Browsing posts tagged: Paris'te
İtalya’nın yıldız şefi Bottura, Paris’te aşevi açmaya hazırlanıyor

İtalya’nın en ünlü şeflerinden Massimo Bottura, Fransa’nın başkenti Paris’te yoksullar için aşevi açmaya hazırlanıyor. Bottura’nın Modena’daki restoranı geçen yıl dünyanın en iyi restoranı seçilmişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te caminin önündeki kalabalığa araçla saldırı

Fransa’nın başkenti Paris’te aracını bir caminin önündeki kalabalığın üzerine süren bir şüpheli tutuklandı. Ermeni kökenli olduğu söylenen şüphelinin Paris’teki IŞİD saldırılarının intikamını almak istediğini söylediği belirtildi.

Orijinal detaylar...

Paris’te siyah feminist festivale ırkçılık suçlaması: ‘Beyazlara ayrımcılık yapılıyor’

Paris’te kamuya açık bir alanda düzenlenecek olan “siyah feminist festivali” Nyansapo, ‘ırk temelli ayrım yaptığı’ iddiasıyla Paris Belediye Başkanı Hidalgo, aşırı sağcı Ulusal Cephe ve bazı ırkçılık karşıtı örgütler tarafından detaylar...

Paris’te ‘IŞİD saldırısı’: Bir polis ve silahlı saldırgan öldü

Champs Elysees Bulvarı’nda gerçekleşen bir silahlı saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Silahlı saldırganın olay yerinden kaçarken vurularak öldürüldüğü bildirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 3 gün önce gelen saldırıyı IŞİD üstlendi.

Orijinal detaylar...

Paris’te polise silahlı saldırı: Bir polis hayatını kaybetti

Fransa’nın başkentindeki ünlü Champs Elysees Bulvarı’nda polise silahlı saldırı meydana geldiği, bir polisin hayatını kaybettiği, bir polisin yaralandığı belirtiliyor. Saldırı, ülkedeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden iki gün önce meydana geldi.

Orijinal detaylar...

Paris’te palalı saldırgan Louvre Müzesi önünde vuruldu

Fransa’nın başkenti Paris’te bir asker, ünlü Louvre Müzesi’ni koruyan bir meslektaşına pala ile saldıran kişiye ateş açtı. Saldırgan ağır yaralandı. Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, olayla ilgili olarak “Açıkça terör niteliği taşıyor” detaylar...

Paris’te bir restorant ‘Müslüman müşteriyi kabul etmedi’

Fransa’nın başkenti Paris’te bir restorant sahibinin ‘tüm Müslümanlar teröristtir’ derken görüntülendiği bir videoda başörtülü müşterileri kabul etmemesi, ülke genelinde protesto çağrılarına yol açtı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Paris’te Yaşanan Olaylardan Dolayı Endişeliyim”

Esenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Konutları teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyoruz. Yaşanan vahim olayları dünyaya aktarmayan Batı medyasını ayıplıyorum. İnsan hakları detaylar...

Abrini: Asıl hedefimiz Paris’te yeni bir saldırı düzenlemekti

Paris ve Brüksel saldırılarıyla bağlantılı olarak Cuma günü gözaltına alınan Muhammed Abrini’nin, ifadesinde başlangıçta Fransa’da yeni bir saldırı planladıklarını söylediği açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te kiliseye yapılan 8 tonluk kubbe tartışılıyor
Paris’te kiliseye yapılan 8 tonluk kubbe tartışılıyor

Eyfel Kulesi yakınlarında inşa edilen Saint Trinite Kilisesi’nin üzerine 8 ton ağırlığında altın kaplamalı kubbe yapılması tartışmalara neden oldu.

Orijinal haber detaylar...

Paris’te çevre eylemcilerine biber gazlı müdahale
Paris’te çevre eylemcilerine biber gazlı müdahale

Paris’te İklim Zirvesi öncesi yapılan protesto gösterilerinde polis eylemcilere biber gazlı müdahalede bulundu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransız polisi Paris’te bulunan ‘şüpheli kemeri’ inceliyor

Polis dün akşam başkent Paris’in güneyindeki Montrouge’de bir çöp kutusunda bulunan bir kemeri inceliyor. Temizlik görevlilerinin bulduğu kemerin, Paris saldırılarını düzenleyen intihar eylemcilerinin kullandıklarına benzediği belirtiliyor.

Orijinal haber detaylar...

Paris’te 7 saat süren operasyon: 2 ölü

Fransız güvenlik güçleri başkentin Saint Denis bölgesinde, Paris saldırılarının mimarı olduğu sanılan Abdelhamid Abaaoud’un bulunduğunu düşündükleri bir daireyi bastı. Operasyonda 2 kişi öldü, 7 kişi gözaltına alındı. Abaaoud’un akıbeti detaylar...

Paris’te polis operasyonunda çatışma

Paris’in kuzeyindeki Saint Deniz bölgesinde sabahın erken saatlerinde düzenlenen polis operasyonunda çatışma çıktı. Polisin operasyonda Paris saldırıları şüphelilerinden birini yakalamaya çalıştığı bildiriliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te katliam: en az 18 kişi ölü, 60 rehine var

Fransız medyası başkent Paris’te bir bara otomatik silahla saldırı yapıldığını bildiriyor. Aynı zamanda başka yerde de ateş açıldığı bildiriliyor. Stade de France yakınlarındaki bir barda da patlama olduğu bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Paris’te silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Paris’in doğusunda bir restoranda ve bir konser salonunda iki ayrı silahlı saldırı gerçekleşti. Ayrıca Fransa-Almanya dostluk maçının oynanmakta olduğu Stade de France’ın detaylar...