Browsing posts tagged: Suudi
‘Kadınlar aptal oldukları için araba kullanamaz’ diyen Suudi din adamına vaaz yasağı

Şeyh Hajari adlı din adamı, kadınların yarım beyinle doğduklarını, alışveriş yapmaya başladıktan sonra da bu oranın çeyreğe indiğini söylemişti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Suudi Arabistan, sesli ve görüntülü arama yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan, dijital platformda üretim ve ekonomik büyümeyi artırma amacıyla, sesli ve görüntülü arama uygulamaları üzerindeki yasağı kaldıracağını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti
Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf detaylar...

Suudi Arabistan halktan ‘sosyal medya ihbarı’ istedi

Suudi Arabistan, vatandaşlarından sosyal medyada görülen “terör bağlantılı” yorumları geliştirilen cep telefonu uygulaması üzerinden ihbar etmelerini istedi. İnsan hakları örgütleri, bu çağrıya tepki gösterdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan’ın kayıp prensleri: Son 2 yılda 3 muhalif prens ortadan kayboldu

Son 2 yılda, yaşamlarını Avrupa’da sürdüren 3 Suudi prens ortadan kayboldu. Suudi hükümetini eleştiren açıklamalar yapan prenslerin her birinin kaçırılarak uçakla Suudi Arabistan’a götürüldüğüne ilişkin deliller bulunuyor. Sonrasında ise kimse onlardan bir haber detaylar...

Suudi Arabistan’ın kayıp prensleri: Son iki yılda 3 muhalif prens ortadan kayboldu

Son iki yılda, yaşamlarını Avrupa’da sürdüren üç Suudi prens ortadan kayboldu. Suudi hükümetini eleştiren açıklamalar yapan bu üç prensin her birinin kaçırılarak uçakla Suudi Arabistan’a götürüldüğüne ilişkin deliller bulunuyor. Sonrasında ise kimse onlardan detaylar...

Suudi Arabistan’dan dev turizm hamlesi: 50 ada lüks tatil beldesi olacak

Riyad yönetimi ülke tarihinin gelmiş geçmiş en büyük turizm projesine hayata geçiriyor. Ekonomiyi çeşitlendirme hamlesi kapsamında hazırlanan proje, Kızıldeniz sahilini ve irili ufaklı 50 adayı kapsıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan: Yemen’den Husilerin fırlattığı Mekke’yi hedef alan füzeyi düşürdük

Suudi Arabistan, Yemen’de isyancı Husiler tarafından fırlatılan ve Mekke’yi hedef alan bir balistik füzeyi düşürdüğünü açıkladı. Yemen’de Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyondan yapılan açıklamada füze saldırısı, “Hac faaliyetlerini aksatmaya detaylar...

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Umarım Suudi Arabistan’la savaşmayız

New York’ta düşünce kuruluşu Council on Foreign Relations’ta konuşan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Yemen’deki iç savaşın kazananı olmadığını söyledi. Zarif, “Umarım Suudi Arabistan’la savaşmayız” dedi.

Orijinal haber detaylar...

Suudi Arabistan’dan Katar açıklaması: Türkiye’nin tarafsız kalmasını umuyoruz

Katar, 4 Arap ülkesinin talepler listesini reddetti. Doha yönetimi ile tüm ilişkilerini kesen Suudi Arabistan’ın dışişleri bakanı Adil Bin Ahmed el-Cubeyr, Katar ile yaşadıkları krizle ilgili olarak “Türkiye’nin tarafsız kalacağını umuyoruz” detaylar...

Henry Jackson Society: Suudi Arabistan ile İngiltere’deki radikal İslamcı hareketler arasında açık bağ var

İngiltere’de dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Henry Jackson Society son raporunda, Suudi Arabistan’ın ülkede radikal faaliyetlerde bulunan İslami kuruluşlara destek verdiğini öne sürdü. Suudi Arabistan iddiaları reddetti.

Orijinal detaylar...

New York Times: Veliahtlıktan alınan Suudi prens saraya kapatıldı

Amerikan New York Times gazetesi, Suudi Arabistan’da kısa süre önce veliahtlığı elinden alınan Prens Muhammed bin Nayif’in korumalarının değiştirildiğini ve sarayından çıkartılmadığını iddia etti. Gazeteye göre, prensin yurtdışına çıkışına da izin detaylar...

Katar’dan müzakere talebini reddeden Suudi Arabistan’a kınama

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman es-Sani; hava, deniz ve kara ulaşımını yeniden açmaya yönelik müzakere taleplerini reddeden Suudi Arabistan’ı kınadı. Es-Sani, Riyad’ın pozisyonunun “kabul edilemez” olduğunu söyledi.

Orijinal detaylar...

Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Salman kimdir?

Suudi Arabistan’da iktidara giden basamakları daha önce hiç görülmemiş bir hızla tırmanan Prens Muhammed bin Salman artık krallığın yeni veliahtı. BBC Arapça Servisi’nden Amir Rawash, veliaht prensin hem Suudi Arabistan’ı hem de bölgeyi etkileyebilecek yönlerini detaylar...

Suudi Arabistan’da yeni veliaht prensi, Kral Salman’ın oğlu

Kral Salman bin Abdülaziz el Suud, veliahtı olarak tahta geçmesi beklenen yeğeni Muhammed bin Nayif’in yerine 31 yaşındaki oğlu Muhammed bin Salman’ı atadı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Suudi Arabistan: Katar krizinin basit bir çözümü var

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, BBC’ye yaptığı açıklamada Katar’ın “radikal hareketleri ve terörü” desteklemeyi sona erdirmesi halinde yaşanan diplomatik krizin de çözüleceğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan milli takımı Londra’da hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuna katılmadı

Son Londra saldırısında hayatını kaybeden 8 kişiden ikisi Avustralya vatandaşıydı. Avustralya-Suudi Arabistan maçı öncesi yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapıldı. Çoğu Suudi oyuncu ise saygı duruşunda bulunmadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi milyarder Adnan Kaşıkçı 82 yaşında öldü

Parkinson tedavisi gören Suudi silah tüccarı Adnan Kaşıkçı hayatını kaybetti. Kaşıkçı, 1970 ve 80’li yıllarda yaptığı uluslararası silah anlaşmaları ile dünyanın en zengin adamları listesinde başı çekmişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...