Browsing posts tagged: çıplak
BBC’den ‘Çıplak Yayın’: Bedenimizle neden sorunluyuz?

BBC Radyosu’nun iki sunucusu kendileri ve konuklarının çıplak olarak katıldığı 10 bölümlük bir programa başladı. İnternetten de ulaşılabilen program, kadınların kendi bedenleriyle yaşadıkları sorunlara dikkat çekmeyi hedefliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çıplak bir şekilde keman çalarak uçaktan atlayan adam

30. doğum gününde 40 dolarlık bir kemanla uçaktan atlayan müzisyen Glen Donnelly’nin üzerinde keman ve yaydan başka hiçbir şey yoktu. Donnelly, bu atlayışıyla beden imajlarıyla sorun yaşayan erkeklerin durumlarına dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

Orijinal detaylar...

Michael Jackson’ın kızı Paris çıplak fotoğrafları hakkında konuştu: Çıplaklık bizi insan kılıyor

Paris Jackson, Instagram’daki 1,4 milyon takipçisine çıplaklığın doğal ve “bizi insan kılan şeylerden biri olduğunu” söyledi: “Çıplaklık beni doğaya bağlayan güzel bir şey. Ben buyum ve inandığım değerleri gizleyip geri adım detaylar...

Çıplak eylemciler Polonya’daki Auschwitz toplama kampında koyun öldürdü

Polonya’daki Auschwitz toplama kampında koyun öldürüp soyunduktan sonra kendilerini zincirleyen en az 11 kişi gözaltına alındı. Eylemi “kabul edilemez bir ölçüsüzlük” olarak tanımlayan müze müdürü Piotr Cywinski, “Müze tarihinde ilk defa böyle bir olay detaylar...

Fotoğraflarla: Çıplak Trump heykelleri ABD’nin dört bir yanında

ABD’nin farklı eyaletlerindeki parklara bir gecede yerleştirilen çıplak Donald Trump heykelleri pek çok kişinin ilgi oldağı oldu. Heykel eylemini yapanlar Cumhuriyetçi başkan adayı Trump için ‘kral çıplak’ mesajını vermek istediklerini söylüyor.

Orijinal detaylar...

İngiliz akademisyenden Brexit’e çıplak protesto

Cambridge Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Victoria Bateman, İngiltere’deki AB referandumu sonucunu protesto etmek için üniversitesinin iktisat fakültesindeki bir toplantıya çıplak katıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Diyarbakır’da çekilen çıplak erkek fotoğrafları tartışma yarattı

Sosyal medyada paylaşılan, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çekildiği belirtilen ve duvar dibine dizilmiş bir grup çıplak erkeği gösteren fotoğraflar tartışma yarattı. Diyarbakır Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Facebook çıplak tablo davasını kaybetti

Bir çıplak kadın tablosunu sayfasına koyması Facebook tarafından engellendiği için Fransa’da tazminat davası açan Fransız öğretmen hukuk mücadelesini kazandı. Karar şirkete ABD dışında dava açılması bakımından örnek teşkil edebilir.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Malezya: ‘Depreme neden olan’ çıplak turistlere hapis cezası

Yerli halkın kutsal saydığı Kinabalu Dağı’da çıplak poz verdikleri için haklarında dava açılan 4 turiste üçer gün hapis cezası verildi. Bu kararla, üç gündür gözaltında olan turistler serbest kaldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Libya: Çıplak kadın heykeli ‘ortadan kayboldu’

Libya’nın başkenti Trablus’ta bulunan, İtalyan yönetimi döneminden kalma, bir ceylana sarılan çıplak bir kadını tasvir eden heykel gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Atatürk anıtında çıplak eylem
Atatürk anıtında çıplak eylem

KKTC’nin Gazimağusa kentinde cezaevinden yeni tahliye olan 35 yaşındaki Tekin Çetin, ekonomik kriz nedeniyle cinnet geçirerek gündüz saatlerinde yüzlerce kişinin gözü önünde detaylar...

Çıplak bisikletçiye ‘üstünü giy’ uyarısı

Pernitz kentinde sadece spor ayakkabı giyerek bisiklet kullanan genç bir kadın, polis tarafından sözlü olarak uyarıldı. Sahillerde ya da parklarda çıplaklığa alışkın olan ülkede, kadın aynı şekilde sokağa çıkarsa 1000 euro para cezası alabilir.

Orijinal haber detaylar...

İsrail askerlerine çıplak fotoğraf desteği tartışma yarattı

İsrailli askerlere moral vermeyi amaçlayan kampanya kapsamında dünyanın dört yanından kadınlar, yarı çıplak fotoğraflarını destek mesajlarıyla birlikte çekip Facebook’ta yayımlıyor. İlginin sürekli arttığı sayfaya sosyal medyada büyük tepki de var.

Orijinal detaylar...

Memurdan yeni iş tasarısına çıplak protesto
Memurdan yeni iş tasarısına çıplak protesto

Hükümetin ‘torba kanunla’ memurun iş güvencesini ortadan kaldırma çabasına memurlar çıplak eylem yaparak tepki gösterdi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

TV8’de Botticelli’ye ‘çıplak kadın’ sansürü!
TV8’de Botticelli’ye ‘çıplak kadın’ sansürü!

Rönesans sanatının gelişmesinde büyük rol oynayan, ünlü İtalyan ressam Botticelli’nin iki tablosuna TV8 rejisinin uyguladığı sansür Oylum Talu’yu çileden detaylar...

Peru sokaklarında 300 çıplak bisikletçi

Peru’da, güvenliklerinin sağlanması ve korunmalarını talep eden 300 bisikletçi çıplak olarak pedal çevirdi.

Orijinal haber kaynağı için; CNN detaylar...

İranlı kadınlardan çıplak protesto
İranlı kadınlardan çıplak protesto

Avrupa’da sürgün hayatı yaşayan bir grup İranlı kadın, ülkelerindeki cinsellik baskısını protesto etmek için çıplak poz verdi

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...