Browsing posts tagged: liderinin
Kuzey Kore liderinin üvey kardeşi Kim Jong-nam’a suikast davası başladı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Şubat ayında Malezya’da öldürmekle suçlanan iki kadının davası görülmeye başlandı. Zanlılar, ilk duruşmada suçsuz olduklarını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

K.Kore liderinin kardeşinin öldürülmesi: İki kadın cinayetle suçlanıyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Malezya’da öldürülmesiyle ilgili gözaltında bulunan iki kadın, cinayet suçlamasıyla yarın mahkemeye çıkarılacak. Cinayetle ilgili gözaltına alınanlar arasında Kuzey Koreli bir diplomat da detaylar...

Kuzey Kore liderinin üvey kardeşini öldüren VX sinir gazı nedir?

Malezya, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Birleşmiş Milletler’in ‘kitle imha silahı’ olarak tanımladığı VX sinir gazıyla öldürüldüğünü açıkladı. Peki, VX gazı nedir?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

K.Kore liderinin kardeşine suikastın şüphelisi: Kamera şakası yapıyoruz sandım

Gözaltına alınan Endonezyalı bir kadın, ‘suikast planından haberi olmadığını, kamera şakasında rol almaları için kendilerine para ödendiğini’ söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

K.Kore liderinin kardeşine suikastın şüphelisi: Kamera şakası sandım

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan Endonezyalı bir kadının, yaşananları kamera şakası sandığı belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kuzey Kore liderinin üvey kardeşi Malezya’da öldürüldü

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Malezya’da yüzüne kapatılan bir bez parçasını soluduktan sonra öldüğü açıklandı. Daha önceki haberlerde Nam’ın bir zehirli iğneyle öldürüldüğü söylenmişti.

Orijinal haber detaylar...

K.Kore liderinin üvey kardeşi Malezya’da ‘zehirli iğneyle öldürüldü’

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Kuala Lumpur havaalanında zehirli iğneyle öldürüldüğü bildirildi. Güney Kore basını, Kuzey Kore ajanı olduğu öne sürülen iki kadın saldırganın taksiyle kaçtıklarını duyurdu.

Orijinal haber detaylar...

FETÖ liderinin yeğeni tutuklandı

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 6 Ocak’ta düzenlenen operasyonda, örgütün elebaşı Fethullah Gülen’in ablası Nardane S.’nin oğlu M.A.S.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Emniyette detaylar...

Yıldırım: ABD’nin terör örgütü liderinin yanında olacağına inanmıyoruz

İngiliz Guardian gazetesine konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Fethullah Gülen’e atıfla, “ABD’nin bu terör örgütü liderinin yanında olacağına inanmıyoruz” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cemaat-i İslami liderinin idam cezasına onay

Bangladeş’te Yargıtay, ülkenin en büyük İslamcı partisi Cemaat-i İslami’nin lideri Rahman Nizami hakkındaki idam cezasını onayladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD: IŞİD liderinin yardımcısı öldürüldü

ABD, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin yardımcısı Fadıl Ahmed el Hayali’nin Amerikan uçaklarının Irak’ta düzenlediği hava saldırısında öldüğünü açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

K.Kore liderinin ağabeyi Londra’da Clapton konserinde

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un ağabeyi Kim Jong-chul’un İngiltere’nin başkenti Londra’ya gelerek İngiliz şarkıcı Eric Clapton’ın iki konserini izlediği öne sürüldü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD: 4 IŞİD liderinin yakalanması için 20 milyon dolar ödül

ABD, IŞİD’in dört liderinin yakalanması için toplam 20 milyon dolarlık ödül koydu. Adalet İçin Ödül Programı’na eklenen IŞİD liderleri, Abdül Rahman Mustafa el-Kaduli, Ebu Muhammed el-Adnani, Tarkan Batiraşvili ve Tarık Bin-el-Tahar el-Harzi.

Orijinal haber detaylar...

Güney Afrika liderinin Libya’da son barış hamlesi

Jacob Zuma’nın Trablus ziyareti, Libya krizine diplomatik çözüm arayışında son çaba olarak değerlendiriliyor. Fakat gözlemciler, ziyaretten her iki tarafı da memnun edecek bir çözüm çıkmasına çok az ihtimal veriyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Aşiret liderinin evine füze atıldı
Aşiret liderinin evine füze atıldı

Yemen’in başkenti Sana’da, ülkedeki en etkili aşiret liderinin evine füze atıldığı bildirildi.

Bir aşiret kaynağı, muhaliflere katılan Şeyh detaylar...

Kalemi cebine indiren Çek liderinin klibini 1,5 milyon kişi izledi

Çek Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus’un Şili’ye yaptığı resmi ziyaret sırasında, törenlerde kullanılan bir kalemi cebine indirmesini görüntüleyen video klibi YouTube’da büyük bir izleyici kitlesi yakaladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Libya liderinin demir yumruğu

Albay Muammer Kaddafi rejimin devamı uğruna neleri göze alabilir? George Joffe, Kaddafi’nin elindeki kozları değerlendirdi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...