Browsing posts tagged: Saldırısını
Fransa’da Le Pen ve Fillon, Paris saldırısını siyasi çıkarları için kullanmakla suçlanıyor

Fransa’da Pazar günü gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi siyasetçiler, Perşembe günü başkent Paris’te gerçekleşen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyı kendi çıkarları için kullanmakla suçlanıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Rus medyası: St. Petersburg saldırısını Türkiye’deki uluslararası bir terör örgütü finanse etti

Rus haber ajansları, St. Petersburg’da 14 kişinin öldüğü bombalı saldırı kapsamında yürütülen soruşturmada, eylemin “Türkiye’deki uluslararası bir terör örgütü” tarafından finanse edildiğinin ortaya çıktığını bildirdi. Ajanslar haberlerini detaylar...

Rus medyası: St. Petersburg saldırısını Türkiye’deki bir terör örgütü finanse etti

Rus haber ajansları, 3 Nisan’da St. Petersburg’da düzenlenen ve 14 kişinin öldüğü bombalı saldırı kapsamında yürütülen soruşturmada, eylemin “Türkiye’deki uluslararası bir terör örgütü” tarafından finanse edildiğinin ortaya çıktığını detaylar...

İsveç polisi: Stockholm saldırısını üstlenen Özbek şüpheli Rahmet Akilov IŞİD sempatizanı

İsveç’in başkentinde Cuma günü kamyonunu bir alışveriş merkezine sürerek 4 kişinin ölümüne neden olan şüpheli Özbek Rahmet Akilov’un ‘saldırıyı üstlendiği’ açıklandı. Polis, Akilov’un “IŞİD sempatizanı” olduğunu detaylar...

Londra saldırısını gerçekleştiren Khalid Masood kimdir?

Londra’daki saldırıyı gerçekleştiren 52 yaşındaki Khalid Masood’un İngiliz vatandaşı olduğu ve bir dönem MI5 tarafından radikalleşme şüphesiyle izlendiği açıklandı. İngiliz gazetelerine konuşan komşuları Masood’u; sık sık İslami tarzda giyinen, sakin, detaylar...

İstanbul Valisi Şahin: Ortaköy saldırısını DEAŞ’ın yaptığı net, terörist suçunu kabul etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Pazartesi akşamı düzenlenen operasyonda yakalanan Reina saldırısının zanlısı 1983 Özbekistan doğumlu Abdülgadir Masharipov, sorgusunda suçunu kabul ettiğini açıkladı. Masharipov’un Afganistan’da eğitim gördüğü belirtilirken, detaylar...

İstanbul Valisi: Ortaköy saldırısını DEAŞ’ın yaptığı net, terörist suçunu kabul etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Pazartesi akşamı yakalanan Reina zanlısının sorguda suçunu kabul ettiğini ve parmak izinin de uyuştuğunu açıkladı. Vali, zanlının 1983 Özbekistan doğumlu Abdülgadir Masharipov olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD Reina saldırısını üstlendi

IŞİD, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne düzenlenen saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Görgü tanıkları Reina saldırısını anlatıyor

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübüne düzenlenen saldırı ve sonrası bir görgü tanığı tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Gece boyunca yaşananlar ve sonrasında yapılan açıklamaları derledik.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Almanya’da tır saldırısını IŞİD üstlendi

Pazartesi akşamı Almanya’nın başkenti Berlin’de bir Noel pazarına düzenlenen, 12 kişinin öldüğü, en az 49 kişinin yaralandığı tır saldırısını IŞİD üstlendi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kahire’deki kilise saldırısını IŞİD üstlendi

Mısır’ın başkenti Kahire’de Pazar günü bir Kıpti kilisesine yapılan ve en az 25 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı IŞİD üstlendi. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, hükümete terör yasalarının değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Orijinal haber detaylar...

TSK: 3 askerin hayatını kaybettiği hava saldırısını Suriye ordusu düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, üç askerin hayatını kaybettiği saldırının Suriye rejimine bağlı hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiği açıklandı. Saldırı Suriye’nin kuzeyindeki El Bab detaylar...

Pakistan’daki polis akademisi saldırısını IŞİD üstlendi

Ülkenin batısındaki Ketta kentinde silahlı bir grup polis akademisine saldırdı. Irak Şam İslam Devleti örgütü, en az 59 kişinin öldüğü, 100’den fazla kişinin de yaralandığı saldırıyı üstlendi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’daki kilise saldırısını ‘IŞİD üstlendi’

Fransa’nın kuzeyindeki Rouen kenti yakınlarında iki silahlı kişinin bir kiliseye düzenlediği saldırıda bir rahip hayatını kaybetti. Saldırının sorumlululuğunu IŞİD’in üstlendiği belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Görgü tanıkları Nice saldırısını anlatıyor: Saldırganla yüz yüze geldim, çok öfkeliydi

Nice kentindeki saldırıları anlatan görgü tanıkları “Bedenler havada uçuşuyordu” diyor. Bir görgü tanığı, olayı kaza sandığını ve bağırarak saldırganı durdurmaya çalıştığını anlatıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Görgü tanıkları Atatürk Havalimanı saldırısını anlatıyor

36 kişinin ölümüne 147 kişinin ise yaralanmasına neden olan Atatürk Havalimanı saldırısından kurtulanlar, saldırı sırasında terminal binası içinde büyük bir kaosun yaşandığını anlatıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Radiohead, Cihangir saldırısını kınadı

İstanbul Cihangir’de, Radiohead etkinliği düzenleyen bir plakçıya, Ramazan’da alkollü içki içildiği gerekçesiyle saldırı düzenlendi. Saldırganların, plakçının Koreli sahibi ve Koreli müşteriler dahil içerdekileri darp ettikleri belirtiliyor.

Orijinal haber detaylar...