Browsing posts tagged: İngiltere'de
İngiltere’de seks işçiliğini yasaklayan ama fuhuşu engelleyemeyen kent: Hull

İngiltere’de seks işçiliğini yasa dışı ilan eden tek kent olan Hull’da kent konseyi politikanın başarılı olduğunu söylese de bir zamanlar kendisi de seks işçiliği yapan Millie, bu uygulamanın kadınların risk altında çalışmasına yol açtığını detaylar...

Cinsel tacizle suçlanan ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkında ABD ve İngiltere’de soruşturma açıldı

Oscar ödüllü ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ı cinsel tacizle suçlayanlar arasında Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie ve Cara Delevingne de var. Weinstein ise “Karşılıklı rıza olmadan herhangi bir cinsel ilişkiye girmedim” diyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de iki neo-Nazi grup daha yasaklandı

Tüm faaliyetleri yasaklanan gruplar Scottish Dawn (İskoç Şafağı) ve NS131 (Nasyonel Sosyalist Anti-Kapitalist Aksiyon). 2016’da da National Action adlı grup için benzer bir karar alınmıştı. İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, “Rezil ırkçı grubun başka isimler detaylar...

İngiltere’de 1Gbit hızında internet geliyor

İngiltere’de altı bölgede hızı saniyede 1 Gigabit’e ulaşan “full-fiber” internet denenecek. Full fiber internet İngiltere’deki mevcut internet hızını 50 katına çıkaracak, HD bir film saniyeler içinde indirilebilecek.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

İngiltere’de göçmenlerin tutulduğu iade merkezine ‘taciz ve saldırı’ suçlaması

BBC’nin Panorama programı yaptığı gizli çekimlerle, Londra’da bir göçmen geri gönderim merkezinde fiziksel şiddet uygulandığını gösteren görüntüler kaydetti. Pazartesi günü yayınlanacak program öncesinde merkezden sorumlu güvenlik şirketi dokuz çalışanını detaylar...

İngiltere’de boru hattı kıyıya vurdu

Ülkenin doğusundaki Norfolk sahilinde, boyları 480 metre olan 11 adet boru hattı karaya vurdu. Karaya vuran dev boruların Libya’da bir projede kullanılmak üzere götürülürken koptuğu açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de kadınların tepkisini çeken ‘aşırı seksi’ bakım ürünü reklamı yasaklandı

İngiltere Reklamcılık Standartları Kurumu, kadınların bikini bölgesine yönelik bir ağda ve traş köpüğü ürününün reklamlarını gelen bazı tepkiler sonrası yasakladı. Kararın gerekçesi, kadın vücudunun “aşırı cinselleştirilmesi”.

Orijinal haber detaylar...

İngiltere’de azınlık hükümeti için anlaşma sağlandı

8 Haziran’daki erken genel seçimde Avam Kamarası’ndaki çoğunluğunu kaybeden Muhafazakar Parti, Kuzey İrlanda’daki Demokratik Birlik Partisi’yle (DUP) azınlık hükümeti için anlaşma sağladı. DUP, Kuzey İrlanda’ya 2 yıl boyunca 1 milyar sterlin ek mali detaylar...

İngiltere’de ‘Grenfell Tower’ incelemeleri: Yangın testini geçemeyen bina sayısı 27’ye ulaştı

24 katlı Grenfell Tower adlı bir sosyal konutta geçen hafta çıkan ve 79 kişinin hayatını kaybettiği yangın sonrası başlatılan incelemede toplam 15 bölgedeki 27 binanın yangın güvenlik testlerini geçemediği açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de ‘Grenfell Tower’ incelemeleri: Yangın testini geçemeyen bina sayısı 27’ye ulaştı

24 katlı Grenfell Tower adlı bir sosyal konutta geçen hafta çıkan ve 79 kişinin hayatını kaybettiği yangın sonrası başlatılan incelemede toplam 15 bölgedeki 27 binanın yangın güvenlik testlerini geçemediği açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de azınlık hükümeti Kuzey İrlanda barışını tehlikeye sokar mı?

İngiltere’deki seçimler ardından Başbakan Theresa May, Kuzey İrlanda partisi DUP’nin desteğiyle azınlık hükümeti kurmak için harekete geçti. Ancak DUP’nin hükümete desteğinin Kuzey İrlanda’da siyasi dengeleri olumsuz etkileyeceği eleştirileri detaylar...

Hiçbir partinin Meclis’te çoğunluğu sağlayamadığı İngiltere’de bundan sonra ne olacak?

İngiltere seçimlerinde hiçbir parti mecliste çoğunluğu sağlayamadı. Peki şimdi ne olacak? Merak edilen soruları derledik.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

İngiltere’de genel seçim hakkında ilginç bilgiler

Kraliçe oy kullanabiliyor mu? Seçim neden Perşembe günü yapılıyor? Dar bölge seçim sisteminin uygulandığı ülkede iki adayın eşit oy alması halinde ne yapılıyor? BBC Türkçe’den Onur Erem, İngiltere’de genel seçim ile ilgili merak edilen bazı soruları detaylar...

Telegraph: İngiltere’de genel seçim ertelensin çağrıları

Telegraph gazetesi iki hafta içinde yaşanan ikinci saldırının ardından sosyal medyada, 8 Haziran’da yapılacak genel seçimin ertelenmesi yönünde çağrılar yapıldığını aktarıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Manchester Arena saldırısı: İngiltere’de terör tehdidi en üst seviyede, asker konuşlandırılıyor

Manchester Arena’da düzenlenen en az 22 kişinin öldüğü saldırının ardından, ülkede yeni bir saldırı riski nedeniyle, tehdit seviyesi en üst düzeye çıkarıldı. Önlemler kapsamında İngiltere’de bazı bölgelere asker konuşlandırılıyor.

Orijinal haber detaylar...

Manchester’da saldırı: İngiltere’de terör tehdidi en üst seviyeye yükseltildi

Manchester Arena’da düzenlenen en az 22 kişinin öldüğü saldırının ardından, ülkede yeni bir saldırı riski nedeniyle, tehdit seviyesi en üst düzeye çıkarıldı. Polis, saldırının zanlısının 22 yaşındaki Salman Abedi olduğunu açıkladı.

Orijinal haber detaylar...

Manchester’da saldırı: İngiltere’de terör tehdidi seviyesi en yüksek seviyeye yükseltildi

İngiltere’nin kuzeyinde yer alan Manchester kentindeki Arena konser salonunda gerçekleştirilen ve en az 22 kişinin öldüğü saldırı ardından, ülkede terör seviyesi en yüksek seviyeye yükseltildi. Polis, saldırının zanlısının 22 yaşındaki Salman Abedi olduğunu detaylar...

İngiltere’de 22 yaşındaki blog yazarı, fidye yazılımını ‘kazara’ durdurdu

İngiltere’de, 22 yaşındaki bir blog yazarı ve siber güvenlik şirketi çalışanı, 150’den fazla ülkeyi etkileyen fidye yazılımını ‘kazara’ durdurdu. İngiliz basını genç adama ‘kazara kahraman’ lakabını taktı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...