Browsing posts tagged: çağırıyor
Çin yurt dışında okuyan Uygur Türklerini sorgulamak için geri çağırıyor

Financial Times, Çin hükümetinin ülke dışında okuyan Uygur Türkü öğrencilerini sorgulamak amacıyla geri çağırdığını yazdı. Gazeteye göre, Çin hükümeti öğrencilere tebligatı yollamadan önce akrabalarını gözaltına alıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Alman otomobil devleri binlerce aracı geri çağırıyor

Geçen yıl Volkswagen ile patlak veren emisyon skandalının ardından diğer Alman otomobil devleri de harekete geçti. Mercedes, Porsche, Opel ve Audi, emisyon yazılımlarının kontrolü için Almanya’da 600 binden fazla aracı geri çağıracak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

177 bin aracı daha geri çağırıyor
177 bin aracı daha geri çağırıyor

Emisyon değerlerini özel bir yazılımla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla dünya çapında 11 milyon otomobili geri çağırmak zorunda kalan Alman otomobil devi Volkswagen, bu kez detaylar...

ABD ve Çin’in iklim hamlesi Türkiye’yi masaya çağırıyor

Dünyanın atmosferi en fazla kirleten iki ülkesi, ilk kez birlikte sera gazı salımlarını azaltmayı taahhüt etti. Kyoto Protokolü’nü imzalamayan Türkiye’nin yeni bir anlaşmanın dışında kalması zor. Enerji uzmanı Özgür Gürbüz’ün analizi.

Orijinal detaylar...

IŞİD lideri Müslümanları çağırıyor

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin bir konuşması internette yayınlandı. Bağdadi, konuşmasında Müslümanları “İslami bir devlet kurmak için” Irak ve Suriye’ye çağırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Toyota binlerce aracı geri çağırıyor

Toyota’dan yapılan açıklamada, dünya genelinde Highlander hibrid ve Lexus RX400h modellerinin geri çağrılacağı kaydedildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Suriye Cizr el-Şuhur’dan kaçanları geri çağırıyor

Suriye, Cizr el-Şuhur’da hayatın yavaş yavaş normale döndüğünü belirterek halka dönüş çağrısı yaptı. Askerlerin dikkati ise çevredeki köylere çevrildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Yemende binler cumhurbaşkanını istifaya çağırıyor

Yemen’in başkenti Sanaa’da Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in istifa etmesini isteyen binlerce kişi gösteri yaptı.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

“Muhalefet halkı anarşiye çağırıyor”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti “halkı anarşiye çağırmakla” suçladı ve “Ana muhalefet partisinden yapılan açıklamalar, meclis çalışmalarında, meclis komisyonlarında, genel kurulda yaşanan görüntüler, halkı anarşiye çağıran yaklaşımlar, detaylar...

Toyota Bu Kez Prius’ları Geri Çağırıyor

Toyota, Prius model araçların motor soğutma sistemindeki sorunlar nedeniyle 650 bin aracı geri çağırdı.
 

Dünyanın en büyük otomobil şirketi olan Toyota, geçen yılın son aylarından bu yana 11 milyon aracı servise çağırdı. Ancak şirket, bu seferki sorunun detaylar...

Toyota şimdi de Prius’ları geri çağırıyor

Prius modelinin motorlarında arıza tespit edildi, 650 bin araç geri çağrıldı. Son bir kaç yılda servise çağrılan Toyota sayısı 10 milyon civarında.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Toyota 1,5 milyon aracı servise çağırıyor

Japon otomobil üreticisi Toyota, fren hidroliğinde kaçak olabileceği gerekçesiyle başta ABD ve Japonya’da olmak üzere 1,5 milyon aracı servise çağırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

GM 322 bin 409 Chevrolet Impala’yı geri çağırıyor
GM 322 bin 409 Chevrolet Impala’yı geri çağırıyor

GM 322 bin 409 Chevrolet Impala'yı geri çağırıyorABD’li otomobil üreticisi General Motors (GM), Chevrolet Impala model 322 bin 409 adet aracını detaylar...