Browsing posts tagged: İsrail
ABD’den sonra İsrail de UNESCO’dan çıkma kararı aldı

ABD’nin “İsrail karşıtı önyargıları” gerekçe göstererek Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) ayrılacağını açıklamasından sonra, İsrail de benzer bir karar aldı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD’nin detaylar...

Vatan Partisi’nden ‘İkinci İsrail’ eylemi
Vatan Partisi’nden ‘İkinci İsrail’ eylemi

Vatan Partisi, Irak’ın kuzeyinde 25 Eylül’de yapılacağı ilan detaylar...

Suriye ordusu: İsrail, askeri üssümüze hava saldırısı düzenledi

Suriye, İsrail savaş uçaklarının Hama yakınlarındaki bir askeri üssü vurduğunu ve saldırıda iki askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. İsrail basını ve ABD, bu üste kimyasal silah geliştirildiğini iddia ediyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail: İran, Suriye ve Lübnan’da füze fabrikaları kuruyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’ın hassas güdümlü füze üretmek için Suriye ve Lübnan’da fabrikalar kurduğunu öne sürdü.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

İsrail, Gazze’de tünel bariyeri inşaatını hızlandırıyor

İsrail, Gazze sınırına inşa etmekte olduğu dev yeraltı bariyerlerini hızlandıracağını açıkladı. 64 kilometre uzunluğundaki bariyer yerin altında 40 metre derinliğe, üstünde ise 6 metre yüksekliğe sahip olacak ve Akdeniz’e de uzanacak.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

İsrail, Al Jazeera’nin yayınını durdurup Kudüs ofisini kapatma kararı aldı

Doha merkezli Al Jazeera haber kanalının Mescid-i Aksa krizini aktarış biçimine tepki gösteren İsrail hükümeti, kanalın yayınını durdurup Kudüs ofisinin kapatılması için de harekete geçti. Al Jazeera ise karar için ‘ibretlik’ diyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

İsrail ordusu Batı Şeria’da bir Filistinliyi öldürdü, Kudüs’te gerginlik yaşandı

İsrail’in Kudüs’te güvenlik önlemlerini kaldırmasına karşın 50 yaşın altındaki erkeklerin Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermemesi üzerine çatışmalar yaşandı. İsrail ordusu, Batı Şeria’da bıçaklı saldırı düzenlemek üzere detaylar...

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail açıklaması

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Bugün Kudüs’te Harem-i Şerifte bir kez daha Cuma namazının kılınamamasından; ayrıca yaşanan olaylarda iki ölü ve onlarca yaralı olmasından derin üzüntü ve endişe duyuyoruz denildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: detaylar...

UNESCO El Halil’i kültür mirası ilan etti, İsrail sert tepki gösterdi

BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü, Batı Şeria’nın El Halil kentini tehlike altındaki dünya kültür mirasları listesine dahil etti. Tepki gösteren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “UNESCO tarafından alınmış bir başka hayali karar” dedi.

Orijinal detaylar...

İsrail Meclisindeki Eski Arap Vekilin Hapis Cezası

İsrail hapishanelerindeki tutuklu Filistinlilere gizlice cep telefonu temin ettiği gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çaptırılan İsrail meclisindeki eski Arap asıllı Hristiyan milletvekili Basil Gattas’ın hapis cezasının bugün itibariyle uygulanmaya başlayacağı detaylar...

Suriye, İsrail savaş uçağını düşürdüğünü açıkladı; İsrail reddetti

Suriye ordusu, İsrail’in dün geceki operasyonlarında Suriyeli hedeflere hava saldırıları düzenlemesi sonrası İsrail’e ait bir savaş uçağını düşürdüğünü açıkladı. İsrail ordusu ise, bu iddiaları reddetti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail Başbakanı Netanyahu tartıştığı eşi tarafından yolda giderken arabadan atıldığı iddialarını reddetti

İsrail Başbakanı Netanyahu, bir yıl önce bir gazeteci tarafından ortaya atılan, tartıştığı eşi tarafından araçtan atıldığı yönündeki iddiayı reddetti. Netanyahu çifti, gazeteciden 76 bin dolar tazminat istiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail in Doğu Kudüs te Filistinlilere Ait Bir Derneği …

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail polisinin, Yahudi yerleşim birimleri faaliyetlerini takip eden Filistinlilere ait Harita Derneğini kapatması ve derneğin başkanı Halil Tüfekçi’yi gözaltına almasını kınadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail Parlamentosu’ndan ‘boykot’ yanlısı yabancılara giriş yasağına onay

İsrail Parlamentosu (Knesset) ülkenin boykot edilmesi çağrısında bulunan yabancılara yönelik bir yasa tasarısını 28’e karşı 46 oyla onayladı. Tasarı bu kişilerin İsrail’e girmelerinin yasaklanmasını öngörüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsrail binlerce yerleşimi yasallaştırdı

İsrail parlamentosu işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı olarak inşa edilmiş binlerce yerleşimin yasallaştırılmasını öngeren kanunu geçirdi. Filistinliler kararı “hırsızlığın yasallaşması” sözleriyle kınadı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...