Browsing posts tagged: IŞİD
BBC El Bab’ta: IŞİD sonrası kasabada yaşam

BBC Muhabiri Quentin Sommerville, Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) 4 yıllık IŞİD kontrolüne son verdiği El Bab kasabasına girdi. Sommerville, çatışmalar nedeniyle enkaza dönüşen kasabada ÖSO üyeleriyle görüştü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Paris’te ‘IŞİD saldırısı’: Bir polis ve silahlı saldırgan öldü

Champs Elysees Bulvarı’nda gerçekleşen bir silahlı saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Silahlı saldırganın olay yerinden kaçarken vurularak öldürüldüğü bildirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 3 gün önce gelen saldırıyı IŞİD üstlendi.

Orijinal detaylar...

Referandum öncesi ‘saldırı hazırlığındaki IŞİD üyelerine’ gözaltı

IŞİD’in aylık dergisi Rumiyah’ta anayasa referandumu oylamasında “tüm sandıklara saldırılar düzenleme” çağrısı sonrası, İstanbul’da örgüt adına saldırı hazırlığı yaptığından şüphelenilen en az 3 kişinin gözaltına alındığı detaylar...

İsveç polisi: Stockholm saldırısını üstlenen Özbek şüpheli Rahmet Akilov IŞİD sempatizanı

İsveç’in başkentinde Cuma günü kamyonunu bir alışveriş merkezine sürerek 4 kişinin ölümüne neden olan şüpheli Özbek Rahmet Akilov’un ‘saldırıyı üstlendiği’ açıklandı. Polis, Akilov’un “IŞİD sempatizanı” olduğunu detaylar...

ABD Temsilcisi McGurk: Musul’daki IŞİD savaşçıları orada ölecek

ABD’nin IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Musul’u IŞİD’den geri almanın yanı sıra örgütün savaşçılarının kentten kaçmasının da önüne geçmek istediklerini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD militanları doktor kıyafetiyle Afganistan’da hastaneye saldırdı

Doktor kıyafeti giyen militanlar başkent Kabil’deki en büyük askeri hastaneye saldırı düzenledi. Saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybetti. En az 50 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, Türkiye nin Işid ile Ortak Mücadele İsteğine …

Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Andrey Krasov, Rus yönetiminin Türkiye’nin uluslararası terörle ortak mücadele yürütme isteğini ve eylemlerini olumlu karşılayacağını bildirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Le Pen’in dokunulmazlığı, IŞİD fotoğrafları nedeniyle kaldırıldı

Avrupa Parlamentosu, Fransız cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in dokunulmazlığını, Twitter hesabından paylaştığı “IŞİD şiddeti” fotoğrafları nedeniyle kaldırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Irak Ordusu: Hava saldırısında 13 IŞİD yöneticisi öldürüldü

IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin üst düzey bir toplantı yaptığı düşünülen bir eve Irak ordusu, tarafından hava saldırısı düzenlendi. Bağdadi’nin saldırıdan kurtulup kurtulmadığına ilişkin ise bir bilgi verilmedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere İçişleri Bakanı Rudd: Trump’ın yasağı IŞİD için propaganda fırsatı olabilir

İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, ABD Başkanı Donald Trump’ın nüfusunun çoğu Müslüman 7 ülkenin vatandaşlarına getirdiği vize yasağının “bölücü ve yanlış” olduğunu söyledi. Rudd’a göre yasak, IŞİD için propaganda fırsatı detaylar...

El Bab’da IŞİD saldırısı: 1 asker hayatını kaybetti

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk birliğine yönelik El Bab’da gerçekleşen IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) saldırısında bir uzman çavuş hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD Suriye’de Deyrizor’a saldırdı: Çok sayıda asker yaşamını yitirdi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ülkenin doğusundaki Deyrizor kentine düzenlenen IŞİD saldırısında 12 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kentteki en az iki sivil de saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Economist: IŞİD Türkiye’deki gerilimi kendi çıkarı için kullanıyor

Economist dergisi Reina saldırısı ve sonrası için “IŞİD Türkiye’deki toplumsal gerilimi kendi çıkarı için kullanıyor. Örgüt radikal eğilimleri harekete geçirme çabasında” yorumunu yapıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Irak ordusundan Suriye sınırında IŞİD operasyonu

Ordu birlikleri, Suriye sınırında örgütün elindeki bazı yerleşim bölgelerine yönelik bir operasyon başlattı. Operasyonun hedefi, Fırat Nehri kıyısında bulunan Anah, Rava ve Al Kaim kasabalarını örgütten geri almak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD, Orta Asya’da nasıl örgütleniyor?

Örgütün üstlendiği Reina saldırısının ardından saldırganın kimliği ile ilgili iddialar, IŞİD’in Orta Asya’daki varlığını yeniden gündeme taşıdı. Peki IŞİD ve benzer cihatçı örgütler bölgede nasıl örgütleniyor? BBC Kırgız Servisi’nden Gülnara detaylar...

Independent – Eski IŞİD militanı: ‘IŞİD Türkiye’ye savaş açtı’

Independent’a konuşan ve eski bir IŞİD militanı olduğu belirtilen kişi, Reina saldırısını ‘IŞİD’in Türkiye’ye savaş ilanı’ olarak niteledi. Eski militan, örgütün Türkiye’yi ‘İslam’a sırtını dönüp ABD ve Rusya ile işbirliği detaylar...

Türk ve Rus jetleri Suriye’de IŞİD hedeflerini vurdu

TSK, Suriye’nin El Bab, Bzagah ve Tadif’teki IŞİD hedeflerine hava operasyonu düzenlendiğini bildirdi. TSK, ayrıca Rus jetlerinin de El Bab yakınlarında IŞİD hedeflerini vurduğunu açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...