Browsing posts tagged: İLK
BARIŞ YARKADAŞ: YENİ KHK İLK AHMET ŞIK’I VURDU

BARIŞ YARKADAŞ: YENİ KHK İLK AHMET ŞIK’I VURDU

Yarkadaş: “Yeni KHK’lar ilk etkisini Cumhuriyet Gazetesi Davası’nda gösterdi. Sanıksız duruşma dönemine hızlı bir giriş yaptılar.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İlk eşinin onayını almadan ikinci eşiyle evlenince…

Ayesha Bibi kocası Shahszad Saqib’in kendisi izin vermeden başka bir kadınla nikah yaptığını öğrenince hemen mahkemeye başvurdu. Resmi belgelere göre “Evlenmek için ilk eşin rızasını almamak kanunu çiğnemektir” diyen kadın eşinin ikinci evliliğinin yasadışı detaylar...

Reuters: İlk TSK kafilesi İdlib’e girdi

Reuters haber ajansı, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait ilk kafilenin İdlib’e girdiğini bildirdi. Konvoyda yaklaşık 30 araç bulunduğu belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TBB İNSAN HAKLARI MERKEZİ ÇALIŞMA GRUPLARI İLK TOPLANTILARINI YAPTI

Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi Adil Yargılama, Cinsel Kimlik Hakları, Hukuk Güvenliği ve Mülkiyet Hakları çalışma grupları ilk toplantılarını 30 Eylül 2017 tarihinde yaptı. Kendi konularında güncel sorunların ele alındığı toplantılarda, 10 Aralık İnsan detaylar...

HUKUK OKURYAZARLIĞI PROJESİ&S217;NİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Temel hukuk bilgileri ve haklar konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Türkiye Barolar Birliği tarafından hayata geçirilen Hukuk Okuryazarlığı Projesi’nin ilk toplantısı, 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İZMİR’İN İLK VE 2. GENEL SEKRETERLERİ BİR ARADA

İZMİR’İN İLK VE 2. GENEL SEKRETERLERİ BİR ARADA
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Milletvekilliği, senatörlük ve CHP Genel Sekterliği yapmış olan İzmir’in sevilen siyasetçisi Şeref Bakşık’ı evinde ziyaret etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Güneş panellerinin elektrik üretim kapasitesi ‘ilk defa nükleeri geçecek’

Güneş enerjisi üzerine araştırmalar yürüten GTM Research, dünya çapında güneş ışığından elektrik üreten güneş panallerinin üretim kapasitesinin önümüzdeki aylarda ilk defa nükleer santralların kapasitelerini geçeceğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Neymar İlk Maçında Güldü

Fransa Birinci Ligi ikinci hafta mücadelesinde Paris Saint-Germain, Neymar’ın ilk kez forma giydiği maçta Guingamp’ı 3-0’la geçti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İlk kez bir madde Dünya’nın yörüngesine ışınlandı

Çinli bilim insanları, Dünya’dan 500 km uzaklıktaki bir kuantum uydusuna bir fotonu ışınlamayı başardıklarını açıkladı. Başarıyla sonuçlanan deneyin ‘kuantum interneti’ için ilk adım olduğu ifade ediliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İlk çeyrek büyümesi, 2017’deki yüksek büyüme için işaret fişeği

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu büyüme rakamlarını değerlendirdi. İlk çeyrekteki büyüme oranının 2017’deki yüksek büyüme için işaret fişeği olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu “İlk çeyrekte görülen bu yüksek büyüme performansında hükümetimizle birlikte detaylar...

İlk toplantısında yönetimi değiştirecek
İlk toplantısında yönetimi değiştirecek

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 14.15’te toplandı.İlk <a href='http://www.hukuki.net/haber/ilk-toplantisinda-yonetimi-degistirecek/' rel=detaylar...

İlk kez karşılaşılan albino orangutan artık daha iyi

Endonezya’nın Borneo Adası’nda ücra bir köyde esaret altındayken kurtarılarak tedavi altına alınan albino orangutan, kurtarılışının 10’uncu gününde kameralar önüne çıktı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Dortmund polisi: İlk bulgular saldırıya işaret ediyor

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund-Monaco çeyrek final ilk maçı öncesi Alman takımını taşıyan otobüsün yakınında üç patlama meydana geldi. Borussia Dortmund’un oyuncularından Marc Barta yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Dortmund polisi ilk bulguların, detaylar...

Anayasa değişikliği teklifi: İlk turda son iki madde görüşülüyor

TBMM Genel Kurulunda, dün gece Anayasa değişiklik teklifinin 15. ve 16. maddeleri kabul edildi. İki maddeye de 341 kabul oyu çıktı. Teklifin son iki maddesi bugün görüşülüyor. Görüşmeler biterse ikinci turun Çarşamba günü başlaması bekleniyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Anayasa değişikliği görüşmeleri: İlk 2 madde kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin birinci ve ikinci maddeleri kabul edildi. Teklifinin ikinci maddesine ilişkin Meclis’ye yapılan son oylamada, 343 kabul ve 133 ret oyu verildiği bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Anayasa değişikliği görüşmeleri: İlk madde 347 oyla kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin birinci maddesine 347 kabul, 132 ret oyu verildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...