Browsing posts tagged: fazla
Cadı avının adresi Tekirdağ: Yüzden fazla gözaltı
Cadı avının adresi Tekirdağ: Yüzden fazla gözaltı

15 Temmuz sonrası hukuksuz operasyonları kapsamında Tekirdağ’da 115 kişi evlerine yapılan baskın sonucu gözaltına alındı. Gözaltılara, kişilerin detaylar...

Yeni KHK: 7 binden fazla kamu görevlisi ihraç edildi, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in madalyaları alındı

Resmi Gazete’de Cuma günü yayımlanan yeni kanun hükmünde kararnameyle 7000’den fazla kamu çalışanı ihraç edildi. Galatasaray’ın eski futbolcuları Arif Erdem ile Hakan Şükür’ün de madalyaları geri alındı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BBC araştırması: ABD’ye olumsuz bakışın en fazla arttığı NATO ülkesi Türkiye

BBC Dünya Servisi’nin yaptırdığı kamuoyu araştırmasına göre, dünyada 2014 yılına kıyasla ABD’ye olumsuz bakışın en fazla arttığı NATO ülkesi Türkiye oldu. Türkiye’de bu oran yüzde 36’dan yüzde 64’e çıktı. 19 ülkede yapılan araştırmaya detaylar...

Çin’de heyelan: 100’den fazla kişinin kayıp olduğu düşünülüyor

Ülkenin güney batısındaki Sichuan bölgesinde meydana gelen ve yaklaşık 60 evin toprak altında kaldığı heyelanda ölü sayısının 100’ün üzerine çıkabileceği açıklandı. Dağın yamacının bir bölümünün çökmesiyle alana yayılan büyük kaya parçalarının detaylar...

UNICEF: Irak’ta 3 yılda 1000’den fazla çocuk öldürüldü

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), IŞİD’le mücadelenin sürdüğü Irak’ta 2014’ten bu yana 1000’den fazla çocuğun öldürüldüğünü açıkladı. UNICEF’e göre ülkede 5 milyondan fazla çocuk da acil yardım bekliyor.

Orijinal detaylar...

Myanmar’da 100’den fazla kişiyi taşıyan askeri uçak düştü

Myanmar’da Yangon’dan güney şehri Myeik’e giden askeri uçağın enkazı Andaman Denizi’nde bulundu. Yetkililer, uçakta 11 mürettebat, 105 yolcu olduğunu söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Nepal’de dört binden fazla hayvan uzvu yakıldı

Nepal’de yetkililer, aralarında tehlikede olan çok sayıda türün de olduğu dört binden fazla hayvan bedeni parçasını, yasa dışı avlanmayı ve bunların ticaretini önlemek amacıyla imha etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Europol: WannaCry 150 ülkede 200 binden fazla bilgisayara yayıldı

Avrupa Polis Ofisi (Europol) Cuma gününden beri yayılmakta olan fidye yazılımı WannaCry’ın 150 ülkede 200 binden fazla bilgisayarı etkilediğini açıkladı. Europol Direktörü Rob Wainwright, Pazartesi günü yeni saldırılar gerçekleşmesinden endişelendiklerini de detaylar...

Güneş Erkul: Seni senden fazla düşünendir anne
Güneş Erkul: Seni senden fazla düşünendir anne

Seni senden fazla düşünendir anne
yokluğunu yaşamayandır, sen hep detaylar...

İngiltere’deki okullarda 2 binden fazla silah ele geçirildi

İngiltere ve Galler’deki okullarda son iki yılda aralarında samuray kılıçları, baltalar ve havalı tabancalar da olmak üzere 2 bin 579 silahın ele geçirildiği açıklandı. Silah taşırken yakalanan çocukların 47’sinin 10 yaşın altında olduğu, 5 yaşında bir detaylar...

Fidye yazılımı ‘WannaCry’ 70’ten fazla ülkede binlerce bilgisayarı etkiliyor

Siber güvenlik uzmanları, dünya genelinde hızla yayılan “fidye yazılıma” karşı bilgisayar kullanıcılarını uyardı. Şu ana kadar aralarında Türkiye’nin de olduğu 70’ten fazla ülkede binlerce bilgisayarın etkilendiği belirtiliyor.

Orijinal haber detaylar...

Toplu: “Bahreyn’de daha fazla iş yapmak istiyoruz”

Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Ahmed Abdulla Bin Hindi TOBB’u ziyaret ederek çalışma yemeğine katıldı. TOBB adına Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Toplu’nun ev sahipliği yaptığı çalışma yemeğinde Bin Hindi’nin detaylar...

Türkiye’den binden fazla kişi Japonya’ya sığınmak için başvurdu

Japonya hükümeti, 2016 yılında ülkeye sığınma başvurusu yapanlar arasından yalnızca 28 kişiye bu hakkı tanıdı. Japonya’ya sığınma başvurusu yapanlar arasında 1143 Türkiye vatandaşı da bulunuyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Evet diyenlere daha fazla baskı varmış!
Evet diyenlere daha fazla baskı varmış!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Bazı basın mensupları, gazeteciler ‘hayıra baskı’ var dese de inanın evete baskı daha fazla. ‘Evet’ demeyi utandırmak için çalışıyorlar” dedi.

Filipinler’de 7 binden fazla kişinin öldüğü ‘uyuşturucuyla savaş’a ara

Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Güney Koreli bir iş adamının uyuşturucu operasyonu görüntüsüyle kaçırılıp gözaltında öldürülmesi sonrası, polise önce, teşkilattaki yolsuzluklara son verilmesi emrini verdiğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere’de Donald Trump’ın ziyaretine karşı 1 milyondan fazla imza toplandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere’ye yapmayı planladığı ziyarete karşı çıkan bir dilekçeye Cumartesi gününden bu yana 1 milyondan fazla kişi imza attı. Başbakanlık ise Trump’ın gezisinin iptalinin söz konusu olamayacağını bildirdi.

Orijinal detaylar...