Browsing posts tagged: Mülteciler
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA: “MÜLTECİLER KELEPÇESİZ TUTUKLU YAPILDI”

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA: “MÜLTECİLER KELEPÇESİZ TUTUKLU YAPILDI”

“Bakan Fakıbaba’nın ülkemizdeki mültecileri “alıkoyma” yönündeki tutumu, hem misafir görülen hem de hakları verilmeyen insanları kelepçesiz tutuklular haline detaylar...

Mülteciler, Avrupa’ya gidebilmek için ‘böbreklerini satıyor’

Hollandalı haber programı, Mısır’daki organ tacirlerinin izini sürerek, Avrupa’ya kaçmaya çalışan mültecilerin organlarını nasıl sattıklarını ortaya çıkardı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Mafyanın el konulan mülklerine mülteciler yerleştirilebilir

İtalya’da hükümet, mültecileri ve yasa dışı şekilde işgal ettikleri binalardan tahliye edilen kişileri mafyanın el koyulan mülklerine yerleştirme planı üzerinde çalışıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çocuk mülteciler Türkiye’de tekstil atölyelerinde çalıştırılıyor

BBC araştırmacı gazetecilik programı Panorama’nın ekibi, Türkiye’deki Suriyeli mülteci çocukların İngiltere’de satılan tekstil ürünlerinin üretiminde çalıştıklarını ortaya çıkardı. Mülteci çocuklar günde 12 saat çalıştırılıyor, asgari ücretten az detaylar...

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Flippo Grandi’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

FT: Suriyeli mülteciler Erdoğan için sokaklara çıktı

Financial Times gazetesi darbe girişimi gecesinde Türkiye’deki binlerce Suriyeli mültecinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek için sokaklara çıktığını yazıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MÜLTECİLER İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK

Türkiye Barolar Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) arasında, Türkiye’deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanması ve ortak çalışmalar yürütülmesini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Suriyeli mülteciler yeni bir göç rotası mı oluşturuyor?

İtalya’nın Sicilya adası açıklarında 24 saatte 4 ayrı teknedeki 998 mülteci kurtarıldı. Çoğu Suriyeli olan mültecilerin Mısır’dan yola çıkmış olması, Türkiye-AB anlaşmasından sonra alternatif bir göç rotası oluştuğu tezini güçlendiriyor.

Orijinal detaylar...

Cameron: Mülteciler için kimse İngiltere kadar çaba harcamadı

Partisinin anne – babasız Suriyeli mülteci çocukları İngiltere’ye kabulünü engellemesinin ardından tepkileri üzerine çeken İngiltere Başbakanı Cameron, “Bugüne kadar hiçbir ülke Suriyeli mülteciler için İngiltere’nin gösterdiği çabayı detaylar...

Af Örgütü: Türkiye mülteciler için güvenli bir ülke değil

Uluslararası Af Örgütü Amnesty International, Avrupa Birliği’yle Türkiye arasında dün Brüksel zirvesinde varılan mülteci anlaşmasına tepki gösterdi. Örgüt, Avrupalı liderleri “laf kalabalığı” yaparak sığınmacı krizine sırtını dönmekle detaylar...

Suriyeli mülteciler: Yol tehlikeli, ya Türkiye’de kalmak?

Belgesel fotoğrafçısı Kerem Yücel, beş yıldır Suriye’den Türkiye’ye göç eden aileleri görüntülüyor, onların yaşamlarını aktarıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Macaristan mülteciler konusunu referanduma götürüyor

Macaristan hükümeti Avrupa Birliği tarafından üye ülkeler için hazırlanan zorunlu mülteci kotası konusunu referanduma götüreceğini açıkladı. Başbakan, “zorunlu mülteci kotası” ilkesinin ulusal egemenliğin ihlali olduğunu belirtti.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Hollanda Başbakanı: Türkiye mülteciler için çok şey yaptı

Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Hollanda Başbakanı Mark Rutte, mülteci krizi konusunda Türkiye’ye yönelik suçlamaları “küstahlık” olarak değerlendirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Kadın mülteciler Avrupa yolunda cinsel tacize uğruyor’

Uluslararası Af Örgütü, Suriyeli ve Iraklı kadın mültecilerin Avrupa ülkelerine yolculukları sırasında fiziki saldırıya, istismara ve cinsel tacize maruz kaldıkları uyarısında bulundu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Mülteciler yine Makedonya sınırında bekletiliyor

Yunanistan-Makedonya sınırında yola devam etmelerine izin verilmeyen çok sayıda mülteci, bir geceyi daha sınırda geçirmek zorunda kaldı. Yunanistan tarafında toplanan mülteciler gece boyunca ateşler yakarak ısınmaya çalıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Üniversite Öğrencileri İzmir’de “Mülteciler ve Hakları”nı tartıştı

Türkiye’nin yirmi iki ilinden gelen 126 üniversite öğrencisi, AB Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Hansjörg Haber, basın ve akademik camia temsilcileri ile birlikte 22-24 Ekim tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 9. Avrupa Birliği Gençlik Forumuna katıldı.

Orijinal haber detaylar...

Eritreli mülteciler İsveç’te yeni hayatlarına başlıyor

AB’nin mültecilerin üye ülkeler arasında paylaştırılmasına yönelik son planı kapsamında İsveç’te yaşamalarına karar verilen 19 Eritreli İtalya’dan yola çıktı. İtalya ve Yunanistan’da yaşayan 120 bin mülteci diğer Avrupa ülkelerine detaylar...

Suriyeli mülteciler dosyası: Misafirlik uzadı mı?

Suriyeli mülteciler neden Avrupa’ya gidiyor? Türkiye’de neden kalmak istemiyorlar? Mültecilerin Avrupa ülkelerine yönelmesi Türkiye’nin yükünü hafifletir mi, yoksa daha büyük bir açmaza mı sürükler? Selin Girit araştırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...