Browsing posts tagged: Fransa'da
Fransa’da çekiçle saldırı: 2 kadın yaralandı

Fransa’nın doğusundaki Chalon-sur-Saône komünyonunda bir kişi elinde çekiçle iki kadını yaraladı. Polis saldırganı arıyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Fransa’da festivale düşen yıldırım 15 kişiyi yaraladı

Fransa’nın kuzeydoğusundaki bir müzik festivali sırasında yıldırım düşmesi sonucu ikisi ağır, en az 15 kişi yaralandı. Yaralananlar arasında fırtına sırasında bir çadıra sığınan çocuklar da olduğu kaydedildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da polisler kötü çalışma şartlarını gösteren fotoğraf yarışması başlattı

Ulusal ve Bağımsız Polis Sendikası tarafından düzenlenen fotroğraf yarışmasında ülkedeki karakolların ve polis ekipmanlarının halini gösteren fotoğraflar yer alıyor. Sendika, fotoğraflarda gözükenleri “buzdağının ucu” olarak niteliyor.

Orijinal haber detaylar...

Fransa’da Le Pen hakkında dolandırıcılık soruşturması

Aşırı sağcı lider Marine Le Pen hakkında Avrupa Parlamentosu’nun dolandırılması iddiasıyla resmen soruşturma başlatıldı. Le Pen’in partisi Ulusal Cephe’nin Avrupa Parlamentosu’nu 5 milyon euro dolandırdığı öne sürülüyor.

Orijinal haber detaylar...

Fransa’da Macron’un partisi mecliste mutlak çoğunluğu kazandı

Genel seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un partisi En Marche (Yürüyüş) Ulsal Meclis’teki 577 sandalyenin yaklaşık 350’sini kazanmayı garantiledi. Oyların tamamına yakını sayılırken, seçime katılım oranı ise yaklaşık yüzde 42 ile rekor detaylar...

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron göreve başladı

Fransa’da Emmanuel Macron, cumhurbaşkanlığı görevini bugün François Hollande’dan resmen devraldı. 39 yaşındaki Macron, Napolyon’dan beri ülkenin başına geçen en genç lider oldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da Macron’un partisinin açıkladığı milletvekili adaylarının yarısı kadın

Pazar günü Fransa Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron’un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü, önümüzdeki ay yapılacak genel seçimler öncesi milletvekili adaylarından 428’ini açıkladı. Adayların yarısı kadın, yarısından çoğu ise ilk kez milletvekilliğine detaylar...

Fransa’da seçim: ‘Sıtma ile kolera arasında tercih yapmamız isteniyor’

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağcı Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Marine Le Pen yarışacak. Peki solcu seçmen ne yapacak? BBC Türkçe’den Çağıl Kasapoğlu, Paris’te solcu seçmenle konuştu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da ‘aşırı zayıf’ mankenlere çalışma yasağı

Fransa’da “aşırı zayıf” mankenlerin çalıştırılmasını yasaklayan yasa yürürlüğe girdi. Mankenler artık, bu işi yapabileceklerine dair doktor raporu almak zorunda.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da cumhurbaşkanı adaylarından karşılıklı sert sözler

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna dört gün kala, merkez aday Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen, televizyonda canlı yayında karşı karşıya geldi. İki aday, özellikle terörle mücadele konusunda birbirlerini sert dille detaylar...

Fransa’da cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Ülkede yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda 11 aday yarışıyor. İlk turda en fazla oy alan iki aday 7 Mayıs’ta ikinci turda karşı karşıya gelecek. Anketlere göre ilk beş sıradaki adaydan dördünün ikinci tur şansı var. Peki adaylar seçmenlere detaylar...

Fransa’da sosyalistlerin kalesi Hénin-Beaumont aşırı sağa nasıl kaydı?

Ülkenin kuzeyindeki Hénin-Beaumont kenti, 70 yıl boyunca “Sosyalistlerin kalesi” olarak biliniyordu. Maden işçilerinin yoğun olduğu şehirde fabrikalar kapandı, işsizlik arttı, bu da kent halkının aşırı sağa kaymasına neden oldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da Le Pen ve Fillon, Paris saldırısını siyasi çıkarları için kullanmakla suçlanıyor

Fransa’da Pazar günü gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi siyasetçiler, Perşembe günü başkent Paris’te gerçekleşen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyı kendi çıkarları için kullanmakla suçlanıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Fransa’da aşırı sağcı Marine Le Pen’e eşcinsellerden de destek var

Eşcinsel evlilikleri yasaklayacağını söyleyen Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen, eşcinsel seçmenlerden büyük destek alıyor. BBC muhabiri Will Chalk, Paris’te bunun nedenlerini araştırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da dört adayın başa baş yarıştığı seçim

Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu öncesi dört aday başa baş gidiyor. Hangi iki adayın ikinci tura kalacağı ise seçimlere birkaç gün kala hala belirsiz. BBC Türkçe’den Çağıl Kasapoğlu’nun Paris’ten izlenimleri.

Orijinal detaylar...

Fransa’da bir ilk: Cumhurbaşkanlığının beş adayı canlı yayında tartışıyor

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaştığı Fransa’da bugüne kadar hep ikinci tur öncesi iki adayla gerçekleşen televizyondaki tartışma programı, bu sefer ilk tur öncesi beş adayla yapılıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ‘yalan haber trafiğini’ önleme çabası

Ülkenin önde gelen medya kuruluşları yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Facebook ve Google ile birlikte ortak bir proje üzerinde çalışıyor. Hedef, haberlerin doğruluğunu ölçebilen bir servis geliştirmek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da solun cumhurbaşkanı adayı: Neo-liberalizm karşıtı Benoit Hamon

Sosyalist Parti’nin cumhurbaşkanı adayı seçilen Benoit Hamon partinin sol kanadı içinde yer alıyor. Hammon, her yurttaşa aylık gelir desteğini, asgari ücretin artırılmasını, esrarın yasallaşmasını savunuyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...