Browsing posts tagged: Roma'da
Roma’da sivrisineklerin yaydığı ‘chikungunya virüsü’ alarmı

İtalya’nın başkenti Roma ve çevresinde sivrisinekler tarafından yayılan “chikungunya” virüsü alarmı verildi. Roma’nın güney-doğusu ve Anzio kasabasında, bu virüsten kaynaklanan 47 vakaya rastlandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da bir parka Yaser Arafat adı verilmesi kararı tepkiler üzerine geri çekildi

İtalya’nın başkentinde bir parka Nobel Barış Ödülü sahibi eski Filistin liderinin adının verilmesi kararı, Yahudi Cemaati’nden gelen sert tepkiler üzerine geri çekildi. Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, kararın gözden geçirileceğini belirtti. Roma’dan detaylar...

Roma’da göçmenler için ‘askıda yemek’ kampanyası

İtalya’nın başkenti Roma’da bir restoran, göçmenler ve muhtaç durumdakiler için ‘askıda yemek’ kampanyası başlattı. Restoranda yemek yiyenler, kendi hesapları dışında 5 euro daha ödeyerek ihtiyaç sahiplerine yemek ısmarlamış oluyor.

Orijinal detaylar...

Roma’da Müslümanlar protesto için Kolezyum’un önünde namaz kıldı

İtalya’nın başkentinde bir grup Müslüman, mescitlerinin kapatılmasını protesto etmek için kentin simgelerinden Kolezyum’un önünde namaz kıldı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Roma’da olimpiyat adaylığı krizi

2024 Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi adaylarından Roma’nın Belediye Başkanı Virginia Raggi, kentin adaylığını desteklemediğini açıkladı. İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi ise Belediye Başkanı’nın bu kararını sert şekilde eleştirerek “Biz yolumuza detaylar...

Roma’da AB-Türkiye göçmen anlaşması protesto edildi

İtalya’nın başkenti Roma’da 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında, AB ile Türkiye arasındaki göçmen anlaşmasını protesto amacıyla Türk Büyükelçiliği yakınında bir gösteri düzenlendi. Gösteride Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar atıldı. detaylar...

Roma’da Çek taraftarlar dilencinin üzerine idrarını yaptı
Roma’da Çek taraftarlar dilencinin üzerine idrarını yaptı

Avrupa Ligi’nde oynanacak Lazio-Sparta Prag karşılaşması öncesi Roma’daki iki Prag taraftarı, kaldırımda oturan kadın dilencinin üzerine idrarını yaptı.
detaylar...

Eşcinsel birlikteliklere hukuki statü Roma’da protesto edildi

İtalya’da eşcinsel birlikteliklerine hukuki tanıma sağlayacak yasa tasarısına karşı çıkanlar Roma’da “Aile Günü” adı altında bir gösteri düzenledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da özel araçların trafiğe çıkışı kısıtlandı

Hava kirliliği tehlikeli boyutlara varınca Roma’da özel araçların trafiğe çıkışı kısıtlandı. Milano’da ise 3 gün boyunca araçların 10.00-16.00 saatleri arasında trafiğe çıkması yasaklandı. Uzmanlar tehlikenin boyutuna dikkat çekiyor. Övgü Pınar’ın detaylar...

Hollanda, Roma’da tahrip edilen çeşme için para gönderdi

Hollanda, Feyenoord futbol takımı taraftarlarınca tahrip edilen Roma’daki tarihi Barçaccia Çeşmesi’nin tamiri için gerekli olan parayı İtalya’ya gönderdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da Nevruz: Kobani için arya ve Kürt şarkıları

Roma’da Koban’ye yardım için düzenlenen Nevruz konserinde sahneye çıkan Mardinli soprano Pervin Çakar, hem İtalyan aryaları hem de Kürt halk şarkıları söyledi.Övgü Pınar’ın izlenimleri.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Feyenoord taraftarları Roma’da tarihi mekanlara zarar verdi

İtalya’nın başkenti Roma’da Hollanda’nın Feyenoord takımıyla oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde Hollandalı taraftarlar tarihi mekanlara zarar verdi. Polisin müdahalesiyle kent merkezinde gerilim tırmandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da kırmızı ışıklı bölge tartışması

İtalya’nın başkenti Roma’da, ülkenin ilk “kırmızı ışıklı bölgesi” (red light district) oluşturulacak. Nisan ayından itibaren başlayacak uygulama Katolik Kilisesi ve sağcı partilerin tepkisini çekiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da ‘mafya krallığı’nın önlenemez yükselişi

Roma’daki mafya çetelerinin sadece bu yıl içinde el konulan mal varlığı miktarının 1.3 milyar euro’ya ulaştığı ortaya çıktı. Roma’dan Övgü Pınar’ın haberi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Roma’da 1 milyon kişi hükümeti protesto etti

İtalyan hükümetinin ekonomik kriz politikaları ve iş yasasındaki değişiklik planları başkent Roma’da protesto edildi. Protestocular işten çıkarmaları kolaylaştıracak olan yeni yasa tasarısının geri çekilmesini istiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Şampiyonlar Ligi’nde tarihi hezimet: Roma’da 8 gollü dejavu
Şampiyonlar Ligi’nde tarihi hezimet: Roma’da 8 gollü dejavu

Bu sezon oynadığı 9 resmi maçta rakiplerine sadece 6 kez gol izni veren Roma, ikinci yarıyı rölantide oynayan Alman devi Bayern Münih karşısında kabus gördü. İtalyanlar, Salih detaylar...

Roma’da dünkü gösterilerin bilançosu

Roma Belediye Başkanı şiddet eylemlerine dönüşen protestonun ardından kent merkezinde en az 1 milyon euroluk hasar olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Roma’da deprem paniği

11 Mayıs 2011 tarihinde İtalya’nın başkenti Roma’da deprem yaşanacağı söylentisi kent sakinleri arasında endişeye yol açtı.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...