Browsing posts tagged: sınırında
Kuzey Kore sınırında yaşamak nasıl bir şey?

Kuzey ile Güney Kore arasında ihtilaf sınır bölgesinde yaşayan insanları nasıl etkiliyor? BBC Muhabiri Anna Foster araştırdı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Suriye sınırında patlama! Türk mühendis öldü
Suriye sınırında patlama! Türk mühendis öldü

Kilis’te, Suriye sınırında modüler duvar inşasında görevli mühendis 30 yaşındaki Mehmet Akcan, otomobille giderken patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Suriye ordusu Ürdün sınırında 30 kilometrelik alanı ele geçirdi

Ordu birlikleri ve müttefikleri, Suriye-Ürdün sınırında ilerliyor. Suriye ordusu Süveyda bölgesindeki tüm kontrol noktalarını geri aldı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Pakistan ordusundan Afganistan sınırında IŞİD operasyonu

Pakistan ordusu sözcüsü Korgeneral Asif Gaffur, Afganistan’a sızarak güç kazanan IŞİD militanlarının daha da ilerlemesini engellemek amacıyla dağlık Hayber sınır bölgesi yakınlarında operasyon başlattıklarını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suriye ordusu, Irak sınırında ‘İngiltere ve ABD güçlerine doğru yaklaşıyor’

Suriye ordusunun, Irak ve Ürdün’le sınırında bulunan, IŞİD’in son haftalarda geri çekildiği Badia adlı bölgede ilerleyişini sürdürdüğü bildiriliyor. Ordu güçlerinin, bu bölgedeki İngiliz ve ABD özel kuvvetlerinin muhalifleri eğittiği üsse yaklaştığı iddia detaylar...

Irak ordusundan Suriye sınırında IŞİD operasyonu

Ordu birlikleri, Suriye sınırında örgütün elindeki bazı yerleşim bölgelerine yönelik bir operasyon başlattı. Operasyonun hedefi, Fırat Nehri kıyısında bulunan Anah, Rava ve Al Kaim kasabalarını örgütten geri almak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD, Türkiye-Suriye sınırında ÖSO’ya saldırdı: En az 20 ölü

Türkiye’den bir kilometre uzaktaki Atme çadır kentinde, Özgür Suriye Ordusu savaşçılarına intihar saldırısı düzenlendi. IŞİD’in üstlendiği saldırıda en az 20 kişi öldü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Türkiye sınırında tutuklanan ABD’li gazeteci ajan mı?
Türkiye sınırında tutuklanan ABD’li gazeteci ajan mı?

142090Türkiye Lindsey Snell ismini ilk defa 7 Ağustos günü Hatay Valisi Ercan Topaca’dan duymuş ve Suriye detaylar...

Türkiye sınırında tutuklanan ABD’li gazeteci Lindsey Snell kimdir?

Washington bu ayın başında Suriye’den Türkiye’ye geçen ABD’li gazeteci Lindsey Snell’in askeri bölgeyi ihlal suçlamasıyla tutuklandığını açıkladı. Snell’in kim olduğu ve neden Suriye’de bulunduğuyla ilgili farklı iddialar ortaya detaylar...

Trabzon-Rize Sınırında Teröristler İçin Operasyon …

Trabzon ile Rize il sınırında tespit edilen teröristleri yakalamak için operasyon başlatıldı.

Orijinal haber kaynağı için; Haberler.Com detaylar...

Suriye’nin Türkiye sınırında patlama

Suriye’nin Türkiye sınırına yakın İdlib vilayetine bağlı Atme kasabasında patlama meydana geldi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, patlamanın bir otobüsün içindeki intihar bombacısının üzerindeki patlayıcıları infilak ettirmsiyle meydana geldiğini detaylar...

IŞİD Suriye-İsrail sınırında ‘güç kazanıyor’

İngiliz Times gazetesi, IŞİD’e bağlı bir grubun İsrail-Suriye sınırında, Golan Tepeleri yakınlarında hakim olduğu alanı genişlettiğini bildirdi. Gazete, bu durumun İsrail ve Ürdün’ü kaygılandırdığını belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Erdoğan: Güney sınırında ikinci Kandil’e izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’deki YPG hedeflerine yönelik topçu ateşinin angajman kuralları kapsamında devam edeceğini söyledi ve gerekirse bu angajman kurallarının kapsamının da genişletilebileceğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BM: Türkiye sınırında 20 bin Suriyeli toplandı

Birleşmiş Milletler, Suriye ordusunun başlattığı harekat nedeniyle Halep’ten kaçan 20 bin kadar Suriyelinin Türkiye sınırına yığıldığını açıkladı. BM’ye göre 10 bin kişi Azez’e, 10 bin kişi de Afrin’e sığındı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Suriye’den kaçan binlerce kişi Türkiye sınırında
Suriye’den kaçan binlerce kişi Türkiye sınırında

Halep ve çevresinden kaçan binlerce Suriyeli, Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’nın karşı tarafında yoğunluk oluşturdu. Başbakan Davutoğlu bugün 70 bin kişinin detaylar...

Suriye sınırında devriye uçuşu
Suriye sınırında devriye uçuşu

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “10 adet F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edilmiştir” denildi.

Orijinal detaylar...

Mülteciler yine Makedonya sınırında bekletiliyor

Yunanistan-Makedonya sınırında yola devam etmelerine izin verilmeyen çok sayıda mülteci, bir geceyi daha sınırda geçirmek zorunda kaldı. Yunanistan tarafında toplanan mülteciler gece boyunca ateşler yakarak ısınmaya çalıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suriye sınırında bir savaş uçağı düşürüldü

Türk medyası, Suriye sınırında bir savaş uçağının düştüğünü haber verdi. Uçağın hangi ülkeye ait olduğu henüz bilinmiyor ancak Ankara’daki basın kaynakları uçağın, Türk savaş uçağı olmadığını ve Türk uçaklarınca vurulduğunu detaylar...