Browsing posts tagged: başlıyor
Brexit görüşmeleri İngiltere’deki siyasi sıkıntıların gölgesinde başlıyor

İngiltere’nin AB üyeliğinden çıkış müzakerelerinin geri çekilme, ilişkilerin geleceği ve geçiş dönemi olmak üzere üç aşamada yapılması öngörülüyor. AB’den ayrılma için öngörülen tarih ise Mart 2019.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kreatif Endüstriler Meclisi, sektörel farkındalık çalışmalarına başlıyor

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Fırat Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Orijinal haber kaynağı için; TOBB Manşet Haberleri detaylar...

Katar’a hava sahası yasağı başlıyor

Katar ile diplomatik ilişkilerini kesen Mısır, bugün TSİ 07:00’den itibaren Katar uçaklarına hava sahasını kapatacağını açıkladı. Suudi Arabistan ve Bahreyn’in de gün içinde hava sahalarını kapatmaları beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan krizin çözümü için detaylar...

TOBB, yerli otomobil için çalışmalara başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB 73. Genel Kurulu’nda yaptığı yerli otomobil çağrısına olumlu yanıt veren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, önemli bir sorumluluk üstlendiklerini söyledi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Van’da mesleki yeterlilik sınavları başlıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) MEYBEM A.Ş ve Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) iş birliğinde, tehlikeli iş kollarında faaliyet gösteren işletmelere yönelik ‘Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme’ semineri düzenlendi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sur’da iki mahallede yıkım başlıyor, mahalleli tepkili

Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinin ‘öbür yakası’ olarak bilinen Alipaşa ve Lalabey mahalleleri için yıkım işlemi 1 Mayıs’ta başlıyor. Mahalleli tepkili, yetkililer ise nihai kararın verildiğini söylüyor. BBC Türkçe’den Hatice Kamer’in detaylar...

DUDU: “DAHA YENİ BAŞLIYOR”

DUDU: “DAHA YENİ BAŞLIYOR”

CHP Hatay Milletvekili ve PM Üyesi Mevlüt Dudu, Hatay’da alınan yüzde 54.35 oyunun ardından örgüte teşekkür ziyaretleri yapıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Erzincan’da 2. Ağır Ceza Mahkemesi görevine başlıyor
Erzincan’da 2. Ağır Ceza Mahkemesi görevine başlıyor

FETÖ davaları nedeniyle artan iş yükünü azaltmak için kentte kurulan 2. ağır ceza mahkemesi 17 Nisan’da detaylar...

Brexit bugün başlıyor, faturası ne kadar?

İngiltere Başbakanı Theresa May AB’den ayrılma süreci Brexit’i bugün resmen başlatıyor. Londra ile Brüksel arasında “boşanma faturasına” yönelik sıkı pazarlıklar bekleniyor. “Ayrılık mektubu” öğle saatlerinde Brüksel’e detaylar...

Brexit süreci 29 Mart’ta başlıyor

İngiltere Başbakanı Theresa May’in, süreci başlatacak Lizbon Antlaşması’nın 50’inci maddesini 29 Mart’ta işleteceği belirtildi. Her şey takvime uygun şekilde ilerlerse, İngiltere’nin Mart 2019’da Avrupa Birliği’nden çıkması detaylar...

İstanbul’da ilk darbe girişimi davası başlıyor

Bugün Silivri Cezaevi’nde başlayacak davada çeşitli rütbelerde ve birimlerde görevli 25’i tutuklu 29 polis yargılanıyor. Sanıkların 21’i hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, 8’i hakkında ise 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası detaylar...

ABD seçimleri başlıyor: Clinton ve Trump’tan son hamleler

ABD’de Cumhuriyetçi Başkan adayı Donald Trump ve Demokrat aday Hillary Clinton miting alanlarında son hamlelerini yapmayı sürdürdü. Son anketlere göre Clinton dört puan önde.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

ABD ve Rusya, Suriye görüşmelerine yeniden başlıyor

Washington ve Moskova, Suriye’de barışı sağlamak amacıyla yapılan ve ay başında çöken müzakarelerin Cumartesi günü yeniden başlayacağını duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Suriye: ABD ve Rusya’nın desteklediği 10 günlük çatışmasızlık başlıyor

Suriye’de bugün TSİ 19.00 dan itibaren ABD ve Rusya tarafından desteklenen 10 günlük çatışmasızlık dönemi başlıyor. Hükümet anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını bildirdi, fakat isyancıların hangilerinin anlaşmaya uyacağı henüz belirsiz.

Orijinal haber detaylar...

‘Rusya ve AB yeniden konuşmaya başlıyor’

Ukrayna krizi yüzünden Kremlin’e getirilen yaptırımlardan bu yana ilk kez Rusya’yı ziyaret eden Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker ile İtalya Başbakanı Renzi, Avrupa ve Rusya arasında yeni köprüler kurulması gerektiği mesajını verdi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Karaman’da ‘cinsel istismar’ davası gösteri yasağıyla başlıyor

10 çocuğun, Ensar Vakfı’na bağlı olduğu öne sürülen yurtlarda öğretmen ve belletmen Muharrem B. tarafından defalarca cinsel istismara uğradığı iddiasıyla açılan davada ilk duruşma bugün. Kentte her tür gösteri, yürüyüş ya da basın açıklaması detaylar...

Yunanistan’dan Türkiye’ye göçmen iadeleri bugün başlıyor

Türkiye’nin AB’yle vardığı anlaşma çerçevesinde bugün ilk grup göçmen Yunanistan’dan Türkiye’ye iade edilecek. Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan en az 400 göçmenin İzmir’in Dikili ilçesine gönderilmesi planlanıyor.

Orijinal haber detaylar...

AB – Türkiye göçmen zirvesi: Çetin pazarlık başlıyor

AB, ve Türkiye göçmen krizine kalıcı bir çözüm bulabilmek görüşüyor. Ancak hem AB üyesi ülkelerin kendi içindeki anlaşmazlıklar, hem de Türkiye’den talep edilenler nasıl uzlaşı sağlanabileceği sorusunun yanıtını belirsiz hale getiriyor.

Orijinal haber detaylar...