Browsing posts tagged: hayatını
Maçka’da Eren Bülbül’ün de hayatını kaybettiği saldırı sonrası operasyon

Trabzon’un Maçka ilçesinde, 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün de öldüğü saldırı sonrası operasyon başlatıldı. PKK yaptığı açıklamayla saldırıyı üstlendi. Bülbül’ün olay yerine götürülmesiyle ilgili olarak yetkililerin ihmali olup olmadığı detaylar...

Eski Milli Atlet Çetin Şahiner Hayatını Kaybetti

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamada, eski? mi’lli? atlet Şahiner’in, yoğun bakımda tedavi gördüğü Ankara İbni Sina Hastanesinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

62 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Harun Kolçak kimdir?

Prostat kanseriyle mücadele eden 62 yaşındaki Harun Kolçak İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sinema sanatçısı Eşref Kolçak’ın oğlu, Erkin Koray’dan Onno Tunç’a birçok emektar sanatçıyla çalışmıştı.

Orijinal haber detaylar...

40 yaşında kanserden hayatını kaybeden ünlü İranlı matematikçi Meryem Mirzakhani kim?

Matematiğin Nobeli olarak anılan Fields ödülünü kazanan ilk kadın olarak tarihe geçen İranlı matematikçi Meryem Mirzakhani, 40 yaşında göğüs kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çin’in en büyük muhalif ismi Liu Xiaobo hayatını kaybetti

2010’da Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen insan hakları ve demokrasi aktivisti Liu Xiaobo, ölümcül karaciğer kanseri teşhisiyle cezaevinden salıverilmişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

6 yaşındaki kanser hastası bağış topladığı gece hayatını kaybetti

Düzenlediği ‘tırnak boyama’ kampanyası ile hasta çocukların tedavisi için bağış toplamasıyla tanınan Hollandalı Tijn Kolsteren yaşamını yitirdi. Başbakan Rutte, “Hollanda onunla gurur duyuyor” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Londra polisi: 79 kişinin hayatını kaybettiği yangın buzdolabından çıktı

24 katlı Grenfell Tower adlı bir sosyal konutta geçen hafta çıkan yangının nedeni belli oldu. Bir buzdolabının alev aldığı, binanın dış kaplamasının güvenlik standartlarına uygun olmadığı açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sakarya’da havuzda elektrik akımına kapılan 3’ü çocuk 5 kişi hayatını kaybetti

Akyazı ilçesinde su parkında oynarken havuzda yüzen 3 çocuk ile onları kurtarmak isteyen 2 kişi elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Londra’da 79 kişinin hayatını kaybettiği yangın sonrası istifa

Geçen hafta 24 katlı bir binada çıkan yangının ardından büyük tepki alan Kensington ve Chelsea Belediye Meclisi’nin üst düzey idari yetkilisi Nicholas Holgate istifa etti. Hükümet, Holgate’in “İstifam istendi” açıklamasını yalanladı.

Orijinal detaylar...

İspanyol matador, boğa güreşinde hayatını kaybetti

36 yaşındaki Ivan Fandino, Fransa’nın güneyinbatısındaki festival sırasında boğanın boynuz darbesi sonucu hayatını kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Rocky’nin Oscar Ödüllü yönetmeni hayatını kaybetti

Rocky ve Karate Kid gibi filmlerin Oscar Ödüllü yönetmeni John Avildsen hayatını kaybetti. 81 yaşında hayatını kaybeden Avildsen kanser tedavisi görüyordu.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl hayatını kaybetti

Eski Almanya Başbakanı ve ülkenin 1990’daki bütünleşmesinin mimarı Helmut Kohl, 87 yaşında öldü. Kohl aynı zamanda ortak para birimi Euro’nun da mimarlarından biriydi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Batman ve Şırnak’ta saldırılar: İki asker, bir öğretmen hayatını kaybetti

Batman’ın Kozluk ilçesinde Belediye Başkanı’nın aracını hedef alan silahlı saldırı sonucu, olay yerindeki bir öğretmen hayatını kaybetti. Şırnak’ın Uludere ilçesindeki askeri üsse yönelik ayrı bir başka saldırıdaysa, iki askerin yaşamını yitirdiği detaylar...

Suudi Arabistan milli takımı Londra’da hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuna katılmadı

Son Londra saldırısında hayatını kaybeden 8 kişiden ikisi Avustralya vatandaşıydı. Avustralya-Suudi Arabistan maçı öncesi yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapıldı. Çoğu Suudi oyuncu ise saygı duruşunda bulunmadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Antrenmanda yere yığılan futbolcu Cheick Tiote hayatını kaybetti

Fildişi Sahilleri’nin milli oyuncularından Cheick Tiote, Çin’de antrenman sonrası hayatını kaybetti. Tiote geçtiğimiz sezon Galatasaray için İstanbul’a gelmiş ancak sağlık kontrolünden geçememişti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Panama’nın eski diktatörü Noriega hayatını kaybetti

Panama’yı 1980’li askeri rejim altında yöneten Manuel Antonio Noriega, 83 yaşında hayatını kaybetti. Beyin ameliyatının ardından hayatını kaybeden Noriega, ülkeyi yönetirken ABD ile beraber çalışmış, ancak uyuşturucu çeteleriyle işbirliği üzerine ABD 1989 detaylar...

Manchester’da hayatını kaybedenler

Ariana Grande konseri sonrası Manchester Arena’da gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden 22 kişiden 21’inin kişinin kimlikleri belli oldu. Ölenlerin bir kısmı kızlarını almak için konsere giden annelerdi, bazılarıysa çocuklar.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...