Browsing posts tagged: IŞİD
Manchester saldırısını IŞİD üstlendi
Manchester saldırısını IŞİD üstlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde dün 22 kişinin öldüğü saldırıyı IŞİD üstlendi.

Manchester saldırısını IŞİD üstlendidetaylar...

İngiltere basını: 1996 IRA saldırısı, IŞİD tehdidi, dayanışma vurgusu

Manchester saldırısı sonrası İngiliz Times gazetesinin deneyimli muhabiri Sean O’Neill, aylardır İngiliz istihbarat birimlerinin olası IŞİD saldırılarına karşı alarmda olduğunu yazdı. Manchester’a 1996’da yapılan IRA saldırısı sonrası kentin nasıl yeniden detaylar...

Manchester Arena saldırısı: En az 22 ölü, 59 yaralı, saldırıyı ‘IŞİD üstlendi’

İngiltere’nin kuzeyindeki Manchester’da bulunan konser salonu Arena’da Pazartesi gecesi bir intihar saldırısı düzenlendi. IŞİD’in üstlendiği saldırıda aralarında çocukların da olduğu 22 kişi yaşamını yitirirken, 59 kişi de yaralandı. İngiltere detaylar...

IŞİD militan toplamak için telefon numarası yayımladı

IŞİD yeni militan adaylarının ‘kendilerine daha rahat ulaşabilmesi için’ bir telefon numarası yayımladı. Posterde “Çağrıyı yanıtlayın (cihat için)” ifadeleri yer alırken örgüte katılmayı düşünenlere ‘verilen numarayı arayarak asker alma detaylar...

IŞİD üyesi olmakla suçlanan İngilize Türkiye’de 7,5 yıl hapis cezası

2015’te İstanbul’da yakalanan ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü militanı olmakla suçlanan Aine Davis, 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davis, “üst düzey terör örgütü üyeliği” suçundan hüküm giydi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BBC El Bab’ta: IŞİD sonrası kasabada yaşam

BBC Muhabiri Quentin Sommerville, Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) 4 yıllık IŞİD kontrolüne son verdiği El Bab kasabasına girdi. Sommerville, çatışmalar nedeniyle enkaza dönüşen kasabada ÖSO üyeleriyle görüştü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te ‘IŞİD saldırısı’: Bir polis ve silahlı saldırgan öldü

Champs Elysees Bulvarı’nda gerçekleşen bir silahlı saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Silahlı saldırganın olay yerinden kaçarken vurularak öldürüldüğü bildirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 3 gün önce gelen saldırıyı IŞİD üstlendi.

Orijinal detaylar...

Referandum öncesi ‘saldırı hazırlığındaki IŞİD üyelerine’ gözaltı

IŞİD’in aylık dergisi Rumiyah’ta anayasa referandumu oylamasında “tüm sandıklara saldırılar düzenleme” çağrısı sonrası, İstanbul’da örgüt adına saldırı hazırlığı yaptığından şüphelenilen en az 3 kişinin gözaltına alındığı detaylar...

İsveç polisi: Stockholm saldırısını üstlenen Özbek şüpheli Rahmet Akilov IŞİD sempatizanı

İsveç’in başkentinde Cuma günü kamyonunu bir alışveriş merkezine sürerek 4 kişinin ölümüne neden olan şüpheli Özbek Rahmet Akilov’un ‘saldırıyı üstlendiği’ açıklandı. Polis, Akilov’un “IŞİD sempatizanı” olduğunu detaylar...

ABD Temsilcisi McGurk: Musul’daki IŞİD savaşçıları orada ölecek

ABD’nin IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Musul’u IŞİD’den geri almanın yanı sıra örgütün savaşçılarının kentten kaçmasının da önüne geçmek istediklerini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD militanları doktor kıyafetiyle Afganistan’da hastaneye saldırdı

Doktor kıyafeti giyen militanlar başkent Kabil’deki en büyük askeri hastaneye saldırı düzenledi. Saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybetti. En az 50 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, Türkiye nin Işid ile Ortak Mücadele İsteğine …

Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Andrey Krasov, Rus yönetiminin Türkiye’nin uluslararası terörle ortak mücadele yürütme isteğini ve eylemlerini olumlu karşılayacağını bildirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Le Pen’in dokunulmazlığı, IŞİD fotoğrafları nedeniyle kaldırıldı

Avrupa Parlamentosu, Fransız cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in dokunulmazlığını, Twitter hesabından paylaştığı “IŞİD şiddeti” fotoğrafları nedeniyle kaldırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Irak Ordusu: Hava saldırısında 13 IŞİD yöneticisi öldürüldü

IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin üst düzey bir toplantı yaptığı düşünülen bir eve Irak ordusu, tarafından hava saldırısı düzenlendi. Bağdadi’nin saldırıdan kurtulup kurtulmadığına ilişkin ise bir bilgi verilmedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere İçişleri Bakanı Rudd: Trump’ın yasağı IŞİD için propaganda fırsatı olabilir

İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, ABD Başkanı Donald Trump’ın nüfusunun çoğu Müslüman 7 ülkenin vatandaşlarına getirdiği vize yasağının “bölücü ve yanlış” olduğunu söyledi. Rudd’a göre yasak, IŞİD için propaganda fırsatı detaylar...

El Bab’da IŞİD saldırısı: 1 asker hayatını kaybetti

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk birliğine yönelik El Bab’da gerçekleşen IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) saldırısında bir uzman çavuş hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD Suriye’de Deyrizor’a saldırdı: Çok sayıda asker yaşamını yitirdi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ülkenin doğusundaki Deyrizor kentine düzenlenen IŞİD saldırısında 12 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kentteki en az iki sivil de saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...