Browsing posts tagged: Konseyi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Fransa'nın onaylamadığı üzücü bir karardır. Bu, uluslararası detaylar...

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Politika ve İşbirliği Başkanı Mikhail Lobov başkanlığındaki Avrupa Konseyi heyeti, Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret etti. Heyeti, TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker ağırladı. Görüşmede, yakın zamanda başlaması planlanan detaylar...

Devlet ve hükümetlere danışma hizmeti veren Hollanda merkezli Konsey’e göre, Avrupa’daki güvenlik riski Soğuk Savaş’tan bu yana en yüksek düzeyde. NATO halen bu dönemin son bulmasının ardından en zayıf dönemini yaşıyor. Lahey’den Yusuf Özkan’ın detaylar...

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komitesi Olağanüstü Haller Raportörü Raphaël Comte ve Komite Sekreterliği Başkan Yardımcısı David Milner, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu ziyaret etti. Görüşmede, detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Amerikan Türk Konseyi ve ABD Ticaret Odası heyetini kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; TOBB detaylar...

BM Güvenlik Konseyi, Myanmar ile ilgili dokuz yıl sonra kabul ilk kez bir karar tasarısı kabul etti. Konsey, operasyonlarda “aşırı güç” kullanımından endişe duyduğunu bildirdi. BM Genel Sekreteri de tüm ülkere yardım gönderme çağrısı yaptı.

Orijinal haber detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Eş Başkanı Carl Bildt’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlantik Konseyi Zirvesi için İstanbul’da bulunan Atlantik Konseyi yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Kabul, Mabeyn Köşkü’nde gerçekleşti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa Konseyi’nin 16 Nisan referandumu için Türkiye’ye gönderdiği gözlemci heyetinden Avusturyalı milletvekili Alev Korun, “2,5 milyon oyun manipüle edilmiş olabileceğine dair şüphe var” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TOBB ev sahipliğinde 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen İstatistik Konseyi 14. toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye’nin Hollanda’yı eleştiren açıklamalarına tepki gösterdi. Tusk, “Erasmus’un şehri Rotterdam, Nazilerce tamamen yıkıldı ve kentin Fas doğumlu bir belediye başkanı var” dedi. Avrupa Komisyonu Başkanı detaylar...

15 Temmuz Amerikancı darbe girişimini örgütleyen ve yöneten isimlerin şüpheli olduğu çatı detaylar...

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri, Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğü ile ilgili yayımlanan raporunda, özgürlüklerin yeniden inşa edilmesi için acil adımlar atılması gerektiğini ve olağanüstü halin kaldırılması gerektiğini söyledi.

Orijinal haber detaylar...

GÜLSÜN BİLGEHAN YENİDEN AVRUPA KONSEYİ MEDYA ALT KOMİTESİ BAŞKANI

CHP Ankara Milletvekili, AKPM üyesi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi Medya ve Bilgi Toplumu Alt Komitesi Başkanlığına yeniden seçildi.

Avrupa Konseyi Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya Komisyonu üyesi detaylar...

Türkiye’deki demokratik kurumların işleyişi ve insan haklarının durumu ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere ülkemizde bulunan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi İzleme Komitesi Raportörleri Marienne Mıkko ve Ingebjørg Godkesen ile onlara İzleme Komitesi Sekretaryasını detaylar...

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında düzenlenen Türk Tasarım Danışma Konseyi 15. Toplantısı’na katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi 25. olağan toplantısına katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail’den yasa dışı yerleşimlerine son vermesini isteyen bir karar geçirdi. ABD oylamada kararı veto etmek yerine çekimser kaldı. Karar, 14 lehte ve bir çekimser oyla geçti. İsrail ise kararı “utanç verici” şeklinde detaylar...