Browsing posts tagged: Somali
Somali heyetinden TOBB’a ziyaret

Somali Eski Cumhurbaşkanı Sharif Sheikh Ahmed ve Senato üyelerinden oluşan heyet TOBB’u ziyaret etti. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un ev sahipliği yaptığı ziyarette, iki ülkenin odaları arasında işbirliğinin ve ticaretin geliştirilmesi konuları detaylar...

Somali, ABD’nin İHA saldırılarından memnun

BBC’ye konuşan Somali Dışişleri Bakanı Abdusalam Ömer Hadliyeh, Eş Şebab’a yönelik söz konusu saldırıların başka ülkelerde tartışmalı olabileceğini ancak bunun ülkesi için söz konusu olmadığını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Mahmud ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu vesilesiyle Türkiye’de bulunan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile Conrad Otel’de bir araya geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Somali, Afrikalı Kardeşlerimizle Kurmak İstediğimiz İlişkinin Adeta Sembolü Olmuştur”

Somali Cumhurbaşkanı Mahmud ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Vekili Eliasson ile birlikte, Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu kapsamında bir ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Somali’yle beraber Türk tipi yardım modeli artık literatürde detaylar...

Somali deki Bombalı Saldırı

Görüntü Dökümü : Saldırı sonucu tahrip olan araçlar Cesetlerin taşınması Somali’nin başkenti Mogadişu’da bir kafenin otoparkında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 20’ye yükseldiği, saldırganlardan 4’ünün etkisiz hale detaylar...

Somali heyeti TOBB’u ziyaret etti

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Somali Ankara Büyükelçisi Abdullahi Mohamed Ali ile Somali Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mohamed Abdikarim Gabaire ve beraberindeki heyet ile görüştü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Somali Büyükelçisinden Güven Mektubu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Büyükelçisi Abdullahi Mohamed Ali’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Somalı kadınlar: İnanın hâlâ yaşıyoruz

BBC Türkçe’den Rengin Arslan, Soma maden faciasında eşlerini kaybeden dört kadının yaşadıkları travmanın ardından yaşama tutunma mücadelelerini dinledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TBMM İDARE AMİRİ USLU SOMALİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MUDEY İLE GÖRÜŞTÜ.

TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Somali Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Abdiwali İbrahim Shikh Mudey ve Somali İşçi Konfederasyonu (SCTU) Genel Başkanı Mohammed Osman Haji ile TBMM’de makamında bir araya geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

SOMALI ÇOCUKLAR TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği program kapsamında Soma’dan Ankara’ya gelen kız ve erkek çocuk futbol takımları Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret ettiler.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Somali: Silahlı gruba operasyon

Çeyrek asırdır karmaşanın sürdüğü ülkede sivillere koruma sağladığını iddai eden silahlı bir gruba ve liderine yönelik olarak başlatılan operasyonda çıkan çatışmada en az 10 kişi hayatını kaybetti. Grubun lideri ise kaçmayı başardı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Somalı madenciler Meclis’e yürüdü

Maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiği kentten yola çıkan 150 kadar maden işçisi, meclise yürüdü. Meclis kapısından içeri üzerlerindeki tulum ve çizme ile alınmayan işçiler, randevularına yetişebilmek için işçi tulumlarını çıkardı.

Orijinal haber detaylar...

Somalı aileler sendikaya dava açtı
Somalı aileler sendikaya dava açtı

Daha önce işletme sahipleri ve TKİ’ye dava açan Somalı aileler bu kez sendikadan davacı oldu. Sendikayı denetim ve diğer görevlerini yapmamakla suçlayan aile bir milyonluk detaylar...

Somalı işçiler isyanda, “Kalan sağlar açlıktan ölmek üzere”
Somalı işçiler isyanda, “Kalan sağlar açlıktan ölmek üzere”

Manisa’nın Soma İlçesi’nde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından üç detaylar...

Somali de Öldürülen Sadettin Doğan Son Yolculuğuna …

Somali’nin başkenti Mogadişu’da THY’ye güvenlik hizmeti sağlayan şirketin aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Sadettin Doğan’ın cenazesi, Selimiye Camii’ne getirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Eylemdeki Somalı madenciler sendika değiştiriyor

Soma’da Türkiye Maden İş Sendikası’nı protesto eden işçiler, DİSK’e bağlı Dev Maden-Sen’e geçiyor. Madenciler bugün önce Maden-İş sendikasını protesto etti, ardından Türkiye Kömür İşletmeleri Müdürlüğü’ne yürüdü. Maden İş bölge detaylar...

Antikapitalist Müslümanlar, Somalı madenciler için Taksim’de Kuran okudu
Antikapitalist Müslümanlar, Somalı madenciler için Taksim’de Kuran okudu

Galatasaray Meydanı’nda toplanan ‘Antikapitalist Müslümanlar’ üyesi bir grup, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için detaylar...