Browsing posts tagged: Kamuoyu
KAMUOYU DUYURUSU

SAVUNMA MAKAMI YERİNE GEÇEREK SAVUNMANIN NASIL YAPILACAĞINI TAKDİRE KALKIŞAN İZMİR 9. AĞIR CEZA MAHKEMESİ HEYETİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIMIZA VE KONUYU GEREKTİĞİ TAKDİRDE ULUSLARARASI YARGIYA TAŞIMAYA KARARLI OLDUĞUMUZA DAİR KAMUOYU DUYURUSU

Orijinal haber detaylar...

Kamuoyu araştırma şirketleri neden yanıldı?

AKP genel seçimi hiçbir araştırma şirketinin öngöremediği bir sonuçla, yüzde 49,48 oy alarak kazandı. Peki şirketler nerede hata yapti? ANDY-AR Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar ve siyaset bilimi profesörü Ersin Kalaycıoğlu’na sorduk.

Orijinal haber detaylar...

Baluken: Çözüm için B planımız içte ve dışta kamuoyu oluşturmak

Hükümetin çözüm süreci konusundaki tavrını eleştiren HDP’li İdris Baluken, yurtiçinde ve dışında kamuoyu oluşturma planı içinde olduklarını, bütün aktörlerle görüşeceklerini, büyük barış mitinglerinin de gündemlerinde olduğunu söyledi.

Orijinal haber detaylar...

Erzincan Milletvekili Işık’tan kamuoyu şirketleri için araştırma istemi…

Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, “kamuoyu şirketlerinin, cumhurbaşkanlığı seçiminde kişi veya bir parti lehine manipülasyon yaptığı” iddialarının araştırılmasını istedi.

Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM detaylar...

Erzincan Milletvekili Işık, yasağa uymayan kamuoyu şirketlerin kapatılması yönünde teklif hazırladı

Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, seçim zamanında yasağa uymayan ve kanunda belirtilen şartları yerine getirmeyen kamuoyu şirketlerinin kapatılması için kanun teklifi verdi.

Işık, TBMM Başkanlığına Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanununda detaylar...

Yunanistan’da kamuoyu yoklaması borsaları hareketlendirdi

Yunanistan’da haftasonu yapılan bir kamuoyu yoklamasının kemer sıkma politikalarını destekleyen muhafazakar partiye desteğin büyüdüğünü göstermesi üzerine, Avrupa borsaları yükselişe geçti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Uluslararası Kamuoyu Salih’e Baskısını Arttırdı

Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’e istifa etmesi çağrısında bulundu.

Clinton Washington’da düzenlediği basın toplantısında bir geçiş dönemi başlatılmasının Yemen halkının çıkarlarına hizmet edeceğini söyledi. detaylar...

Sütün Besin Değeri Konusunda Kamuoyu Aydınlatılmalı

Karaman İl Tarım Müdür vekili İsmail Uluad, süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kamuoyu Yoklamaları Obama’ya Desteği Çelişkili Yansıtıyor

Kamuoyu yoklamaları, Başkan Barack Obama’ya Amerikan halkının gösterdiği destek konusunda  çelişen rakamlar sergiliyor.

Quinnipac Üniversitesi’nin  22 -28 Mart tarihleri arasında yaptığı ankette Amerikan halkının yüzde 48’inin Obama’nın icraatını detaylar...

“Kamuoyu baskısı, kanunu uygulamaktan alıkoymamalıdır”

Yargıtay Başkana Hasan Gerçeker, CMK’deki değişikliklere ilişkin “Bu konuda mevzuat ve yasal değişiklik için elimizden geleni yapacağız, yoksa kaos ortamına gidiyoruz. Ceza hukukunda kaos ortamı oluşuyor. Mahalle baskısı, kamuoyu, topum vicdanı baskısı bizleri detaylar...