Browsing posts tagged: Siber
Uber siber saldırıyı gizledi, 57 milyon kişinin kimlik bilgilerini çalanlara ‘100 bin dolar ödedi’

İnternet üzerinden taksi hizmeti veren şirket, iki bilgisayar korsanının 2016’da 50 milyon müşterisine ve 7 milyon şoförüne ait kimlik bilgilerini çalmasını gizlediğini doğruladı. Haberi duyuran Bloomberg ajansı, Uber’in verilerin silinmesi için bilgisayar detaylar...

Venezuela hükümetine siber saldırı

Venezuela’da kendilerini hükümet karşıtı bilgisayar korsanları olarak tanımlayan bir grup, hükümete ait internet sitelerine siber saldırılar düzenlemeye başladı. Maduro yanlıları ise başkent Karakas’ta sokak gösterilerine katıldı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

BAE Dışişleri Bakanı BBC’ye konuştu: Katar ajansına siber saldırıyı biz düzenlemedik

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 23 Mayıs’ta Katar’ın resmi haber ajansına siber saldırı düzenlenmesinden sorumlu olduğu iddiasını reddetti. BBC’ye konuşan BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Amerikan Washington Post gazetesinin haberinin doğru olmadığını detaylar...

Küresel çapta siber saldırılar birçok şirketi etkiledi

Fidye yazılım kullanılarak siber saldırılar düzenlendiği bildirilen ülkeler arasında Ukrayna, Rusya, ABD, İngiltere, Hollanda ve Norveç de var. Şu ana kadar en çok etkilenen ülke olan Ukrayna, Rusya’nın saldırılarda parmağı olduğunu gösteren bazı sinyaller olduğunu detaylar...

Al Jazeera: Siber saldırı altındayız

Katar merkezli yayın kuruluşu resmi Twitter hesabından, internet ve sosyal medya dahil tüm sistemlerine “aralıksız” siber saldırı düzenlendiğini ve saldırı karşısında mücadeleyi sürdürdüğünü açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Bilgisayar korsanları ‘yeni siber saldırıya hazırlanıyor’

Financial Times gazetesine konuşan siber güvenlik uzmanları ve istihbarat yetkilileri, bilgisayar korsanlarının ABD’li ajanlardan çaldıkları önemli bilgilerle yeni bir siber saldırıya hazırlandıklarını iddia etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Türkiye’yi de etkileyen siber saldırıdan korunmak için ne yapmalı?

WannaCry adlı fidye yazılımı, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 150 ülkede 200 binden fazla kişiyi etkiledi. Peki uzmanlar saldırıdan korunmak hangi önlemleri öneriyor?

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Macron’un ekibi büyük bir siber saldırıya uğradığını açıkladı

Fransa’da merkez sağın Cumhurbaşkanlığı adayı Emmanuel Macron’un kampanya ekibi, birçok dosyalarının siber saldırıyla çalındığını açıkladı. Seçimler Pazar günü yapılacak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, üç siber güvenlik uzmanını vatana ihanetle suçladı

Rusya’nın istihbarat servisi FSB’nin iki eski siber güvenlik uzmanı ve anti-virüs yazılım şirketi Kaspersky’nin bir yöneticisi, ABD çıkarlarına hizmet ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Kremlin, gözaltıların ABD’deki başkanlık seçiminde detaylar...

ABD basını: Siber saldırılarda rol alan Rusların kimlikleri belirlendi

Rusya’nın ABD Başkanlık seçimlerine siber saldırılarla müdahale ettiğine dair istihbarat raporunda, hacklenen e-postaları Wikileaks’e ulaştıran Rusların kimliklerinin de yer aldığı iddia edildi. NBC, korsanların Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığını da hedef detaylar...

Obama: Putin’e ‘Siber saldırıları durdur’ dedim

ABD Başkanı Barack Obama, düzenlediği yılın son basın toplantısında Eylül ayında Rusya lideri ile yaptığı görüşmede Putin’den ülkesine yönelik siber saldırılara son vermesini istediğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya: ABD’nin siber saldırı iddiaları ‘edepsizlik’

Rusya, Amerikan yönetiminin, resmi elektronik postaların Kremlin tarafından hacklendiği iddialarına tepki gösterdi. ABD Başkanı Obama, bu konuda harekete geçeceklerini söylemişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiliz Bakan: Siber saldırılara yanıt verebilmeliyiz

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, İngiltere’nin karşılaştığı siber saldırılara aynı şekilde cevap verecek kabiliyete sahip olması gerektiğini söyledi. Bakan ayrıca, siber saldırılara karşı güvenlik önlemlerinin alınması için 2020 sonuna kadar 1,9 milyar detaylar...

Dev siber saldırı Twitter dahil birçok siteyi etkiledi

Internetteki büyük bir siber saldırı çok sayıda şirketin kullandığı DynDNS firmasına yönelince Twitter, Spotify, Reddit, Soundcloud başta olmak üzere bir çok önemli siteyi etkiledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avustralya’da harici belleklerle siber saldırı

Avustralya’nın Victoria eyaletinde polis halkı, posta kutularına bırakılan ve zararlı yazılımlar bulunan harici bellekleri kullanmamaları uyarısında bulundu.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

ABD’den 7 İranlı’ya organize siber saldırı suçlaması

Adalet Bakanı Loretta Lynch, 2011-2013 yılları arasında ülkede çok sayıda siber saldırı düzenleyen bu kişilerin İran hükümeti için çalıştıklarını söyledi. Lynch konuşurken solunda, Reza Zarrab aleyhindeki iddianameyi hazırlayan Savcı Preet Bharara vardı.

Orijinal detaylar...

ABD IŞİD’e karşı “siber savaş” başlattı
ABD IŞİD’e karşı “siber savaş” başlattı

ABD Savunma Bakanı Carter: “IŞİD’e karşı sanal alemde başlattığımız siber savaş, örgütün iletişim araçlarını kullanımını olumsuz detaylar...

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Siber Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...