Browsing posts tagged: Pentagon
‘Pentagon milyonlarca dolar bütçeli UFO programı yürüttü’

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un milyonlarca dolar bütçeli bir “gizli UFO programı” yürüttüğü bildirildi. New York Times gazetesinde yer alan habere göre, 2007 yılında başlayan ve 2012 yılında sonlandırılan program, yalnızca küçük bir ekip tarafından detaylar...

Pentagon rakamları açıkladı
Pentagon rakamları açıkladı

ABD Savunma Bakanlığı tarafından İnsan Gücü Veri Merkezi’nin detaylar...

Pentagon: Kuzey Kore’nin nükleer programını durdurmak için tek yol ‘karadan işgal’

ABD Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı değerlendirmede Kuzey Kore’nin nükleer silahlanma programını tamamen yok etmek için tek yolun ‘karadan işgal’ olduğunu açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: Birisi Türkiye’den, üç IŞİD yöneticisi öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı, aralarında Türkiye’den Mustafa Güneş isimli bir kişinin de olduğu 3 üst düzey IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı. IŞİD liderlerinin 3 ayrı saldırıda öldürüldüğü belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: ABD askerleri Menbiç’te

Amerikan Savunma Bakanlığı, askerlerin Suriye’nin kuzeyindeki kent ve çevresinde konuşlandığını açıkladı. ABD, tarafların bölgede birbirlerine saldırmalarını önlemek ve IŞİD’le mücadeleye yoğunlaşmalarını sağlamak istiyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Trump’ın Pentagon için seçtiği ‘Kuduz Köpek’ lakaplı James Mattis kim?

ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump emekli General James Mattis’i Savunma Bakanı olarak atadı. İran karşıtlığı ve şahin tutumuyla tanınan Mattis, gelecek dört yıl boyunca ABD’nin savunma stratejisinin şekillenmesinde önemli bir rol detaylar...

Pentagon adayı James Mattis’in tartışma yaratan sözleri

ABD’nin 45. başkanı seçilen Donald Trump’ın Pentagon için aday gösterdiği Orgeneral James Mattis, sivri dilli olmasıyla da tanınan bir isim. Mattis’in bugüne kadar yaptığı dikkat çeken açıklamalarını derledik.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: Musul’da önemli ilerleme kaydedildi

Irak’ta hükümet ve Peşmerge güçlerinin Musul’u IŞİD’den geri almak için başlattığı büyük operasyonun ilk gününde bazı ilerlemeler kaydedildiği belirtildi. BM ise operasyon sonucu 100 bin kadar sivilin Türkiye ve Suriye’ye kaçabileceğinden detaylar...

Pentagon: Cerablus’ta IŞİD’in olmadığı alanlarda çatışma kabul edilemez

ABD, Cerablus’ta TSK ve bazı muhalif gruplarla, Suriye Demokratik Güçleri’ne bağlı birlikler arasındaki çatışmalara son verilmesini istedi, IŞİD’in ortak düşman olduğunu vurguladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: Cerablus’da IŞİD’in olmadığı alanlarda çatışma kabul edilemez

ABD, Cerablus’da TSK ve bazı muhalif gruplarla, Suriye Demokratik Güçleri’ne bağlı birlikler arasındaki çatışmalara son verilmesini istedi, IŞİD’in ortak düşman olduğunu vurguladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Suriye’de Pentagon CIA’e karşı savaşıyor’
‘Suriye’de Pentagon CIA’e karşı savaşıyor’

ABD basınında, CIA’in desteklediği silahlı gruplarla Pentagon’un desteklediği silahlı grupların Suriye’de birbirine karşı savaştığı yazıldı.
detaylar...

Pentagon: Eş Şebab liderini vurduk

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Eş-Şebab örgütü liderelrinden Adan Garar’ın insansız hava aracıyla düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü doğruladı. Garar 2013’te 67 kişinin öldüğü Westgate Alışveriş Merkezi saldırısının şüphelilerinden detaylar...

Pentagon: İran’ın IŞİD’i vurduğuna dair kanıtımız var

Pentagon Sözcüsü Tuğamiral John Kirby, BBC’ye yaptığı açıklamada İran uçaklarının Irak sınırında IŞİD mevzilerini bombaladığına dair ellerinde deliller olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: 4 IŞİD tankını vurduk

ABD’nin IŞİD’i hedefleyen hava operasyonlarında Suriye’nin Der Zor bölgesinde 4 IŞİD tankını vurduğu, bir tankı ise tahrip ettiği belirtildi. Petrol sahalarının da vurulmasıyla IŞİD’in petrol sevikyatının durduğu belirtiliyor.

Orijinal haber detaylar...

Pentagon: IŞİD’le savaş yıllar sürebilir

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un sözcüsü BBC’ye yaptığı açıklamada, Irak Şam İslam Devleti’yle mücadelenin yıllar alabileceğini söyledi. ABD Başkanı Obama da operasyona destek veren Arap müttefiklerini övdü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon ‘Foley’i kurtarmaya çalıştı’

Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon yakın geçmişte Suriye’de tutulan Amerikan rehinelerini kurtarmak için gizli bir askeri operasyon düzenlendiğini, ancak sonuç alınamadığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...