Browsing posts tagged: rahatsız
BBC Başkanı: İran çalışanlarımızı rahatsız etmeyi bırakmalı

BBC Yönetim Kurulu Başkanı Sir David Clementi, İran hükümetine BBC çalışanlarına rahatsızlık vermeyi sona erdirmesi çağrısı yaptı. İran’da bir mahkeme Ağustos’ta BBC Farsça Servisi çalışanlarının mal varlıklarını dondurmuştu.

Orijinal haber detaylar...

Erdoğan ve Genelkurmay’dan ‘karargâh rahatsız’ haberi açıklamaları

Genelkurmay’dan yapılan açıklamada “TSK ile devlet ve hükümet arasında bir sorun olmadığı” vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Hürriyet’te ‘Karargâh rahatsız’ başlığıyla yayımlanan haber için “Yapılan terbiyesizlik, detaylar...

Iraklı ‘Bay Erbil’ grubu, kendilerine hipster denmesinden rahatsız

Reuters’a konuşan ‘Bay Erbil’ adlı grubun üyeleri, hipsterların kendilerine hipster demeyeceğini belirtirken, grubun kurucularından Ahmed Nevzad, “Beyefendi demek yeterli. Hafif modern dokunuşları olan klasik beyefendi” dedi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

“ABD’deki bazı söylemler rahatsız edici”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Ocak’ta göreve gelen ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Orta Doğu’da takınacağı tutumu görmek istediklerini söyledi. Trump ise ilk gününde Irak Şam İslam Devleti’ni yok etme sözü verdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Obama: Türkiye’deki bazı eğilimlerden rahatsız olduğum sır değil

Washington’daki Nükleer Güvenlik Zirvesi’nin sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan ABD Başkanı Barack Obama, ‘Türkiye’deki bazı eğilimlerden rahatsız olduğunu’ söylerken basın özgürlüğü konusunda hükümeti eleştirdi.

Orijinal haber detaylar...

‘Zaman’a Kayyum Ataması Rahatsız Edici’

ABD Dışişleri Bakanlığı, Zaman gazetesi ve Feza Gazetecilik A.Ş. bünyesindeki tüm yayın organlarına kayyum atanmasını, “Türk hükümetinin, kendisini eleştiren medya kurumları ve diğerlerini hedef alan rahatsız edici hukuki ve güvenlik adımlarından biri daha” şeklinde detaylar...

“Zihinlerini Yabancı Başkentlerin Emrine Verenler, Öz Güven Sahibi Dış Politika İddiasından Rahatsız Oluyor”

Yeşilay 3. Zümrüdüanka Ödül Gecesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 günlük Batı Afrika ziyaretine değinerek, “Biz ülkemiz için, milletimiz için çabalarken, muhalefet başta olmak üzere Türkiye’deki belli çevreler tüm enerjilerini bizi engellemek için harcıyor. detaylar...

ABD’den akademisyen gözaltılarına ağır eleştiri: Türkiye’deki rahatsız edici bir trendin parçası
ABD’den akademisyen gözaltılarına ağır eleştiri: Türkiye’deki rahatsız edici bir trendin parçası

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Türkiye’de akademisyenlerin gözaltına alınmasını, “Türkiye’deki rahatsız edeci bir trendin parçası. Hükümeti detaylar...

Yeniden yapımlar ne zaman rahatsız edici olmaya başlarlar?
Yeniden yapımlar ne zaman rahatsız edici olmaya başlarlar?

Video oyunları üzerinden, aslında çok daha geniş pencerede bir meseleye değiniyoruz. Yeniden yapmak, ne zaman tembellik, ne zaman zararsız bir varlık?

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Erdoğan’dan Hürriyet’e yanıt: Ey Doğan, niye rahatsız oldun?- Türkiye’de Bugün

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hürriyet’in mektubuna Keçiören’de cevap verdi ve ” Ey Doğan, niye rahatsız oldun? “411 el kaosa kalktı” diyen, sen değil miydin ‘muhtar bile olamaz’ diye başlık atan” sözleriyle seslendi.

Orijinal haber detaylar...

‘BDP tabanı birleşmeden rahatsız’

BDP milletvekillerinin Halkların Demokratik Partisi’ne katılmasıyla ilgili tartışmalar sürerken, kararı BBC Türkçe’ye değerlendiren Dicle Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr Vahap Coşkun, BDP tabanının birleşmeden rahatsız olduğunu söyledi.

Orijinal haber detaylar...

Emirdağ Said-i Nursi’nin kullanılmasından rahatsız

Said-i Nursi’nin sürgün hayatının bir bölümünü geçirdiği Emirdağ’da cemaate yakın kesimler bu ismin siyasete alet edilmesinden rahatsız. BBC Türkçe’den Çağıl Kasapoğlu’nun izlenimleri.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Irak, İran’ın operasyonundan rahatsız

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, İran’ın ülkenin kuzeyine yönelik saldırılarına devam etmesi halinde iki ülke arasındaki ilişkilerin kötüleşeceğini belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Türk’ten kim ve neden rahatsız?

13 yıl kadar önce kavramsal şizofreniye bağlı toplumsal şizofroniden söz etmiştim. “Kendi millî ve dinî kimliğini benimseyememiş insanlar, hem kendilerine, hem içinde bulundukları topluma zarar verir. Çünkü içinde yaşadıkları toplumla detaylar...