Browsing posts tagged: Saldırılarından
ABD: WannaCry fidye yazılımı saldırılarından Kuzey Kore sorumlu

ABD Başkanı Trump’ın güvenlik danışmanı Bossert, Türkiye dahil 150 ülkeyi etkileyen WannaCry fidye yazılımının siber saldırılarından Kuzey Kore’yi sorumlu tuttu. Wall Street Journal’a yazan Bossert, ‘Kuzey Kore’den hesabını soracağız’ detaylar...

İngiltere: Terör tehdidi ‘IRA saldırılarından bu yana en yüksek düzeyde’

İngiltere’de terörle mücadele yasalarını izleyen gözlemci Max Hill, IŞİD’in ülkesinde “Irk veya renk ayrımı yapmadan, masum sivillere yönelik saldırılar” planladığını belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere: Terör alarmı ‘IRA saldırılarından bu yana en yüksek düzeyde’

İngiliz terör yasalarını inceleyen gözlemci Max Hill, IŞİD’in ülkesinde “Irk veya renk ayrımı yapmadan, masum sivillere yönelik saldırılar” planladığını belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya: Türkiye’nin Suriye’deki hava saldırılarından endişeliyiz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki hava saldırılarından endişe duyduklarını söyledi. Lavrov, Suriye’nin ‘hava sahası ihlâli olursa uçakları düşürürüz’ açıklaması için ise “Suriye egemen bir detaylar...

Somali, ABD’nin İHA saldırılarından memnun

BBC’ye konuşan Somali Dışişleri Bakanı Abdusalam Ömer Hadliyeh, Eş Şebab’a yönelik söz konusu saldırıların başka ülkelerde tartışmalı olabileceğini ancak bunun ülkesi için söz konusu olmadığını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Terör saldırılarından korunmanın beş yolu

Bombalı saldırılar ve terör eylemleri geçen yıl Paris’te, bu yıl Ankara, İstanbul ve Brüksel’de can kaybına yol açtı. Peki bu tür saldırılardan korunmak için ne yapılabilir?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

HDP, Adana ve Mersin saldırılarından hükümeti sorumlu tuttu – Türkiye’de Bugün

HDP aç.ıklamasında, Mersin ve Adana’da il binalarında meydana gelen saldırılardan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve AKP hükümetini sorumlu tuttu. Hükümet ise saldırıları kınadı. Davutoğlu, “Kimse hükümeti suçlayıcı tutuma girmemeli” detaylar...

İtalya: Paris saldırılarından sonra cami yasağı

İtalya’nın kuzeyindeki Padova kentinin Belediye Başkanı Massimo Bitonci, Paris saldırılarının ardından kentte yeni cami yapımına izin vermeyeceğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail Roket Saldırılarından Hamas’ı Sorumlu Tuttu

İsrail hükümeti, Gazze’den atılan roket saldırılarından Hamas’ı sorumlu tuttu.

Yetkililer, Gazze’den, İsrail’in güneyindeki köylere en az 50 roket atıldığını ve saldırılarda yaralananlar olduğunu açıkladı.

İsrail savaş uçakları roket saldırısına detaylar...

11 Eylül Saldırılarından Haberleri Yok

Uluslararası bir düşünce kuruluşunun yaptırdığı ankete göre Helmand ve Kandahar’da yaşayan Afganların çoğunun 11 Eylül saldırılarından haberi yok.

Uluslararası Güvenlik ve Kalkınma Konseyi (ICOS) adlı düşünce kuruluşu ankete katılan 1000 Afgan erkekten detaylar...