Browsing posts tagged: Belgeleri
CHP’DEN ERDOĞAN’IN YURTDIŞINDAKİ PARA HAREKETLERİ VE MAN ADASI BELGELERİ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

CHP’DEN ERDOĞAN’IN YURTDIŞINDAKİ PARA HAREKETLERİ VE MAN ADASI BELGELERİ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi; Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının, dünürünün, eniştesinin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün ve oğlunun yurt dışındaki detaylar...

Paradise Belgeleri: Zenginler ve siyasetçilerin offshore sırları

Paradise Papers olarak adlandırılan yeni offshore belgelerinde, İngiltere Kraliçesi’nden ABD Ticaret Bakanı’na birçok önde gelen ismin hesaplarına ilişkin ayrıntılar var. Başbakan Binali Yıldırım’ın oğullarının Malta’daki şirketlerine ilişkin kayıtlar detaylar...

Paradise Belgeleri: Ultra zenginlerin vergi cenneti sırları

Kamuoyuna sızan yeni belgeler, dünyanın en kuvvetli ve zenginlerinin vergi cennetlerine nasıl yatırım yaptığını ortaya koyuyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

JFK suikastı belgeleri neleri ortaya çıkardı?

1963’te dönemin ABD Başkanı John F Kennedy’ye düzenlenen suikasta ilişkin 3 bine yakın belge kamuoyu ile paylaşıldı. Belgeler, üzerinden 50 yılı aşkın süre geçse de hâlâ gizemleri çözülmeyen bu suikasta dair yeni neler söylüyor?

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Giresun’da Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM tarafından düzenlenen Ahşap Kalıpçı mesleki yeterlilik sınavlarında başarılı olan kursiyerler belgelerini törenle teslim aldılar.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Bartın’da Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ile MEYBEM işbirliği ile gerçekleşen ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ sınavlarına katılan katılımcılara belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Panama Belgeleri Birçok Liderin Başını Ağrıtacak

Panama’daki hukuk firması Mossack Fonseca’nın işlettiği 200 bin offshore hesap, Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu tarafından internette yayınlandı. Panama Belgeleri adı verilen skandal, İngiltere Başbakanı ve Rusya Cumhurbaşkanının da offshore hesaplarını detaylar...

ABD Panama Belgeleri ile ilgili soruşturma başlattı

ABD Adalet Bakanlığı, uluslararası boyuttaki vergi kaçakçılığını ortaya çıkaran Panama Belgeleri ile ilgili olarak soruşturma başlattı. Savcı Preet Bharara soruşturma konusunda Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu’ndan yardım istedi.

Orijinal detaylar...

Panama Belgeleri: Mossack Fonseca’ya polis baskını

Panama Belgeleri sızıntısının merkezindeki hukuki danışmanlık firması Mossack Fonseca’nın genel merkezine polis baskın yaptı. Panama Başsavcısı’nın talimatıyla harekete geçen polis, sızdırılan belgelerle bağlantılı delil arıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Panama Belgeleri: İzlanda’da geçici Başbakan atandı, seçimler sonbaharda

Panama belgelerinin yayınlanmasının ardından bir offshore şirketinde milyonlarca dolar yatırımı olduğu anlaşılan ve istifasını açıklayan eski Başbakan Sigmundur Gunnlaugsson’un yerine Sigurdur Ingi Johannsson atandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Panama Belgeleri sonrası binler sokaklara döktü
Panama Belgeleri sonrası binler sokaklara döktü

Panama Merkezli bir hukuk firmasına ait olduğu belirtilen on bir milyon belgenin sızdırılmasının yankıları detaylar...

Panama Belgeleri: İzlanda Başbakanı istifa etti

Panama belgelerinin yayımlanmasıyla bir offshore şirketinde milyonlarca dolar yatırımı olduğu suçlamasıyla karşı karşıya kalan İzlanda Başbakanı erken seçim talebi kabul edilmeyince istifa etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Panama belgeleri İzlanda’da siyasi krize neden oldu

Panama belgelerinin yayımlanmasıyla bir offshore şirketinde milyonlarca dolar yatırımı olduğu suçlamasıyla karşı karşıya kalan İzlanda Başbakanı, Devlet Başkanı’ndan erken seçim kararı almasını istedi. Devlet Başkanı talebi kabul etmedi.

Orijinal haber detaylar...

Panama Belgeleri: Mossack Fonseca ‘yaptırımların delinmesine yardım etti’

Panama Belgeleri sızıntısının odağındaki hukuki danışmanlık firması Mossack Fonseca’nın, uluslararası yaptırımlara tabi olan müşteriler için gizli kayıtlar tuttuğu ve kara listedeki şahıslar ve şirketler için paravan şirketler işlettiği ortaya detaylar...

Kremlin’den ‘Panama Belgeleri’ yorumu: Putin’i itibarsızlaştırma çabası

Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın çevresinin “kara para akladığı” iddialarına tepki gösterdi. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, “Uluslararası medya başka bazı politikacılar yerine Putin’e odaklanarak hata yaptı” dedi.

Orijinal detaylar...

Panama Belgeleri, Cameron’ı zor durumda bıraktı

İngiltere Başbakanı’nın 2010’da ölen babası Ian Cameron da, belgeleri sızdırılan hukuk firması Mossack Fonseca’nın vergi kaçırılmasına yardımcı olduğu müşterileri arasında çıktı. Cameron’ın sözcüsü ise “Bu özel bir mesele” dedi. detaylar...

Panama Belgeleri: Putin’in yakın çevresi ‘kara para aklıyor’

Vergi cennetleriyle ilgili gizli Panama Belgeleri, Rusya liderinin yakın çevresinin “kara para aklama faaliyetleri” içinde olduğu iddiasına yönelik veriler içeriyor. BBC’nin Panaroma programından David Thompson araştırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

7 soruda Panama Belgeleri

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyum’u Panama’da kayıtlı bir hukuk firmnasının tuttuğu kayıtlara ve belgelere ulaştı. Kuruluş, kamuoyuna ifşa edilen belgeleri, vergi cennetlerine bugüne kadar indirilmiş en büyük darbe olarak görüyor.

Orijinal detaylar...