü mücadelesi veriyoruz.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Balyoz”da yeni tutuklamalar

“Balyoz Planı” soruşturması kapsamında, emekli albay Hakan Büyük’ün Eskişehir’deki evinde yapılan aramada ele geçirilen belgelere ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde adliyeye gelen 3 muvazzaf asker tutuklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suriye’de Tutuklamalar Devam Ediyor

Suriye’deki insan hakları grupları, Banyas kentinde dünkü kanlı gösterilerden sonra 200’ü aşkın kişinin gözaltına alındığını bildiriyor.

Görgütanıklarına göre 50 bin nüfuslu kentde gösterileri bastırmak için halen en az 25 tank devriye geziyor.

İnsan detaylar...

Çin’de süt zehirlenmesinden dolayı yeni tutuklamalar

Geçen hafta Gansu bölgesinde üç çocuğun ölümüne yol açan süt zehirlenmesinden dolayı yaklaşık 20 kişi halen hastanede tedavi altında.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com detaylar...

‘Uzun süreli tutuklamalar tazminata gerekçe yapılmıştır’

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Yargıcı Işıl Karakaş, ”Ergenekon ile ilgili AİHM’e çok sayıda dava geldi ve gelmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda tarafların görüşlerini alacağız. Davaların kabul edilip edilmediğine karar verilecek. Ergenekon’daki detaylar...

İran’da Yeni Tutuklamalar

İran İstihbarat Dairesi Başkanı Haydar Muslehi, Pazartesi günkü bombalı saldırıyla iligil olarak çok sayıda kişinin tutuklandığını açıkladı.

Bombalı saldırıda ülkenin önde gelen bir nükleer fizikçisi yaşamını yitirmiş, bir diğer bilimadamı da detaylar...

Suriye’de Hariri Suikastıyla İlgili Tutuklamalar

Suriye Adalet Bakanlığı, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri’ye yapılan suikastla ilgili olarak 33 kişi hakkında tutuklama emri çıkardı.

Aralarında üst düzey yargıçlar ve uluslararası kurumlarda çalışan memurların da bulunduğu yetkililer, suikastı soruşturan detaylar...