Browsing posts tagged: Netanyahu
İsrail Başbakanı Netanyahu: Erdoğan’dan ahlâk dersi alacak değilim

Fransa’da konuşan Netanyahu, “Sayın Erdoğan İsrail’e saldırdı. Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan, İran’ın uluslararası yaptırımları delmesine yardım eden ve Gazze dahil teröristlerin masum insanları öldürmesine yardım eden bir detaylar...

Netanyahu dan Avrupa ya “İki Yüzlülük” Suçlaması

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Kudüs’ü İsrail’in başkenti’ olarak tanıma kararını eleştiren Avrupa ülkelerini iki yüzlü davranmakla suçladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Eski yakın adamı Netanyahu aleyhinde ifade verecek

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun eski özel kalemi Ari Harrow’un, polisin Netanyahu hakkında yürüttüğü iki yolsuzluk soruşturmasında başbakana karşı ifade vereceği belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Netanyahu yolsuzluktan suçlu bulundu’ iddiası
‘Netanyahu yolsuzluktan suçlu bulundu’ iddiası

İsrail basını, polisin mahkemeye sunduğu raporda Başbakan Binyamin Netanyahu'nun "yolsuzluk ve rüşvetten detaylar...

İsrail Başbakanı Netanyahu tartıştığı eşi tarafından yolda giderken arabadan atıldığı iddialarını reddetti

İsrail Başbakanı Netanyahu, bir yıl önce bir gazeteci tarafından ortaya atılan, tartıştığı eşi tarafından araçtan atıldığı yönündeki iddiayı reddetti. Netanyahu çifti, gazeteciden 76 bin dolar tazminat istiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Netanyahu, İsrail’in kınandığı BM kararı için ABD’den açıklama istedi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin ülkesindeki büyükelçisi Dan Shapiro’yu başbakanlığa çağırdı. Netanyahu, Shapiro’ya ABD’nin, İsrail’in kınandığı BM Güvenlik Konseyi’ndeki oylamada neden çekimser kaldığını detaylar...

Netanyahu: Denizden Gazze ablukası sürecek

Başbakan Binali Yıldırım ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu eşzamanlı birer açıklama yapıp, Türkiye ve İsrail arasında varılan anlaşmayı resmen kamuoyuna duyurdu. Netanyahu, Gazze’ye denizden ablukanın devam edeceğini vurguladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Netanyahu: Türkiye anlaşmasıyla ekonomimiz ivme kazanacak

İsrail Başbakanı, Türkiye’yle ilişkilerin normalleşmesiyle birlikte İsrail ekonomisinin büyük bir ivme kazanacağını söyledi. İsrail’in uluslararası pazarlara doğalgaz ihracatı için Türkiye’yle bir boru hattı anlaşması yapmak istediği detaylar...

Netanyahu: Irkçılığın kökünü kazımalıyız

Etiyopya asıllı İsrailli bir askerin polis tarafından dövülmesiyle başlayan ırkçılık karşıtı sokak gösterilerinin ardından Netanyahu dövülen askerle basının karşısına çıktı ve “Irkçılık karşısında tek vücut olmalıyız” dedi.

Orijinal haber detaylar...

Netanyahu: Nükleer uzlaşma İsrail’in varlığına tehdit

Başbakan Netanyahu ABD Başkanı Barack Obama’ya İran’la varılan uzlaşmanın İsrail’in varlığını tehdit ettiğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Netanyahu: Filistinlilerle iki devletli çözüm istiyorum

Kazandığı seçim öncesi bağımsız Filistin devletinin kurulmasına izin vermeyeceğini söyleyen İsrail Başbakanı söylemini yumuşattı. Netanyahu, “Ben de iki devletli çözüm istiyorum. Ancak koşullar değişmeli” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail seçimlerini ‘Netanyahu kazandı’

İsrail medyasındaki haberlere göre Başbakan Benyamin Netanyahu’nun sağcı Likud Partisi seçimden sürpriz bir zaferle çıktı. Daha önce açıklanan sandık başı anketleri muhalif merkez solcu Siyonist Birlik ile başa baş bir yarış olduğunu gösteriyordu.

Orijinal detaylar...

CANLI: İsrail’de Netanyahu sandıktan avantajlı çıktı

Sandık çıkış anketlerinden birine göre Başbakan Netanyahu’nun Likud Partisi 28, Siyonist Birlik 27 sandalye kazandı. Diğer iki ankete göre ise iki parti de 27’şer sandalye elde etti. Netanyahu dördüncü kez başbakan olma yolunda avantaj elde etti.

Orijinal haber detaylar...

Netanyahu: Seçilirsem Filistin devleti olmayacak

İsrail Başbakanı Netanyahu bugünkü seçimlerde tekrar iktidara gelirse, bir Filistin devletinin kurulmasına izin vermeyeceğini söyledi. Kamuoyu yoklamaları merkez Sol ittifak Siyonist Birliğini Netanyahu’nun partisi Likud’un önünde gösteriyor.

Orijinal haber detaylar...

Netanyahu seçime 4 gün kala anketlerde geriye düştü

İsrail’de Salı günkü erken genel seçim öncesi yapılan son kamuoyu araştırmaları, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun lideri olduğu Likud Partisi’nin ikinci sıraya gerilediğini gösterdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Netanyahu: İran nükleer anlaşmasına uygulanabilir bir alternatif önerdim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmada muhtemel bir İran nükleer anlaşmasına “uygulanabilir bir alternatif” önerdiğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Netanyahu: Müzakereler İran’a atom bombası yolu açıyor

ABD Kongresi’nde konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’la devam eden nükleer müzakerelerinin İran’ın atom bombası yapmasına yol açacağını savundu. Netanyahu’nun Kongre konuşması Beyaz Saray tarafından eleştirildi.

Orijinal haber detaylar...

Netanyahu: Amacım Obama’ya saygısızlık değil

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Amerikan Kongresi’nde yapacağı konuşmanın “Başkan Barack Obama’ya saygısızlık etme amacını taşımadığını” söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...