Browsing posts tagged: Çocuklara
IŞİD’den kaçan Iraklı Türkmen kadın: ‘Hayatta kalan, çocuklara sahip çıksın’ dedik

Irak Şam İslam Devleti örgütünün 2014 yılındaki saldırısı sonrası kaçırılıp taciz ve işkenceye maruz kalan bir Iraklı kadın, günler boyunca tanık olduklarını ve kaçış hikayesini Kerkük’te BBC Türkçe’ye anlattı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çocuklara bedava protez

Bir kazada elini kaybeden Tayvanlı Chang Hsien-liang ihtiyacı olanlara bedava protez el yapıyor. Beş yaşındaki William da onlardan biri.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

İtalya’da çocuklara aşıyı zorunlu hale getiren yasa onaylandı

Yeni yasayla aralarında çocuk felci, tetanos, difteri, boğmaca, kızamık, kabakulak ve suçiçeğinin de yer aldığı 10 aşı, 16 yaş altı çocuklar için zorunlu oldu. Bu aşıları yaptırmayan ailelere 500 euro’ya varan cezalar verilecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

SAVAŞ MAĞDURU TÜRKMEN ÇOCUKLARA BAROLAR BİRLİĞİNDE YAZ OKULU

Ortadoğu’da yaşanan zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan Türkmen ailelerin çocuklarına Türkiye Barolar Birliği ev sahipliğinde yaz okulu verilecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

HÜRRİYET’TEN ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZİ

HÜRRİYET’TEN ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZİ

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün İzmit Kocatepe İlkokulu’nda okuyan çocuklara 23 Nisan sürprizi yaptı
TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan detaylar...

YILMAZ’DAN ÇOCUK RAPORU: TÜRKİYE’DE ÇOCUKLARA BAYRAM YOK

YILMAZ’DAN ÇOCUK RAPORU: TÜRKİYE’DE ÇOCUKLARA BAYRAM YOK

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuk işçilik, çocukların eğitim oranları ve artan çocuk istismarıyla ilgili bir detaylar...

“Büyüklerin Yol Açtığı Savaşların Faturası Çocuklara Kesilmesin”

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan dünya çocukları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye ve Irak’ta savaşın, Somali başta olmak üzere Afrika’nın çeşitli yerlerinde açlığın pençesinde kıvranan tüm çocuklara buradan şahsım, sizler detaylar...

Çocukların Adalete Erişim Hakkı ve Çocuklara Yönelik Hukuki Yardım Hizmetlerinin Güçlendirilmesi

Türkiye Barolar Birliği ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) arasında imzalanan “Çocukların Adalete Erişim Hakkı ve Çocuklara Yönelik Hukuki Yardım Hizmetlerinin Güçlendirilmesi” başlıklı çalışma planı çerçevesinde, Türkiye’de detaylar...

Çocuklara idam ipi tutturan sınıf öğretmeni açığa alındı

İstanbul Başakşehir’deki bir ilkokulda sınıf öğrencilerine idam ipi vererek fotoğraf çektiren Aydın Erekmen adlı öğretmen açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen hakkında ayrıca soruşturma başlattı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazzeli Çocuklara Gönderdiği Hediye Bisikletler Dağıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazzeli çocuklara hediyesi olan bin bisiklet, Gazze’deki Sosyal İşler Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) yürüttüğü çalışma kapsamında dağıtılmaya detaylar...

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, 23 NİSAN&S217;DA MAKAM KOLTUKLARINI ÇOCUKLARA DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makam koltuklarının çocuklara devredilmesi geleneği Türkiye Barolar Birliği’nde de yaşandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sky News: IŞİD, Türkiye’de Yahudi çocuklara yönelik saldırı planlıyordu

Sky News haberinde IŞİD’in Türkiye’de Yahudi çocukların yoğunlukta olduğu okulara ve toplum merkezlerine saldırı planladığını yazdı. Haberde, istihbaratın geçen hafta yakalanan IŞİD militanlarından elde edildiği belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Ronaldo dan Suriyeli Çocuklara Destek

Real Madrid ve Portekiz Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, sosyal medya aracılığıyla Suriyeli çocuklara destek içerikli bir fotoğraf paylaştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD çocuklara ödül olarak Suriye askerlerini öldürttü

Örgütün yayımladığı son videoda, Suriyeli altı çocuk, esir askerleri öldürürken görülüyor. Çocuklar El Mayadin kalesinin yıkıntıları arasında, arayıp buldukları elleri bağlı esirleri vurarak ya da baş keserek öldürüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

iPad kuşağı çocuklara TV izleme cezası

Bir Amerikan pazar araştırma şirketinin araştırmasına katılan 800 ebeveynden yaklaşık yarısı çocuklarının yaramazlık yapması halinde ellerinden iPad’leri alıp bunun yerine televizyon izlettirdiklerini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çocuklara taciz belgelerini sızdıran BM yetkilisi görevinden alındı
Çocuklara taciz belgelerini sızdıran BM yetkilisi görevinden alındı

Birleşmiş Milletler (BM), Fransız barış gücü askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti’nde çocukları taciz ettiği iddialarına ilişkin belgeleri sızdırmaktan, BM yetkilisi Anders detaylar...