Browsing posts tagged: NATO'ya

NATO’nun Norveç’teki Ortak Harp Merkezi’ndeki tatbikatta Atatürk ve Erdoğan fotoğraflarının ‘karşıt kuvvet liderleri’ arasında gösterilmesine hükümet ve muhalefetten tepkiler sürüyor. Kılıçdaroğlu, “Bu sıradan bir özürle detaylar...

AB’nin 23 üyesi, savunma alanında daha sıkı işbirliği ve koordinasyon için kısaca Pesco olarak adlandırılan anlaşmaya imza attı. Almanya’nın ‘NATO’ya alternatif’ dediği anlaşma hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Türkiye’nin IŞİD’e yönelik operasyonunun ardından Ankara, NATO’yu olağanüstü toplantıya çağırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, Ukrayna krizi ve NATO’nun doğu Avrupa’daki varlığına cevap olarak askeri doktrinini değiştireceğini açıkladı. Bir Kremlin yetkilisinin yaptığı açıklamada, ABD ve NATO ile bozulan ilişkilerin güncellenen askeri stratejiye yansıyacağı detaylar...

Afganistan’daki Taliban hareketinin sözcüsü, NATO öncülüğündeki güçlere karşı zafer kazanacaklarından emin olduklarını ve zaten ülkenin büyük bir kesimini kontrol altına almış olduklarını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

NATO, Trablusgarp’ı gündüz yoğun biçimde bombalarken Libya lideri Muammer Kaddafi, sonuna kadar savaşma sözüverdi.

Kaddafi, devlet televizyonunda yayınlanan ses bandında Libya halkının boyun eğmeyeceğini ve asla teslim olmayacağını söyledi.

Libya başkenti, detaylar...

Afganistan devlet başkanı Hamid Karzai, sivil ölümlerin devam etmesi halinde NATO’nun müttefik değil işgalci güç olarak görüleceği uyarısında bulundu.

Evlere yönelik hava saldırılarına artık izin verilmeyeceğini belirten Karzai, saldırılar durmazsa Afgan detaylar...

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD ve NATO’nun Libya’ya müdahalesine tepki göstererek, “Yabancıların müdehalesi herkesin zararına. Ölen her kişi, sorunları daha da karıştıracaktır” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Geçen hafta Celal Bayar’ın Türkiye’yi NATO’ya nasıl soktuğu ve Menderes hükümetinin muhalefet partisine hiç danışmadan yapılan bir kabine toplantısında Kore’ye 4500 detaylar...

Libya lideri Muammer Kaddafi, NATO’nun hava saldırılarını durdurması halinde ateşkese ve görüşmelere hazır olduklarını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

İtalya başbakanı Berlusconi, NATO’nun Libya’da gerçekleştirdiği hava saldırılarına destek vereceklerini açıkladı. İtalyan uçakları şimdiye kadar yalnızca keşif uçuşlarına katılıyordu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Başbakan Tayyip Erdoğan, Libya’ya yönelik uluslararası müdahalenin komutasını devralan NATO’ya “Afganistan gibi olmasın.” uyarısında bulundu.

Londra’da konuşan Erdoğan, Libya’ya müdahaledeki temennilerinin Libya halkının talepleri detaylar...

Financial Times gazetesi, Türkiye’nin dar bir operasyon çerçevesi çizilmesi için bastırdığını, ancak komutayı NATO’nun üstlenmesine engel olmayacağını yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Başbakan, Libya’da NATO’ya ‘evet’ şartlarını açıkladı: “Ülkenin Libyalılara ait olduğunu tescil için oraya girilmelidir, yer altı kaynaklarının birilerine dağıtımı için değil. Operasyon işgale dönüşmesin.”

Orijinal haber kaynağı detaylar...

krayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Başkanı Raisa Bogatiryova, Ukrayna’nın sadece füze kalkanının kurulması konusunda değil, kendi radar sistemlerini NATO’nun kullanımına sunma konusunda da işbirliğine hazır olduğunu belirtti.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

NATO’nun Afganistan stratejisinde zafer mümkün mü? Afgan halkı yabancı kuvvetlerin varlığını nasıl karşılıyor?

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Pakistan, Afganistan’a yardım götüren NATO kamyonlarına sınır kapısını yeniden açtı.

Pakistan, NATO helikopterlerinin 30 Eylül’de bir Pakistan karakoluna füze ateşi açarak iki askeri öldürmesi üzerine Hayber aşiret bölgesindeki Torkham sınır kapısını aynı detaylar...