Browsing posts tagged: Konseyi
BM Güvenlik Konseyi: Arakan’da şiddetin sona erdirilmesi için ivedilikle adım atılmalı

BM Güvenlik Konseyi, Myanmar ile ilgili dokuz yıl sonra kabul ilk kez bir karar tasarısı kabul etti. Konsey, operasyonlarda “aşırı güç” kullanımından endişe duyduğunu bildirdi. BM Genel Sekreteri de tüm ülkere yardım gönderme çağrısı yaptı.

Orijinal haber detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Eş Başkanı Bildt’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Eş Başkanı Carl Bildt’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atlantik Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlantik Konseyi Zirvesi için İstanbul’da bulunan Atlantik Konseyi yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Kabul, Mabeyn Köşkü’nde gerçekleşti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa Konseyi gözlemcisi: 2,5 milyon oy manipüle edilmiş olabilir

Avrupa Konseyi’nin 16 Nisan referandumu için Türkiye’ye gönderdiği gözlemci heyetinden Avusturyalı milletvekili Alev Korun, “2,5 milyon oyun manipüle edilmiş olabileceğine dair şüphe var” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İstatistik Konseyi 14. Toplantısı TOBB’da yapıldı

TOBB ev sahipliğinde 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen İstatistik Konseyi 14. toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hollanda’ya faşist diyenler gerçeklikten kopmuş

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye’nin Hollanda’yı eleştiren açıklamalarına tepki gösterdi. Tusk, “Erasmus’un şehri Rotterdam, Nazilerce tamamen yıkıldı ve kentin Fas doğumlu bir belediye başkanı var” dedi. Avrupa Komisyonu Başkanı detaylar...

Yurtta Sulh Konseyi üyeleri belli oldu
Yurtta Sulh Konseyi üyeleri belli oldu

15 Temmuz Amerikancı darbe girişimini örgütleyen ve yöneten isimlerin şüpheli olduğu çatı detaylar...

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri: OHAL kaldırılmalı

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri, Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğü ile ilgili yayımlanan raporunda, özgürlüklerin yeniden inşa edilmesi için acil adımlar atılması gerektiğini ve olağanüstü halin kaldırılması gerektiğini söyledi.

Orijinal haber detaylar...

GÜLSÜN BİLGEHAN YENİDEN AVRUPA KONSEYİ MEDYA ALT KOMİTESİ BAŞKANI

GÜLSÜN BİLGEHAN YENİDEN AVRUPA KONSEYİ MEDYA ALT KOMİTESİ BAŞKANI

CHP Ankara Milletvekili, AKPM üyesi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi Medya ve Bilgi Toplumu Alt Komitesi Başkanlığına yeniden seçildi.

Avrupa Konseyi Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya Komisyonu üyesi detaylar...

AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTER MECLİSİ İZLEME KOMİTESİ HEYETİ TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ&S217;Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye’deki demokratik kurumların işleyişi ve insan haklarının durumu ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere ülkemizde bulunan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi İzleme Komitesi Raportörleri Marienne Mıkko ve Ingebjørg Godkesen ile onlara İzleme Komitesi Sekretaryasını detaylar...

Faik Yavuz, Türk Tasarım Danışma Konseyi toplantısına katıldı

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında düzenlenen Türk Tasarım Danışma Konseyi 15. Toplantısı’na katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi 25. toplantısı yapıldı

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi 25. olağan toplantısına katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BM Güvenlik Konseyi: İsrail yerleşimlere son vermeli

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail’den yasa dışı yerleşimlerine son vermesini isteyen bir karar geçirdi. ABD oylamada kararı veto etmek yerine çekimser kaldı. Karar, 14 lehte ve bir çekimser oyla geçti. İsrail ise kararı “utanç verici” şeklinde detaylar...

AVRUPA BAROLAR BİRLİĞİ KONSEYİ (CCBE) 2016 YILI İNSAN HAKLARI ÖDÜLÜ TAHİR ELÇİ’YE VERİLDİ

Avrupa Barolar Konseyi’nin bu yılki İnsan Hakları Ödülü, Türkiye Barolar Birliği’nin önerisi üzerine insan hakları savunucusu Av. Tahir Elçi’ye verildi. Ödülü, Brüksel’de gerçekleştirilen ödül törenine katılan eşi Türkan Elçi aldı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Ümit Özdağ: Öğrenci Konseyi Seçimlerinde Milliyetçi Öğrencilere Baskı Yapılıyor
Ümit Özdağ: Öğrenci Konseyi Seçimlerinde Milliyetçi Öğrencilere Baskı Yapılıyor

“ Ümit Özdağ: “Milliyetçi öğrencilere, üniversite yönetimleri tarafından baskı kurulmakta, milliyetçi öğrenciler üniversite yönetimleri tarafından tehdit edilmektedir. Milliyetçi öğrencilerin kazandığı seçimler iptal edilmekte, sözde seçimler ile görevler detaylar...

İstatistik Konseyi 13. Toplantısı yapıldı

İstatistik Konseyi 13. Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Orijinal haber kaynağı için; TOBB Manşet Haberleri detaylar...

Hisarcıklıoğlu Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, uluslararası iş dünyasının görüş ve önerilerini almak için, İstanbul’daki Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen Türkiye Yatırım Danışma Konseyi 9. Toplantısı’na detaylar...

TOBB – Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) 2. İŞ FORUMU

TOBB ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) tarafından, ülkemizden ve Körfez İşbirliği Konseyi Üyesi Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Oman ve Suudi Arabistan’dan firmaların katılımıyla, “TOBB-FGCCC; Türkiye- KİK 2. Forumu” detaylar...