Browsing posts tagged: saldırısı
Paris’te ‘IŞİD saldırısı’: Bir polis ve silahlı saldırgan öldü

Champs Elysees Bulvarı’nda gerçekleşen bir silahlı saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Silahlı saldırganın olay yerinden kaçarken vurularak öldürüldüğü bildirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 3 gün önce gelen saldırıyı IŞİD üstlendi.

Orijinal detaylar...

St. Petersburg’taki patlama ‘intihar saldırısı olabilir’

Rus yetkililer dün 14 kişinin öldüğü 49 kişinin de yaralandığı patlamanın, intihar saldırısı olabileceğini açıkladı. Bombanın infilak ettiği metro treninde bulunan ceset parçalarının saldırgana ait olabileceği düşünülüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suriye’de muhaliflerin Şam’ın dış mahallerindeki saldırısı ne anlama geliyor?

Suriye’nin başkenti Şam’ın doğusunda, Cobar başta olmak üzere bazı mahallerde muhaliflerin gerçekleştirdiği sürpriz saldırılara Suriye ordusu yoğun hava saldırılarıyla karşılık verdi. Peki bu saldırılar kim tarafından gerçekleştirildi ve isyancı gruplar neyi detaylar...

Suriye’de camiye hava saldırısı: ‘En az 35 ölü’

Muhaliflerin oluşturduğu İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin elindeki Atarib kasabası yakınlarında bir camiye hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Muhalif kaynaklara göre saldırıda çoğunluğu sivil en az 35 kişi detaylar...

Şam’daki Adalet Sarayı’nda intihar saldırısı

Suriye’de yönetim karşıtı gösterilerin başlamasının altıncı yıl dönümünde, başkent Şam’daki ana mahkeme binasının içinde intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bildiriliyor.

Orijinal detaylar...

Kabil’de Yüksek Mahkeme’ye intihar saldırısı: En az 20 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Yüksek Mahkeme binasına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda ilk belirlemelere göre en az 20 kişi öldü, 45 kişi de yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Reina saldırısı: Talimatı verdiği iddia edilen zanlı tutuklandı

İstanbul’un Ortaköy semtinde bulunan Reina gece kulübüne düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 10 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tutuklananlar arasında saldırının talimatını verdiği iddia detaylar...

Kanada’daki cami saldırısı: 27 yaşındaki öğrenci tutuklandı

Quebec kentinde bir camiye düzenlenen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili Fransız-Kanadalı bir zanlının tutulandığı açıklandı. Alexandre Bissonnette isimli zanlının “aşırı sağ görüşleri” ile bilindiği ifade ediliyor.

Orijinal detaylar...

El Bab’da IŞİD saldırısı: 1 asker hayatını kaybetti

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk birliğine yönelik El Bab’da gerçekleşen IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) saldırısında bir uzman çavuş hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fotoğraflarla: Reina saldırısı zanlısının yakalandığı Esenyurt’taki ev

İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina gece kulübünde yılbaşı akşamı 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının failinin yakalandığı Esentepe’deki eve Salı günü basın mensuplarının girişine izin verildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Reina saldırısı zanlısı İstanbul’da yakalandı

Yılbaşı gecesi İstanbul’daki gece kulübü Reina’ya düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırının zanlısı olduğu belirtilen kişi İstanbul Esenyurt’ta yakalandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Beşiktaş saldırısı soruşturmasında 10 kişi tutuklandı

Beşiktaş’ta 10 Aralık günü peşpeşe düzenlenen iki saldırıyla ilişkili olarak mahkemeye çıkarılan 12 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

İzmir saldırısı – Başbakan Yıldırım: Normal hayat akışını değiştirmeyin

İzmir’de Adliye önünde düzenlenen saldırıda biri polis, biri katip iki kişi hayatını kaybetti. Başbakan Binali Yıldırım saldırıyı PKK’nın düzenlediğini ifade etti ve “Bu kez alçak emellerine ulaşamadılar” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise detaylar...

İzmir saldırısı sonrası Almanya’dan Türkiye’ye seyahat uyarısı
İzmir saldırısı sonrası Almanya’dan Türkiye’ye seyahat uyarısı

İzmir adliyesi önünde gerçekleştirilen bombalı araç saldırısının hemen ardından Almanya, vatandaşlarına yönelik seyahat uyarısını güncelledi. Almanya en son detaylar...

Reina saldırısı: ‘Saldırgan muhtemelen Uygur’

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul’da Reina gece kulübüne düzenlenen saldırının faili ile ilgili olarak “Muhtemelen Uygur” dedi. Saldırıyla ilgili düzenlenen operasyonlar kapsamında, Silivri’de Doğu Türkistan kökenli bazı kişiler gözaltına detaylar...

Reina saldırısı: Zanlı ile ilgili olarak bilinenler neler?

Saldırının ardından geçen dört günde failin görüldüğü yerlerdeki güvenlik kameralarından alınan görüntüler zanlının Reina’ya uzanan izleriyle ilgili bilgi veriyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Reina saldırısı: İzmir’deki operasyonda 5 kişi gözaltına alındı

AA, İzmir’de Reina saldırısıyla bağlantılı olduğu düşünülen şüphelilere yönelik bir operasyon başlatıldığını ve IŞİD üyesi olduğunu söylediği 5 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...