Browsing posts tagged: Etmeyi
Çocuklar pes etmeyi ‘ebeveynlerinden öğreniyor’

Bilim insanlarının anne babalara tavsiyesi: Sakın pes etmeyin, çünkü bebeğiniz sizi izliyor olabilir. Yeni bir araştırmaya göre aileler ellerindeki zor ev işlerini yarıda kesip sonraya bıraktığında, çocuklarına da kötü örnek oluyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BBC Başkanı: İran çalışanlarımızı rahatsız etmeyi bırakmalı

BBC Yönetim Kurulu Başkanı Sir David Clementi, İran hükümetine BBC çalışanlarına rahatsızlık vermeyi sona erdirmesi çağrısı yaptı. İran’da bir mahkeme Ağustos’ta BBC Farsça Servisi çalışanlarının mal varlıklarını dondurmuştu.

Orijinal haber detaylar...

Çocuklarına aşı yaptırmak istemeyen İtalyan aileler iltica etmeyi planlıyor

İtalya’da 130 aile, devlet okullarına kayıt için çocuklara aşıyı zorunlu hale getiren yeni yasaya tepki olarak Avusturya’ya iltica edeceklerini açıkladı. Aileler, aşılardaki bazı kimyasalların riskli olduğunu savunuyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Reuters: Suriyeli Kürtler Kamışlı’yı başkent ilân etmeyi planlıyor

Reuters haber ajansına konuşan bir Suriyeli Kürt siyasi yetkili, ülkenin kuzeyinde kurduklarını belirttikleri federal yapının taslak anayasasının hazır olduğunu ve Kamışlı’yı da başkent olarak düşündüklerini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Mevlana’yı Yeniden Anlayarak Yeni Türkiye’yi Sağlam Temeller Üzerinde İnşa Etmeyi Sürdüreceğiz”

Hazreti Mevlana’nın 741. vuslat yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir ülkemiz, bayrağımız ve istiklalimiz varsa bu, Mevlana gibi, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Hacı Bayram Veli gibi ulu mimarlar sayesindedir. Uzunca bir hazan detaylar...

Artvin Milletvekili Bayraktutan Güney Kore’yi örnek göstererek hükümete “istifa etmeyi düşünüyor musunuz” diye sordu.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle  verdiği soru önergesi şöyle:

Güney Kore’de  187 kişinin öldüğü feribot faciası sonrasında  yoğun eleştirilere maruz kalan detaylar...

”İhracatçılarımız 2012 Yılında 180 Bin Kişi Daha İstihdam Etmeyi Planlıyor”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatçı firmaların yıl sonuna dek 180 bin elemanı istihdama dahil etmeyi öngördüğünü bildirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...