Browsing posts tagged: İngiltere'deki
Donald Trump’tan İngiltere Başbakanı May’e: ‘Benimle değil, İngiltere’deki Radikal İslamcı Terörle uğraş’

ABD Başkanı Trump, aşırı sağcı Müslüman karşıtı paylaşımlarda bulunduğu için kendisini eleştiren İngiltere Başbakanı Theresa May’e Twitter hesabından “Benimle değil, İngiltere’deki radikal İslamcı terörle uğraş” mesajı attı.

Orijinal detaylar...

Henry Jackson Society: Suudi Arabistan ile İngiltere’deki radikal İslamcı hareketler arasında açık bağ var

İngiltere’de dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Henry Jackson Society son raporunda, Suudi Arabistan’ın ülkede radikal faaliyetlerde bulunan İslami kuruluşlara destek verdiğini öne sürdü. Suudi Arabistan iddiaları reddetti.

Orijinal detaylar...

Brexit görüşmeleri İngiltere’deki siyasi sıkıntıların gölgesinde başlıyor

İngiltere’nin AB üyeliğinden çıkış müzakerelerinin geri çekilme, ilişkilerin geleceği ve geçiş dönemi olmak üzere üç aşamada yapılması öngörülüyor. AB’den ayrılma için öngörülen tarih ise Mart 2019.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Jeremy Corbyn: Dışarıda dahil olduğumuz savaşlarla, İngiltere’deki terör saldırıları bağlantılı

İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, İngiltere’nin dünya genelinde dâhil olduğu savaşlarla ülkedeki saldırılar arasında bağlantı kurarak iktidara gelmeleri halinde, “terör tehdidini artıran değil, azaltan bir dış detaylar...

İngiltere’deki okullarda 2 binden fazla silah ele geçirildi

İngiltere ve Galler’deki okullarda son iki yılda aralarında samuray kılıçları, baltalar ve havalı tabancalar da olmak üzere 2 bin 579 silahın ele geçirildiği açıklandı. Silah taşırken yakalanan çocukların 47’sinin 10 yaşın altında olduğu, 5 yaşında bir detaylar...

İngiltere’deki Sellafield nükleer tesisinde ciddi kusurlar ortaya çıktı

BBC’nin araştırmacı gazetecilik programı Panorama, İngiltere’nin Cumbria bölgesindeki Sellafield nükleer tesisinde ciddi risk ve güvenlik kusurları olduğunu ortaya çıkardı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’deki AB referandumunda ilk sonuçlar

İngiltere’de gerçekleştirilen AB referandumunda ilk sonuçlar gelmeye başladı. Anket şirketi YouGov’un gün içinde yaptığı anket, AB’de kalma yanlıların yüzde 52’yle önde olduğunu gösterdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Erol İncedal: İngiltere’deki gizli ‘terör’ davasının zanlısı

İngiltere’de ‘terör eylemleri’ girişiminde bulunmakla suçlanan Türkiye kökenli 26 yaşındaki Erol İncedal’ın ‘gizli yürütülen’ yargılanmasına devam ediliyor. Çağıl Kasapoğlu, dava sürecini ve Erol İncedal’ın hayatını detaylar...

İngiltere’deki Önemli Yayın Kuruluşlarına Mülakat

Aralarında BBC, BBC Türkçe Servisi, Financial Times, Bloomberg HT ve The Economist Dergisi’nin de bulunduğu birçok İngiliz yayın kuruluşuna demeç veren Cumhurbaşkanı Gül, çeşitli konulardaki soruları cevaplandırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Gül İngiltere’deki Türk Vatandaşlarıyla Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz tarafından Büyükelçilik konutunda verilen resepsiyonda, İngiltere’de yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...