Browsing posts tagged: güneyinde
Kürt yetkiliden Bağdadi açıklaması: Rakka’nın güneyinde olduğu tespit edildi

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin terörle mücadele birimi başkanı Lahur Talabani, öldüğüne ilişkin haberler çıkan IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin hayatta olduğunu söyledi. Talabani, Bağdadi’nin Suriye’nin Rakka kentinin güneyinde olduğunun detaylar...

Bağdat’ın güneyinde intihar saldırısı: En az 31 ölü

Reuters haber ajansı, Bağdat’ın güneyindeki Musayyib kentinde düzenlenen intihar saldırısında en az 31 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kerbela kentindeki intihar saldırısında ise 4 kişi yaralandı. İki saldırıyı da IŞİD üstlendi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

TSK, Cerablus’un güneyinde ‘YPG’yi vurdu’

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçaklarının Cerablus’un güneyine hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Askeri kaynaklar cephaneliklerin imha edildiğini belirtirken Suriye Demokratik Güçleri ise sivillerin bulunduğu bir köyün vurulduğunu öne detaylar...

Irak’ın güneyinde 26 Katarlı kaçırıldı
Irak’ın güneyinde 26 Katarlı kaçırıldı

Irak’ın güneyinde bir avcılık kampında bulunan 26 kişi silahlı bir grup tarafından kaçırıldı. Kaçırılan kişiler arasında Katar Kraliyet ailesi üyelerinin de bulunduğu detaylar...

FT: Ürdün’den Suriye’nin güneyinde tampon bölge planı

Financial Times Ürdün’ün, Suriye’nin güneyinde cihatçı grupların zaferini önlemek adına bir tampon bölge kurmayı planladığını yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Ukrayna’nın güneyinde patlamalar meydana geldi
Ukrayna’nın güneyinde patlamalar meydana geldi

Ukrayna’nın güneyindeki Herson ve Odesssa kentlerinde patlamalar yaşandığı bildirilirken, can kayıpları olduğu belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Japonya’nın güneyinde tayfun alarmı

Japonya’nın güneyini etkisi altına tayfun nedeniyle çok sayıda bölge tahliye edildi. Tayfunun şiddeti azalarak kuzey bölgelerine doğru ilerlediği belirtiliyor. Neoguri tayfunu, sert rüzgarları ve şiddetleri yağmurları da beraberinde getirdi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Afganistan’ın güneyinde saldırılar

Afgan yetkililere göre ülkenin güneyinde yapılan iki bombalı saldırıda en az dört kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Afgan Polisi Ülkenin Güneyinde İtibarını Yitiriyor

Birleşmiş Milletler araştırmasına göre Afgan halkının polise güveni ülke genelinde artarken güneyde azalıyor.

BM tarafından yaptırılan anket, görüşü alınan Afganların yüzde 79’unun polise güven duyduğunu gösterdi. Güneyde Kandahar’da ise geçen yıl yüzde 67 detaylar...

Sudan’ın kuzey ve güneyinde ekonomik manzara

Afrika’nın yüzölçümü en büyük ülkesi olan Sudan’da bölünme konulu bir halkoylaması yapılması tarihi öneme sahip bir olay olarak görülüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Meksika’nın güneyinde büyük heyelan felaketi

Meksika’nın güneyindeki Oaxaca eyaletinde meydana gelen heyelanda en az 100 ev toprak altında kaldı. 600 kadar insanın toprak altında kalmış olmasından korkuluyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...