Browsing posts tagged: Juncker
Juncker: Brexit müzakerelerinde yeterli ilerleme sağlandı

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış süreci (Brexit) müzakerelerinin ikinci aşamasına geçilebileceğini açıkladı. İngiltere Başbakanı Theresa May de, İngiltere’deki AB vatandaşlarının Brexit sonrası detaylar...

Juncker: Ankara, AB müzakerelerinin çökmesi için zemin yaratıyor

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye halkına her zaman yardım eli uzatmaya hazır olduklarını fakat Türkiye hükümetinin attığı adımlarla AB ile müzakerelerin çöküşü için zemin yarattığını ifade etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Juncker: Türkiye, Avrupa’dan dev adımlarla uzaklaşıyor

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, “Sorulması gereken soru, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin sonuna gelinip gelinmediğidir. Bu durumdan da tamamen Türkiye sorumludur” dedi. Almanya Başbakanı Angela Merkel de Türkiye’de tutuklu Alman vatandaşlarının detaylar...

Juncker: Türkiye’yle müzakereleri noktalamak ciddi hata olur

Avrupa Komisyonu Başkanı, Avusturya’nın, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin noktalanması çağrısını reddetti. Jean-Claude Juncker, böylesi bir kararın ciddi bir hata olacağını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Juncker: Vize muafiyeti için Türkiye tüm koşullara uymalı

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, vize muafiyeti için Türkiye’nin AB ile yaptığı anlaşmanın tüm koşullarına uyması gerektiğini belirterek, “kriterlerimizi yumuşatmayacağız” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker ile Görüştü

G-20 Liderler Zirvesi için Antalya’ya’da bulunan ülke liderleri ile ikili görüşmelerini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile üçlü toplantı detaylar...

İngiltere’den ‘Juncker varsa biz yokuz resti’

Alman dergisi Der Spiegel, İngiltere’nin Jean Claude Juncker’i Avrupa Komisyonu Başkanı olarak görmek istemediğini ve bu değişikliğin gerçekleşmesi halinde AB’den çıkacağını söylediğini yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Lüksemburg Başbakanı Juncker Tarabya Köşkü’nde

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Lüksemburg Başbakanı Jean Claude Juncker ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü’nde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...