Browsing posts tagged: Çinli
Mevlana Müzesi’ne Çinli turist akını
Mevlana Müzesi’ne Çinli turist akını

KONYA’da bulunan Mevlana Müzesi, bu yılın ilk altı ayında yaklaşık 1 detaylar...

Avustralya’da Çinli yeğenini ‘sadistçe’ öldüren kişiye 46 yıl hapis

25 yaşındaki yeğenini bağlayıp, çıplak fotoğraflarını çektikten sonra bıçaklayarak öldüren Derek Barret, 46 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, cinayetin kurbanın güvendiği biri tarafından yapılan “ahlâksız ve sadistçe” bir eylem olduğunu detaylar...

Çinli askerler ülkenin yurt dışındaki ilk üssü için yola çıktı

Çin, Doğu Afrika’da küçük bir ülke olan Cibuti’deki askeri üssün, Afrika ve Asya’nın batısındaki barış koruma misyonları ve insani yardımlar için kullanılacağını söylüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

94 yaşındaki Çinli Zhang Hexian, kung fu yaparak zinde kalıyor

İyi bir yaşlanma için egzersiz yapmak başlıca tavsiyeler arasındadır. Çin’de yaşayan Zhang Hexian ise 94 yaşında kung fu yaparak bunu bir başka seviyeye taşıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

500 kişilik Çinli aile tek fotoğraf karesine sığdı

Çin’de yeni yıl kutlamaları için bir ailenin beş yüzden fazla üyesi biraraya gelerek fotoğraf çektirdi. Fotoğraf havadan insansız hava aracıyla çekildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Çinli kadın asansörde açlıktan ölmüş!
Çinli kadın asansörde açlıktan ölmüş!

Çin’de bakım elemanlarınca durdurulan asansörde bir ay sonra cesedi bulunan Çinli kadının, açlıktan öldüğü ortaya çıktı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İsviçre: ‘Gürültücü ve kaba Çinli turistlere’ özel tren

İsviçre’de, gürültü yaptıkları ve diğer turistleri rahatsız ettikleri gerekçesiyle Rigi Dağı’nı ziyaret eden Çinli turistler için özel trenlerin sefere konacağı açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çinli uzman: Belge gecikmesiyle banka yönetimine el koymak hukuksuzluktur

Pekin Üniversitesi İktisat Fakültesi Finans Bölümü Direktör Yardımcısı Lü Suiqi, özel bir bankanın hissedarlarından istenen belgelerin gecikmesiyle o bankanın yönetimine müdahale etmenin kanunsuz olduğunu söyledi. Lü, Çin’in detaylar...

Bartın’daki göçükte iki Çinli madenci öldü

Amasra ilçesinde özel kömür işletmesine ait bir maden ocağında galeri açma çalışması sırasında göçük meydana geldi. Mahsur kalan üç Çinli madenciden biri kurtarıldı, ikisinin ise cesetleri çıkarıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çinli yetkilinin evinde 32 milyon dolar nakit bulundu

Çin’de üst düzey bir yetkilinin evinde 32 milyon dolar karşılığı nakit bulundu ve operasyon bugüne dek ele geçirilen en büyük miktardaki nakit olarak tarihe geçti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Samsung’a üretim yapan Çinli şirkette ‘çocuk işçiliği’

Samsung, Çin’deki tedarikçi firmalarından Dongguan Shinyang Electronic’in bir fabrikasında ‘çocuk işçi çalıştırıldığı şüphesine dair kanıt bulduğunu’ açıkladı. Samsung, şirketle ilişkisini geçici olarak durdurdu.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Kayıp uçak: Çinli yolcuların yakınları öfkeli

Kayıp Malezya Havayolları uçağındaki Çinli yolcuların yakınları Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a gidip, Malezyalı yetkilileri protesto eden bir eylem yaptı. Hint Okyanusu’ndaki arama çalışmalarındansa henüz sonuç alınamadı.

Orijinal haber detaylar...

İlk Çinli kadın astronot uzayda

Çin, tarihindeki dördüncü insanlı uzay seferinde uzaya biri kadın üç astronot gönderdi. Liu Young, uzaya giden ilk Çinli kadın astronot oldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çinli ZTE, Score Adlı Cep Telefonu Modelindeki Güvenlik Açığı İddialarını Sonunda Doğruladı

Çinli ekipman sağlayıcısı ZTE, dünyanın pek çok yerinde satılan bir cep telefonu modellerinde ciddi bir güvenlik açığı olduğunu doğruladı. Çinli firmalar zaten batılı ülkelerde şüpheyle karşılanmakta ve ABD’de ticaret izni alabilmek için ciddi bir uğraş detaylar...

Çinli Eylemci Amerika’ya Gönderildi

Pekin ve Washington arasında diplomatik krize yol açan Çinli muhalif eylemci, ailesiyle birlikte ülkesini terk ederek Amerika’ya yola çıktı.

Gözleri görmeyen eylemci, geçen ay ev hapsinden kaçarak Amerikan büyükelçiliğine sığınmıştı.

Çen Guangçen, eşi ve detaylar...

Çinli muhalif aktiviste ABD yolu

Washington ile Pekin arasında diplomasi krizi yaşanmasına neden olan Çinli kör aktivist Chen Guangcheng, Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çinli muhalif ABD yolunda..

Çin’de yaklaşık bir ay önce ev hapsinden kaçan, önde gelen muhaliflerden Çen Guangçen, ailesiyle birlikte New York’a gitmek üzere Pekin’den ayrıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Çinli İnsan Hakları Eylemcisi Amerika Korumasında

Merkezi Amerika’da bulunan örgüt, eylemcinin durumu hakkında iki ülke arasında görüşmeler yapıldığını da bildirdi.

ChinaAid Başkanı eski Tiananmen Meydanı eylemcilerinden Bob Fu, durumu Amerikan insan hakları diplomasisi için çok önemli bir dönüm noktası olarak detaylar...