Browsing posts tagged: Müslümanlar
Soner Polat: Müslümanlar öldürülürken
Soner Polat: Müslümanlar öldürülürken

Dünyanın her karış toprağında siyasi İslam sanıldığı detaylar...

Arakanlı Müslümanlar kendilerini anlatıyor

Evimiz dedikleri Myanmar’da neredeyse hiçbir hakları yok. Şiddetten kaçarak sığındıkları Bangladeş’te de istenmiyorlar. Arakanlı Müslümanlar (Rohingyalar) kimliksiz hayatlarını anlatıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Bangladeş e Kaçan Arakanlı Müslümanlar – Cox s

Myanmar ordusunun Arakan’ın Maungdaw, Buthidaung ve Rathidaung bölgelerinde Arakanlı Müslüman sivillere yönelik operasyonları sürüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Arakanlı Müslümanlar krizi: ‘Myanmar sınıra mayın döşüyor’ iddiası

Myanmar’In Arakan eyaletinde yaşayan Müslümanların Myanmar’dan Bangladeş’e kaçışı sürerken, Bangladeşli iki hükümet yetkilisi, Myanmar’ın Bangladeş sınırına mayın döşediğini öne sürdü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Abedi’nin yaşadığı mahallenin sakinleri ve Müslümanlar ne diyor?

İngiltere basını, Manchester saldırısı zanlısı Abedi’nin yaşadığı mahallede Müslümanların görüşlerine yer verdi. Mahalle sakinlerinden bazıları ‘şiddetle anılmaktan rahatsız’, bazılarıysa Libyalıların ‘radikalleştiği’ detaylar...

‘Müslümanlar Abedi’yi şikayet etti, devlet önlem almadı’

İngiltere’deki Müslüman toplumu için çalışan bir sosyal hizmet görevlisi BBC’ye, Manchester saldırısı zanlısı Abedi’yi tanıyan iki kişinini kendisini polise şikayet ettiğini fakat bundan bir sonuç alınamadığını söyledi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Arakanlı Müslümanlar: Evlerimiz ve camilerimiz yakılıyor

Myanmar’da, ordunun operasyonları sonrası Bangladeş’e kaçan Arakanlı Müslümanlar BBC’ye, askerlerin evleri ve camileri yakıp sivilleri öldürdüğünü söyledi. Hükümet iddiaları reddediyor. Uluslararası basın ve insan hakları örgütleri operasyonların detaylar...

Roma’da Müslümanlar protesto için Kolezyum’un önünde namaz kıldı

İtalya’nın başkentinde bir grup Müslüman, mescitlerinin kapatılmasını protesto etmek için kentin simgelerinden Kolezyum’un önünde namaz kıldı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

İtalya’da Müslümanlar kiliselerde ‘dayanışma’ ayininde

Fransa’daki bir kilisede, IŞİD’in üstlendiği bir saldırıda 86 yaşındaki rahip Jacques Hamel’in öldürülmesinin ardından İtalya’daki birçok Müslüman temsilci kiliselerdeki Pazar ayinine katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Erdoğan: Tüm Müslümanlar sesini yükseltmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li yayıncı kuruluş CNN için kaleme aldığı bir makalede, dünyadaki Müslümanların mezhepçi tutumları bir kenara bırakarak birlikte çalışmaya çağırdı ve “İslam’ı küresel sistemde hakettiği yere detaylar...

Mustafa Mutlu: Gerçek Müslümanlar: Artık bir ‘Dur’ deyin!
Mustafa Mutlu: Gerçek Müslümanlar: Artık bir ‘Dur’ deyin!

KgL1o5
Dinci faaliyetleriyle bilinen Gençlik, İlim ve Hikmet Derneği (GİHDER) Başkanı Rafet Ermiş, Sinop detaylar...

‘Açılın Müslümanlar Geliyor’ Filmine Engel

Yeni filmlerini metro istasyonlarında tanıtmak isteyen iki Müslüman film yapımcısı, New York Toplu Taşımacılık İdaresi’ni mahkemeye verdi. Geçtiğimiz yıla kadar İslam karşıtı afişlerin asılmasına izin veren İdare, İslam yanlısı afişlerin sergilenmesini detaylar...

MÜSLÜMANLAR DIŞLANMAMALI

Başbakan Merkel, ilk kez katıldığı iftarda, din adına yapılan şiddetten dolayı Almanya’daki Müslümanların dışlanmaması gerektiğini söyledi

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel, 2005’te üstlendiği başbakanlığı döneminde ilk kez bir iftara katıldı. detaylar...

Kurtarılan Arakanlı Müslümanlar Aceh’de

Endonezyalı balıkçılar, insan kaçakçıları tarafından terk edildikten sonra denizde sürüklenen Arakanlı ve Bangladeşli göçmenleri kurtardı. Aceh eyaletindeki geçici kampa gönderilen göçmenler bitkin durumda.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de yaşayan Müslümanlar ne düşünüyor?

BBC için yapılan bir anket, İngiliz Müslümanların çoğunluğunun Muhammed Peygamber’in tasvir görüntülerini yayımlayanlara yönelik şiddete karşı olduğunu gösteriyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Medya devi Rupert Murdoch: Müslümanlar Charlie Hebdo’dan sorumlu sayılmalıdır
Medya devi Rupert Murdoch: Müslümanlar Charlie Hebdo’dan sorumlu sayılmalıdır

Medya patronu Rupert Murdoch’un Twitter’daki “Bütün Müslümanlar Charlie Hebdo saldırısından sorumlu tutulmalıdır” mesajı tartışmaya yol açtı

Orijinal detaylar...

İtalya’daki Müslümanlar: Benim adıma değil

İtalya’nın Milano kentinde, Paris’teki saldırıları protesto etmek ve dinler arasında birlik mesajı vermek amacıyla bir gösteri düzenlendi. Gösteriye çok sayıda Müslüman da katılarak “Benim adıma değil” yazılı pankartlar taşıdı.

Orijinal haber detaylar...

Fransız Müslümanlar: 40 yıl geçse de göçmensiniz

Charlie Hebdo saldırısına Fransa’da yaşayan Müslümanlardan da tepki var. Derginin çizgisinden rahatsızlık duyanlar da saldırıya tepkili. Fakat ‘birkaç kuşaktır orada yaşıyor olsalar dahi, ırkçılıkla karşılaştıklarını’ söylüyorlar.

Orijinal haber detaylar...