Browsing posts tagged: Danimarka
Danimarka Türk camilerini tartışıyor: ‘Erdoğan’ın ülkeyi İslamlaştırma çabası’

Türkiye’nin desteğinde kurulan camilerin sayılarındaki artış Danimarka’da tartışma konusu oldu. Parlamentodaki ikinci parti konumunda olan Danimarka Halk Partisi yetkilisi, “Erdoğan’ın Danimarka’yı İslamlaştırma çabalarına izin verilmesi çok detaylar...

Hollanda ile ziyaret krizi: Danimarka Başbakan Yıldırım’ın gezisini ertelemeyi önerdi

Danimarka, Türkiye’nin son dönemde Hollanda’ya yönelik sert sözlerinden dolayı Başbakan Yıldırım’a Kopenhag ziyaretini ertelemesini önerirken, Fransa ise sükûnet çağrısı yaptı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka iş dünyası ile Kopenhag buluşması

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Danimarka’ya giderek, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ve Danimarka’nın önde gelen firmalarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka mültecilerin mücevherlerine el koyabilir

Danimarka parlamentosuna gelen yeni bir yasa teklifi iltica başvurusu yapmak isteyenlerin taşıdıkları mücevher ve diğer değerli eşyalara el konulmasını öngörüyor. Gerekçe ise artan maliyetlerin karşılanması.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka göçmenlerin ziynet eşyasına el koyacak
Danimarka göçmenlerin ziynet eşyasına el koyacak

Göçmenlere yönelik politikaları nedeniyle eleştiri toplayan Danimarka, çok tartışılacak bir yasal düzenlemeye imza attı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka, Almanya ile seferlerini durdurdu

Danimarka polisi sınırda yüzlerce göçmenin geçişini engellerken, trenden indirilen bazı sığınmacıların kuzeye doğru yürümeye başlamaları üzerine iki ülke arasındaki bir otoyolu da kapattı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka saldırıları: ‘Şüpheli sabıkalıydı’

Danimarka’da ifade özgürlüğü konferansına ve bir sinagoga saldıran şüphelinin daha önce de sabıkaları olduğu belirtildi. Saldırılarda bir yönetmen ve bir sinagog koruması öldü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka polisi: Saldırıların arkasındaki fail vuruldu

Polis, başkent Kopenhag’daki saldırılarla ilgisi olduğu düşünülen bir kişinin vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Dünkü saldırılarda iki kişi hayatını kaybetmiş, beş polis memuru ise yaralanmıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka, Türkiye ye Tepkili

Türkiye’nın İslam Karşıtı Yazar Lars Hedegaard’a silahlı saldırıda bulunduktan sonra Türkiye’de yakalanan zanlının serbest bırakıldığını doğrulanması, Danimarka’da tepkilere yolaçtı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK, DANİMARKA PARLAMENTOSU BAŞKANI MOGENS LYKKETOF İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Türkiye’den, Suriye ve Irak konusunda yüksek beklenti var. Herkes bizim yerimize kendisini koyarak, bizden beklenti içerisinde olmalıdır. Uzaktan göründüğü kadar çok kolay bir sorunla karşı karşıya değiliz. Çok karmaşık bir konuyla detaylar...

Bayan Gül, Danimarka Tasarım Müzesi ve Royal Copenhagen Porselen Mağazası’nı Gezdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Danimarka ziyaretine eşlik eden Hayrünnisa Gül, Danimarka Tasarım Müzesi ile Royal Copenhagen Porselen Mağazası’nı gezdi. Burada porselen yapımı ve boyama sanatı ile ilgili yetkililerden bilgi alan Bayan Gül, porselen bir tabağın detaylar...

Cumhurbaşkanı Gül, Danimarka Parlamento Başkanı Lykketoft ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danimarka Kraliçesi II. Margrethe’in davetlisi olarak bir devlet ziyareti gerçekleştirmek üzere bulunduğu Danimarka’da, Parlamento Başkanı Mogens Lykketoft ile görüştü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Gül, Danimarka Başbakanı Thorning-Schmidt’in Onuruna Verdiği Yemeğe Katıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ortak basın toplantısının ardından Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt tarafından onuruna verilen yemekte bir konuşma yaptı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Gül’den Danimarka Kraliçesi II. Margrethe Onuruna Resepsiyon

Danimarka’daki temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte, Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ve Prens Henrik onuruna bir resepsiyon verdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Danimarka Veliaht Prensesi’nden Bayan Gül’e Sıcak Karşılama

Hayrünnisa Gül, Danimarka ziyaretinin ikinci gününde, Veliaht Prenses Mary ile Amalienborg Sarayı’nda bir araya geldi. Onuruna verilen öğle yemeğine katılan Bayan Gül, daha sonra Prenses Mary ile birlikte Danner Kadın Sığınma Evi’ni ziyaret etti.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe’den Cumhurbaşkanı Gül Onuruna Akşam Yemeği

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ve eşi Prens Henrik tarafından Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül onuruna Amalienborg Sarayı’nda resmî akşam yemeği verildi. Yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Gül, mazisi yüzyıllara dayanan dostluğun her alanda perçinlemesi temennisini detaylar...

“Danimarka ile Mükemmel Düzeydeki Siyasi İlişkilerimizi Ekonomik Alanda da Geliştirmeliyiz”

Kopenhag’da Danimarka Sanayiciler Birliği’nde düzenlenen İş Forumu açılış oturumuna Veliaht Prens Frederik ile katılan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin önemli bir ekonomik hinterlanda sahip ve köklü reformları gerçekleştirmiş kuvvetli bir ülke olduğunu vurgulayarak, detaylar...