Browsing posts tagged: karşı
TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Nükleer Santral Projesine Karşı Sinop&S217;taydı

Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku tarafından, 1 Nisan 2017 tarihinde Sinop’ta gerçekleştirilen Nükleer ve Hukuk UluslaraSempozyumu, nükleer enerji konusunu tüm yönleriyle masaya yatırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Uçuşlarda elektronik cihaz yasağına karşı ‘ücretsiz laptop hizmeti’

ABD ve İngiltere’nin uygulamaya soktuğu “uçak kabinlerinde elektronik cihaz yasağı” kapsamında bulunan bazı havayolu şirketleri, ticari sınıf yolcularına uçakta kullanmaları için dizüstü bilgisayar verecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İzmir’de partisiz ‘Hayır’, Erdoğan’lı ‘Evet’e karşı

İzmir’de referandum kampanyalarının Evet cephesinde AKP’lilerin çalışmaları öne çıkıyor. Hayır kampanyası yürütenler arasında herhangi bir parti mensubu olmayan birçok gönüllü yer alıyor. BBC Türkçe’den İrem Köker’in izlenimleri.

Orijinal detaylar...

BM: 1.5 milyon çocuk açlık nedeniyle ölümle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu Unicef; Güney Sudan, Nijerya, Yemen ve Somali’de bulunan yaklaşık 1.5 milyon çocuğun açlık nedeniyle ölüm riski ile karşı karşıya olduğunu açıkladı. Unicef’e göre özellikle Yemen’deki yıkım ‘görmezden detaylar...

TANRIKULU: KADINA KARŞI ŞİDDETİ VE KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEYELİM!

TANRIKULU: KADINA KARŞI ŞİDDETİ VE KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEYELİM!

Tanrıkulu, “Bugün burada siyasi kaygılarla değil, kadın kaygısıyla, kadınlara karşı şiddetin aza indirilmesi kaygısıyla hareket edelim ve hiç olmazsa, çoğunluğu erkek olan bu Mecliste bu detaylar...

Trump kendisine karşı protestolardan Obama’yı sorumlu tuttu

ABD Başkanı Donald Trump, halefi Barack Obama’nın, koyduğu seyahat yasağına karşı protestolar ve ulusal güvenlik konusundaki bilgi sızmalarının arkasında olduğuna inandığını belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kuzey Dakota’da boru hattına karşı bir yıldır süren işgal eylemi gözaltıyla bitti

ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinde inşa edilmesi planlanan petrol boru hattını protesto etmek ve engellemek için bir yıldır kamp yapan eylemciler polis tarafından gözaltına alındı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’nin aşırı uçları: Antifa alt-right’a karşı

Kutuplaşan ABD’de siyasi yelpazenin iki ucunda bulunan antifa ve alt-right grupları hem internette hem de sokaklarda birbirleriyle savaşıyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Blair’den Brexit’e karşı ayağa kalkma çağrısı

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, İngiltere’nin AB’den ayrılmasına karşı kampanya yürüteceğini açıkladı ve seçmenlerin referandumda ‘Brexit’in gerçek şartlarına dair bilgi sahibi olmadan’ oy verdiklerini savundu.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Temyiz Mahkemesi de Trump’ın seyahat yasağına karşı çıktı

ABD Yüksek Mahkemesi, Başkan Donald Trump’ın nüfusunun çoğunluğu Müslüman yedi ülkeye koyduğu seyahat yasağının askıya alınmasını yasalara uygun buldu. Başkan Trump, Yüksek Mahkeme aşamasını kast ederek “Mahkemede görüşürüz, söz konusu olan ülke detaylar...

ABD’li şirketlerden Trump’ın vize yasağına karşı hukuki girişim
ABD’li şirketlerden Trump’ın vize yasağına karşı hukuki girişim

Şirket yöneticilerinin imzaladığı ortak bildiride, Trump'ın vize yasağının ABD'li detaylar...

Google, Twitter, Facebook ve Microsoft Trump’a karşı harekete geçti

ABD Başkanı’nın, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman yedi ülkenin vatandaşlarına seyahat yasağı getiren kararının şirketlerine zarar verdiğini savunan teknoloji devleri mahkemeye başvurdu. Bu şirketler arasında Trump’ın sıklıkla kullandığı Twitter da detaylar...

Facebook, 500 milyon dolarlık ceza ile karşı karşıya

ABD’de bir mahkeme, Facebook’u bir fimanın sanal gerçeklik teknolojisini yasadışı olarak kullandığı suçlamasıyla 500 milyon dolar cezaya mahkum etti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Romanya’da 150 bin kişi ‘yolsuzluk affına’ karşı sokağa çıktı

Başkenti Bükreş’te, hükümetin çıkardığı “yolsuzluk affı” kararnamesini protesto için yaklaşık 150 bin kişi sokağa çıktı. Ülke medyası, gösteriyi, 1989’da komünizmin çöküşünden bu yana en büyük eylem olarak tanımlıyor.

Orijinal haber detaylar...