Browsing posts tagged: bilinenler
New York saldırısı hakkında bilinenler

Dün akşam ABD’nin New York kentinde gerçekleşen ve sekiz kişinin yaşamını yitirmesine yol açan saldırıyla ilgili ortaya çıkan bilgileri derledik.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Irak ordusunun Kerkük operasyonu hakkında bilinenler

Irak ordusu ve müttefikleri, ülkenin petrol zengini Kerkük ilinde Kürt peşmerge güçlerinin elinde bulunan bölgeleri ele geçirmek için operasyon başlattı. Şu ana dek operasyonla ilgili olarak bilinenleri derledik.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Las Vegas saldırısı hakkında şu ana kadar tüm bilinenler

Las Vegas’ta Pazar gecesi düzenlenen silahlı saldırıda en az 59 kişi yaşamını yitirdi. ABD’de yakın tarihin en kanlı saldırısı olarak kayıtlara geçen bu olayla ilgili tüm bilinenleri dört soruda derledik.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Manchester Arena saldırısı: Zanlı Salman Abedi hakkında bilinenler

Manchester’daki intihar saldırısı zanlısı, 22 yaşındaki Salman Ramadan Abedi’nin Libya asıllı olduğu, Manchester’da doğduğu bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Reina saldırısının zanlısı Abdulkadir Masharipov hakkında bilinenler

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde yılbaşı gecesi 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının faili olduğu açıklanan Abdulkadir Masharipov ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Masharipov nerede eğitim aldı? Hangi yabancı dilleri biliyor? Uzmanlar onunla detaylar...

Reina saldırısının zanlısı Abdülgadir Masharipov hakkında bilinenler

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde yılbaşı gecesi 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının faili olduğu açıklanan Abdülgadir Masharipov ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Masharipov nerede eğitim aldı? Hangi yabancı dilleri biliyor? Uzmanlar onunla detaylar...

Reina saldırısı: Zanlı ile ilgili olarak bilinenler neler?

Saldırının ardından geçen dört günde failin görüldüğü yerlerdeki güvenlik kameralarından alınan görüntüler zanlının Reina’ya uzanan izleriyle ilgili bilgi veriyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Musul operasyonu hakkında bilinenler neler?

Irak’ın ikinci büyük kenti Musul’u IŞİD’den geri almak için gerçekleştirilecek operasyon için geri sayım sürüyor. Peki Musul operasyonu ne zaman ve nasıl gerçekleştirilecek?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Saldırı hakkında bilinenler

Fransa’nın sahil kenti Nice’te düzenlenen ve en az 84 kişinin ölümüne yol açan olay, ülkenin 13 Kasım 2015’ten bu yana şahit olduğu en kanlı saldırı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...