Browsing posts tagged: tür
ALİ ÖZCAN: 80 MİLYONUN HER TÜR BİLGİLERİNİ İÇEREN E-DEVLET GÜVENLİ Mİ?

E-DEVLET UYGULAMASINDAKİ GÜVENLİK AÇIĞI MECLİS GÜNDEMİNDE
80 MİLYONUN HER TÜR BİLGİLERİNİ İÇEREN E-DEVLET GÜVENLİ Mİ?
CHP İstanbul Milletvekili Ali ÖZCAN, Başbakan Binali YILDIRIM’a verdiği soru önergesi ile e-devlet uygulamasının güvenliği detaylar...

İntihar oyunu Mavi Balina için hangi ülkede ne tür önlemler alınıyor?

Oyun, Türkiye’de son dönemde 14 yaşındaki Furkan Şen’in intiharıyla yeniden gündeme geldi. Bugüne dek dünyada Mavi Balina oynayan 100’den fazla kişinin intihar ettiği bildiriliyor. Peki hangi ülke ne tür önlemler alıyor?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Guardian: Erdoğan ne tür bir adalete bağlı kalmak istiyor?

Gazetenin başyazılarından biri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü kutlamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı “Bu hainlerin kafasını kopartacağız” ifadesine odaklanıyor. Erdoğan’ın Guardian için kaleme aldığı köşe yazısındaki detaylar...

Kuzey Kore ‘yeni tür bir balistik füze’ denemesi yaptı

Kuzey Kore Pazar günü yeni bir füze denemesi yaptı. Pyongyang, denemesi yapılan füzenin, nükleer başlık taşıma kapasitesi olan yeni tür bir balistik füze olduğunu iddia etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Robotların yükselişi’ ne tür değişimlere neden olabilir?

Makineler her gün, eskiden sadece insanların yapabildiği başka bir işi öğreniyor. Peki bunun ekonomik ve siyasi sonuçları ne olabilir? BBC Radio 4’dan Mark Mardell’ın analizi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

NATO: Türkiye’yi her tür tehlikeye karşı koruruz

Genel Sekreter Jens Stoltenberg, ittifakın Türkiye’yi her türlü tehlikeye karşı koruyacağını söyledi. Stoltenberg, Rusya’nın sadece Türkiye’nin değil, NATO’nun hava sahasını da ihlal ettiğini belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Castro: Küba ve ABD ‘yeni tür bir ilişki’ geliştirmeli

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, ABD ve Küba’nın ‘ortak tarihinden tamamen farklı olarak yeni bir tür ilişki geliştirmesi gerektiğini’ söyledi. Pazartesi günü her iki ülke karşılıklı olarak büyükelçiliklerini yeniden açacak.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

DERGİ – Uçaklara ne tür güvenlik testleri uygulanıyor?

Günümüzde uçaklar tasarımın ilk aşamasından itibaren ayrıntılı testlere tabi tutuluyor. Soğuk iklim koşullarından tavuk fırlatma işlemine kadar işte bu testlerden bazıları.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa’yı Korkutan Koli Basili Yeni Bir Tür

Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’da 17 kişinin ölümüne sebep olan koli basilinin şimdiye kadar görülmemiş bir tür olduğunu açıkladı. Birleşmiş Milletler’e bağlı örgüte göre, genetik analiz bakterinin yeni ve çok daha tehlikeli bir tür olduğunu gösterdi.

Dünya detaylar...

Yeni tür pasaportlar nasıl olacak?

İşte tüm özellikleriyle e- pasaport!

Orijinal haber kaynağı için; Hukuki Haber detaylar...