Browsing posts tagged: kokain
Deniz kaplumbağasına bağlı 816 kg kokain bulundu

ABD Sahil Güvenliği, Doğu Pasifik’te devriye gezerken bir kaplumbağa ve ona iplerle bağlanmış yüzen paketler tespit etti. Yapılan incelemelerde bu paketlerde 816 kilogram kokain olduğu belirlenirken, ipleri kesilen kaplumbağa serbest bırakıldı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Kolombiya’da rekor uyuşturucu baskını: 12 ton kokain yakalandı

Kolombiya hükümeti, ülke tarihinin en büyük uyuşturucu baskınında, piyasa değeri 360 milyon doları bulan 12 ton kokain ele geçirildiğini açıkladı. Uyuşturucunun ülkenin en tehlikeli suç örgütlerinde Körfez Klanına ait olduğu sanılıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

At başı heykelinde 35 kilo kokain ele geçirildi

Yeni Zelanda polisi, hava kargosuyla Meksika’dan bu ülkeye gönderilen bir at başı heykelinin içinde 35 kilo kokain ele geçirdi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Kolombiya’da 8 ton kokain ele geçirildi

Kolombiya polisi, Panama sınırına yakın bir çiftlikte yeraltı tünellerine saklanmış yaklaşık 8 ton kokain buldu. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 240 milyon dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kolombiya: ‘Barış korkusu kokain üretimini patlattı’

BM’ye göre ülkede kokainin hammaddesi olan koka yaprağı ekili alanların büyüklüğü yüzde 44 arttı. Çiftçilerin FARC ile hükümet arasında barış anlaşması imzalanması durumunda zarar edeceklerinden endişe ederek üretimi artırmış olabileceği detaylar...

İngiltere’de 770 milyon dolarlık kokain: 9 Türk gözaltında

Tanzanya bandralı bir gemide, 3 tondan fazla kokain ele geçirildiği ve gemideki tümü Türkiye vatandaşı dokuz kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa: Polis Müdürlüğü’nden 50 kilo kokain çalındı

Fransa’da bir polis memuru, Paris Emniyet Müdürlüğü’nden 50 kilodan fazla kokain çaldığı şüphesiyle gözaltına alındı. Çalınan kokainin piyasa değerinin 3 milyon Euro olduğu belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Yeni tedavi ile kokain bağımlılığı bitiyor
Yeni tedavi ile kokain bağımlılığı bitiyor

Yeni tedavi ile kokain bağımlılığı bitiyorAraştırmacılar, grip virüsü ile birlikte kokaini taklit eden bir parçacığı birleştirerek kokain bağımlılığını detaylar...