Browsing posts tagged: başını
İngiliz basını: Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti gergin başladı

İngiliz basınında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti ile ilgili haberler yer alıyor. Gazeteler, Erdoğan’ın Lozan Antlaşması ile ilgili açıklamaları nedeniyle ziyaretin gergin başladığı konusunda hemfikir.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

T.C kimlik numarası başını yaktı!
T.C kimlik numarası başını yaktı!

Abdülselam Deniz (18) adlı vatandaşın başına ilginç T.C. kimlik numarasından dolayı gelmeyen kalmadı. Genç adam birbirinden detaylar...

Dünya basını Rus Devrimi’ni nasıl işledi?

Dünya basını 1917’deki Rus Devrimi’ni çok farklı şekillerde işledi. Bazı gazeteler yüzyılın başından beri en önemli olay olarak nitelerken bazı gazetelerse dünya haberleri sayfasında kısa bir yer ayırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İran Basını: Ortadoğu’da istikrar için Türkiye’yle işbirliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Tahran ziyareti İran basınında manşetlerde geniş yer buldu. İran basınındaki yorumlarda Irak Kürdistan Bölgesel yönetiminin tartışmalı referandumunun ardından giriştiği işbirliği olumlu karşılandı.

Orijinal haber detaylar...

İngiltere basını: Başbakan Theresa May kumar oynadı, kaybetti

İngiliz gazeteler, Başbakan Theresa May’in erken seçime gitme kararı ile ‘oynadığı kumarı kaybettiğini’ yazdı. Gazetelere, İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn’nin ‘tutkulu’ kampanyası sonuçta etkili oldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İngiltere basını: Theresa May oynadığı kumarı kaybetti

İngiltere’de gazeteler, Başbakan Theresa May’in erken genel seçim kararıyla ilgili ‘oynadığı kumarı kaybettiğini’ yazdı. Gazeteler, Corbyn’in ‘tutkulu’ kampanyasının seçim sonuçlarında etkili olduğunu belirtti.

Orijinal haber detaylar...

ABD basını: Trump’ın damadı ve danışmanı Kushner, FBI incelemesi altında

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve yakın danışmanı Jared Kushner’in, Rusya’nın 2016’da düzenlenen Amerikan başkanlık seçimlerine olası müdahalesine yönelik iddialara dair “önemli bilgilere sahip olabileceği” iddia edildi.

Orijinal detaylar...

İngiltere basını: 1996 IRA saldırısı, IŞİD tehdidi, dayanışma vurgusu

Manchester saldırısı sonrası İngiliz Times gazetesinin deneyimli muhabiri Sean O’Neill, aylardır İngiliz istihbarat birimlerinin olası IŞİD saldırılarına karşı alarmda olduğunu yazdı. Manchester’a 1996’da yapılan IRA saldırısı sonrası kentin nasıl yeniden detaylar...

ABD basını referandumu nasıl yorumladı?

Wall Street Journal gazetesi, anayasa referandumu ile ilgili olarak Washington’dan henüz resmi bir açıklama gelmediğine dikkat çekti. Washington Post ise Türkiye’deki bölünmüşlüğe vurgu yaptı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Hollanda basını: Yıldırım ile Rutte yemekte buluşacak

Hollanda’da yayımlanan AD gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Hollandalı mevkidaşı Mark Rutte tarafından gündeme getirilen, “Beraber yemek yiyip, sorunları ele alalım” önerisini kabul ettiğini yazdı. Rutte, Hollanda seçimlerinin ardından Türk detaylar...

ABD basını: Protestoya katılan onlarca kişi işten çıkarıldı

Göçmenlerin ülke ekonomisine yaptıkları katkılara dikkat çekmek ve ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmen politikalarına tepki göstermek için düzenlenen protestoya katılan onlarca kişinin işten çıkarıldığı bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Arap basını Trump’ın yasaklarını nasıl yorumladı?

ABD Başkanı Donald Trump’ın, nüfusunun çoğu Müslüman olan 7 ülkenin vatandaşlarına 3 aylık vize kısıtlaması getirmesi ve Suriyelilerin ABD’ye girişini durdurması Arap basınında geniş yer buldu. Gazetelerde, Trump’ın bu adımının, ‘ırkçı detaylar...

ABD basını: Siber saldırılarda rol alan Rusların kimlikleri belirlendi

Rusya’nın ABD Başkanlık seçimlerine siber saldırılarla müdahale ettiğine dair istihbarat raporunda, hacklenen e-postaları Wikileaks’e ulaştıran Rusların kimliklerinin de yer aldığı iddia edildi. NBC, korsanların Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığını da hedef detaylar...

İngiltere basını: Başbakan May’in Brexit planı bekleniyor

İngiltere basınında Brexit süreci ve yeni atanan Brüksel büyükelçisi var. Başbakan Theresa May’in bu ay içinde yapması beklenen Brexit planı konuşması da gazetelerde yer buluyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İran yönetimi ve basını ‘Halep zaferini’ kutluyor

Tahran yönetimi ve İran basını, Suriye ordusunun Doğu Halep’i geri almasında İran’ın askeri desteğinin önemli rol oynadığı görüşünde. İranlılara göre, Rusya ve Hizbullah ile ortaklık sayesinde ‘Halep kurtarıldı’.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

İtalya basını: Erdoğan meydan okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rainews24 kanalında yayımlanan mülakatındaki sözleri ve İtalya’da Erdoğan’a tepkiler, bugünkü İtalyan gazetelerinin çoğunun manşetinde yer aldı. Roma’dan Övgü Pınar’ın haberi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...