Browsing posts tagged: İspanya'ya
Afrikalı göçmenler, 6 metrelik duvarı aşıp İspanya’ya ulaştı

400’den fazla Afrikalı göçmen Ceuta’daki dikenli tellerle kaplı duvarı aşıp, İspanya’ya giriş yaptı. Ellerinden ve yüzlerinden yaralanan bazı göçmenleri Kızıl Haç tedavi etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Solar Impulse Atlas Okyanusu’nu aşarak İspanya’ya vardı

Hiç yakıt kullanmayan, sadece güneş enerjisiyle çalışan Solar Impulse uçağı yaklaşık 70 saatlik uçuşun ardından İspanya’nın Seville kentine indi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Bavul içinde İspanya’ya sokulmak istenen göçmen öldü

İspanya yetkilileri kardeşi tarafından otomobilin bagajındaki bir bavul içinde ülkeye sokulmaya çalışılan bir kişinin havasızlıktan öldüğünü açıkladılar. Fransız vatandaşı olan kardeş kazara ölüme sebebiyet vermek suçlamasıyla yargılanacak.

Orijinal haber detaylar...

Bavul içinde İspanya’ya sokulan çocuk annesine kavuştu

Bavul içinde Fas’tan İspanya’ya geçirilirken gümrükte fark edilen Fildişi Sahili vatandaşı sekiz yaşındaki çocuk annesine teslim edildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İspanya’ya kredi notu darbesi

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, zayıf büyüme ve özel sektörün borçlarını gerekçe göstererek İspanya’nın kredi notunu bir derece düşürdü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Arap baharı İspanya’ya sıçradı

Ekonomik krizin en çok vurduğu Avrupada işsizlik rekorunu elinde bulunduran İspanya’da gençler yerel seçim öncesi yasağa rağmen eylemlerine devam etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Portekiz’den Sonra Sıra İspanya’ya Gelebilir

Portekiz, Yunanistan ve İrlanda’dan sonra AB’den yardım isteyen üçüncü ülke oldu. Uzmanlar, yakında bu listeye İspanya’nın da eklenmesinden tasa duyuyor.

Portekiz’de sonunda beklenen oldu ve hükümet sıkıntıda olduğunu kabul etti.

Başbakan, televizyondan detaylar...

Çin’den İspanya’ya Ekonomik Yardım

Çin İspanya’ya ekonomik yardım önerdi.

Pekin hükümeti Başbakan Li Keqiang’ın Madrid ziyareti öncesinde İspanya’ya ekonomisini istikrara kavuşturacak ‘olumlu girişimlerde’  bulunmak istediklerini bildirdi.

Resmi haber ajansı Xinhua’ya demeç veren Çin’in detaylar...